کشف اسکلتی که شاید برای اسکندر باشد

به گزارش سبزوار امروز، محوطه باستانی واقع در منطقه آمفیپلیس بزرگترین مقبره باستانی است که تا به امروز در کشور تاریخی یونان کشف شده و از ابتدا حدس هایی درباره دفن اسکندر مقدونی و یا بستگان درجه یک او در این مکان مطرح بوده است.

کشف اسکلتی که شاید برای اسکندر باشد

به گزارش ایسنا، وزیر فرهنگ یونان در بیانیه ای گفت، بقایای اسکلت کشف شده در این مقبره باستانی در حال آنالیز است تا هویت شخص دفن شده در آن تعیین گردد.

در ادامه این بیانیه آمده است: قبر کشف شده متعلق به شخصی بوده که بسیار مورد ستایش افراد جامعه در آن موقع بوده است و ساختار منحصر به فرد این مقبره نیز حاکی از این امر است.

بقایای کشف شده در یک تابوت چوبی قرار داده شده بود که بر اثر گذر زمان متلاشی شده و هم اکنون استخوان ها در داخل و اطراف عمیق ترین گور این مجموعه کشف شده اند.

در اطراف این اسکلت ناخن های آهنی و برنزی و بعلاوه اشیاء تزئینی شیشه ای نیز بافت شده است.

کاوش و حفاری در این محوطه باستانی در نزدیکی شهر تسالونیکی در شمال شرقی یونان از سال 2012 شروع شد و با اعلام خبر باستان شناسان مبنی بر کشف دو مجسمه ابوالهول و دیوار مرمری 497 متری در این منطقه، در سطح جهانی توجهات زیادی را به خود جلب کرد.

کاستاس تاسولاس، وزیر فرهنگ یونان روز 22 نوامبر نشست خبری در موزه آمفیپلیس برگزار خواهد نمود و کاترینا پریستری، سرپرست کاوشگران در این محوطه توضیحاتی درباره آخرین کشفیات در اختیار رسانه ها قرارخواهد داد.

پیش از این یک موزائیک بزرگ و رنگارنگ که تصویر ربوده شدن پرسفونه دختر زئوس را به تصویر می کشید نیز در این مقبره کشف شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1402 بروزرسانی: 2 مرداد 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2648

به "کشف اسکلتی که شاید برای اسکندر باشد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف اسکلتی که شاید برای اسکندر باشد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسکلتی که شاید برای اسکندر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید