اخبار سیاسی

پشت پرده بعضی اظهارات اصولگرایان

ابراهیم رئیسی در یکی از تازه ترین صحبت های خود بیان کرد که ایران پیشرفت های بسیاری دارد که حتی نخبگان اطلاعات دقیقی از آن ها ندارند. سعید جلیلی هم مدعی شده بود که ایران در حال حاضر بالاترین و گسترده ترین روابط مالی را در سطح دنیا برقرار می نماید. این اظهارات...

18 آبان 1401

تصاویر ادای احترام نخست وزیر کره جنوبی به پیکر دو دانشجوی ایرانی حادثه هالووین

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به همراه نخست وزیر این کشور با حضور در دانشگاه چونگ آنگ به دو دانشجوی ایرانی حادثه هالووین ادای احترام کردند.

12 آبان 1401

تبادلات تجاری بین تهران و ایروان بیش از 43.5 درصد افزایش یافته است

امیرعبداللهیان گفت: حجم تبادل تجاری تهران و ایروان در مقایسه با سال گذشته بیش از 43.5 درصد افزایش یافته است.

28 مهر 1401

بهره گیری از ظرفیت های سازمان شانگهای در زمینه توسعه تجارت خارجی

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و تقویت زیرساخت ها می تواند زمینه ساز توسعه تجارت خارجی و صادرات کالاها به کشورهای عضو سازمان شانگهای گردد.

29 شهریور 1401

دختر استیو جابز هم تکراری بودن آیفون 14 را مسخره کرد

تکراری بودن تقریبا همه چیز در آیفون 14 در مقایسه با آیفون 13 باعث شده حتی دختر استیو جابز هم به این موضوع با تمسخر واکنش نشان دهد.

20 شهریور 1401

ایرانی ها از کی برنج خور شدند؟

سفره های رنگ دار با پلو و چلوهای زعفران زده و کته ای و بویی که هوش از سر می برد و احتمالا یکی، دو نوع خوراک های گوشتی، نه آنکه همواره در اتاق هایی با فرش دستبافت پهن می شدند، اما رنگ و رخ بیشتری داشتند. اما، امان از میهمانی هایی پر هلهله که دیگ های جوشان...

19 مرداد 1401

آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال

دولت ایتالیا رسما گفت، آلیتالیا شرکت هواپیمایی حامل پرچم این کشور از تاریخ 15 اکتبر آینده (23 مهرماه) منحل می شود و دیگر اجازه فروش بلیط ندارد. شرکت هواپیمایی تازه و کوچک موسوم به ایتا (ITA) از آن تاریخ به بعد جایگزین آلیتالیا خواهد شد.

14 مرداد 1401

سفر به تفلیس برای آن ها که شیفته زیبایی های گرجستان هستند

یکی از محبوب ترین شهرهای گرجستان برای ما هم تفلیس است. تفلیس همه چیز دارد، از جاهای تاریخی تا رستوران هایی برای امتحان کردن غذاهای محلی گرجستان. حتی دور و برمان به راحتی می توانیم کسانی را پیدا کنیم که نه یک بار که چندین و چند دفعه سفر به تفلیس را تجربه...

12 مرداد 1401

برداشت داغ: جای خالی E3 حسابی حس می شود

امسال مراسم E3 در کار نبود. همان طور که سال قبل و سال قبل تر هم مراسم E3 در کار نبود. دلیلش هم آن پاندمی جهانی مرگبار بود که میلیون ها کشته به جا گذاشت و مردم بنا به دلایلی نسبت به راه های پیش گیری آن گارد گرفتند. شاید سال بعد E3 در کار باشد، ولی خدا می داند به...

3 مرداد 1401

شناسایی و بازگشت به مدارس دانش آموزان بازمانده از تحصیل

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدیران باید در راستای شناسایی و بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل کوشش نمایند.

27 تیر 1401

سیاست درست فرهاد مجیدی در استقلال

استقلال در این فصل نتایج فوق العاده خوبی در لیگ برتر کسب نموده. 6 هفته به انتها رقابت ها به جای مانده و آبی ها شانس اصلی قهرمانی هستند و می خواهند به 5 قهرمانی پیاپی رقیب سنتی خود پرسپولیس، انتها بدهند.

27 خرداد 1401

توضیحات بهادری جهرمی درباره شرایط محسن رضایی در دولت

سخنگو و دبیر هیئت دولت با رد تغییر در تیم و تصمیمات مالی دولت جزئیات تصمیم گیری برای تغییر ترکیب کمیسیون مالی را تشریح کرد.

20 خرداد 1401

تور هند: دیپلماسی دیجیتال، راه نفوذ هند به کشورها

در حالی که چین برای توسعه کمربند و جاده با محدودیت های مالی و دیپلماتیک کشورهای شریک دست و پنجه نرم می نماید، هند با پیچ و مهره دیجیتال خود تحت نام استاندارد UPI QR، در حال ساختن پل های مفید برای آینده خود در دنیا است.

17 خرداد 1401

یکی از مهم ترین کتاب های ژانر فانتزی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، الریک، پادشاه جزیره ملنیبونِی، معروف به جزیره اژدهاست. ساکنان این جزیره، با قوانین و آداب و رسوم کهن خود زندگی می نمایند و خواستار پایبندی پادشاه شان به آن سنت ها هستند. الریک تا جایی که می تواند مهربانی را چاشنی شیوه حکومت داری خود...

15 خرداد 1401

بسته شدن پرونده مدارس تخریبی طی سالهای آینده، ساخت روزانه 40 کلاس در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به پروژه های آموزشی تحویل شده در امسال به وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال در مجموع 14 هزار و 745 کلاس درس به بهره برداری رسید، یعنی به طور میانگین هر روز 40 کلاس درس ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است. ...

14 خرداد 1401

ریزگردها مدارس یزد را فردا هم تعطیل کرد

خبرنگاران/یزد هفتمین کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا مصوب کرد کلیه مهد کودک ها و آمادگی ها فردا دوشنبه تعطیل و مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان های اردکان، میبد، اشکذر ، یزد و بافق به صورت غیر حضوری تشکیل گردد.

7 خرداد 1401

افزایش توان نیروی دریایی ارتش در راستای تحقق صلح جهانی است

فرمانده نیروی ارتش گفت: افزایش توان راهبردی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در راستای تحقق صلح جهانی و تامین امنیت شاهراه مالی جهان است.

3 خرداد 1401

تداوم حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا

جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی منطقه ها مختلف صنعا را بمباران کردند.

16 اردیبهشت 1401

بازگشایی تمام واحدهای اقامتی مشهد و پیش بینی استفاده از واحدهای اقامتی غیررسمی در نوروز

ایسنا/ براساس اخبار واصله، بازگشایی تمام واحدهای اقامتی مشهد و پیش بینی استفاده از واحدهای اقامتی غیررسمی در نوروز صورت می پذیرد.

13 اردیبهشت 1401

بازگشایی مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی از ابتدای تیرماه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از احتمال بازگشایی مرزهای خارجی به روی گردشگران از اوایل تیرماه اطلاع داد.

30 فروردین 1401
تعداد: (525)