مقالات گردشگری

تجهیز خانه صنایع دستی بجستان

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بجستان از تجهیز خانه صنایعدستی این شهرستان اطلاع داد.

23 مرداد 1399

ابلاغ بخشودگی جرایم مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد.

21 مرداد 1399

پشت پرده آتش سوزی های سریالی در کشور

هفته هاست که آتش به جان مناطق مختلف کشور افتاده است. آتش سوزی های جنگلی بیشتر در حوزه زاگرس است و علی رغم تلاش هایی که صورت گرفته است همچنان آتش مناطق مهمی را در می نوردد. در این بین پارک های تهران نیز به صورت غیرمعمولی دچار حریق شدند که خساراتی نیز به...

19 مرداد 1399

درهای موزه هرمیتاژ آمستردام باز شد

درهای موزه هرمیتاژ آمستردام از روز دوشنبه و با آغاز سه نمایشگاه بزرگ بار دیگر به روی مردم باز شد.

17 مرداد 1399

زمان سفر بیرانوند به بلژیک هفته آینده تعیین می گردد

قرار است زمان حضور دروازه بان پرسپولیس در بلژیک هفته آینده معین گردد.

14 مرداد 1399

پلیس انگلیس: مشاور جانسون قوانین قرنطینه را نقض نموده است

بر اساس گفته پلیس شهر دورام انگلیس، مشاور ارشد نخست وزیر انگلیس قوانین مربوط به قرنطینه در بحبوحه کرونا را احتمالاً نقض نموده، اما پرونده وی پیگیری نخواهد شد.

10 مرداد 1399

دستگیری حفاران غیر مجاز در اندیمشک

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان از دستگیری سه نفر از عضای یک باند حفار غیرمجاز و ضبط یک دستگاه فلزیاب اطلاع داد.

10 مرداد 1399

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم مرگبار کرونا در اروپا

سازمان بهداشت جهانی در واکنش به کاهش محدودیت های کرونایی در اروپا درباره وقوع موج دوم مرگبار در این اتحادیه هشدارداده و صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه هم از ارائه طرح مشترک کرونایی خبر داده اند.

9 مرداد 1399

تعطیلی دوباره اماکن گردشگری در چابهار

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط قرمز چابهار، تمامی تأسیسات و اماکن گردشگری این شهرستان دوباره تعطیل شدند.

9 مرداد 1399

روسیه ساخت نخستین بمب افکن پنهان کار را شروع کرد

یک رسانه روسیه ای امروز گزارش داد این کشور ساخت نخستین بمب افکن پنهان کار را شروع نموده است.

8 مرداد 1399

تیموری: بازیابی سلامتی ام مهمتر از کشتی دریافت است، نشد جراحی ام را در آلمان انجام دهم

عضو تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات جهانی نورسلطان گفت: سلامتی ام خیلی مهمتر است و باید دید اصلاً می توانم دوباره کشتی بگیرم یا خیر.

20 تیر 1399

موزه و اماکن تاریخی ارومیه ساماندهی و تعمیر می گردد

معاون میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی گفت: با توجه به فرصت پیش آمده در ایام تعطیلی کرونا، موزه و اماکن تاریخی ارومیه سامان دهی و تعمیر می گردد.

17 تیر 1399

معرفی برترین اپلیکیشن های تماشای فیلم در سفر

بدون شک سفر کردن یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست که میتواند روزها و سالها فردی را به خود مشغول دارد. کم نیستنند افرادی که دائما در حال سفر کردن هستند و هیچوقت هم از این کار خسته نمیشوند.

12 تیر 1399

سارقان خانم استاد دانشگاه را ربودند

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت دو سارقی خبر داد که یک استاد دانشگاه خانم را ربوده و قصد رها کردن یا به احتمال زیاد به قتل رساندن وی را در بیابان های اطراف تهران داشتند.

12 تیر 1399

12 کیلومتر به طول روشنایی جاده های قزوین افزوده شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: 12 کیلومتر دیگر از راه های ارتباطی استان با 29 میلیارد و 570 میلیون ریال اعتبار در سال 98 به سامانه روشنایی مجهز شد.

11 تیر 1399

اثر تاریخی طاق گرا در کرمانشاه بازسازی شد

مدیر پایگاه محور ساسانی کرمانشاه از عملیات بازسازی و نگهداری طاق گرا به منظور هویت بخشی، حفظ و نگهداری این اثر تاریخی اطلاع داد.

7 تیر 1399

موزه کافکا در پراگ؛ نمایشگاهی از زندگی و آثار مشهور او

در زمان حیات کافکا عملاً آثار او منتشر نشد و او نمی توانست تصور کند که روزی یک موزه کاملاً اختصاصی به نام او ثبت خواهد شد. اما در نهایت کارهای او به رسمیت شناخته شدند. نمایشگاه موزه کافکا در ابتدا قرار بود در گردش باشد.

6 تیر 1399

کشف ظروف سفالی مربوط به قرن چهارم و پنجم هجری در جاجرم

سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی اظهار کرد: در پی اعلام گزارش نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان جاجرم مبنی بر این که یکی از دوستداران میراث فرهنگی تعدادی ظروف سفالی قدیمی را پیدا نموده است، کارشناسان...

5 تیر 1399

کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می کشد

کاروانسرای گودال مصلی متعلق به عصر قاجاری در مجاورت امام زاده جعفر (ع) یزد قرار گرفته که برخلاف بیشتر کاروانسراهای این دیار کویری، همچنان پویاست و حیات مالی در آن جریان دارد.

26 خرداد 1399

بن بلا ... و خاطره ای از یک ملاقات

در آوریل 2012 دقیقاً هشت سال پیش در چنین روزهایی از کاخ الشعب تا محل دفن احمد بن بلا در قبرستانالعالیه که آرامگاه برجسته ترین انقلابیون و مسئولان الجزایری است، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و مردم الجزایر برای وداع آخر با پیکر وی حضور یافتند؛ مردم زیر باران...

25 خرداد 1399
تعداد: (397)