سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آن را تقویت می کند

به گزارش سبزوار امروز، مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی کشور ماست و سرمایه گذاری در بخش های بالادستی و پایین دستی این صنعت، مزیت رقابتی آن را تقویت می کند.

سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آن را تقویت می کند

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر در خصوص اهمیت این صنعت و لزوم سرمایه گذاری در آن اظهار کرد: صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی کشور ماست و نزدیک به 10 تا 15 میلیون تن ظرفیت سرمایه گذاری مجدد در صنایع بالادستی این صنعت وجود دارد. در بخش های پایین دستی این صنعت ظرفیت سرمایه گذاری به مراتب بیشتری نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: برخی کالاها صادر می شود در حالی که مجبور هستیم شکل کامل شده آن کالا را مجدداً وارد کنیم و از این رو باید در صنایع پایین دستی به صورت کامل تری سرمایه گذاری صورت گیرد.

صیدی گفت: بانک ها برای ایجاد ظرفیت تامین اقتصادی سالانه 5 تا 7 میلیارد دلار، کنسرسیوم تشکیل داده اند تا سالانه 4 تا 5 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی اضافه کرده شود.

وی اظهار کرد: بانک صادرات ایران سال گذشته 40 هزار میلیارد تومان اعتبار ایجاد کرد و در سال جاری نیز تا به امروز 38 هزار میلیارد تومان اعتبار ایجاد کرده و امکان ایجاد 80 تا 100 هزار میلیارد تومان اعتبار تا انتها سال نیز وجود دارد که بخشی از آن در قالب اعتبارات اسنادی و بخشی در قالب تسهیلات خواهد بود.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در اولین روز از برگزاری این نمایشگاه، ضمن بازدید از غرفه های شرکت های بزرگ پتروشیمی، میزبان مدیران شرکت ها و مسئولان کشوری در غرفه بانک صادرات ایران بود.

حجت اله صیدی، در حاشیه بازدید سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی از غرفه بانک صادرات ایران با وی دیدار و بر سرمایه گذاری بانک در حوزه های مختلف صنعت از جمله معدن، نفت، گاز و پتروشیمی تاکید کرد.

در این دیدار که در جریان بازدید مشاور رئیس جمهور از غرفه های مختلف نمایشگاه صورت گرفت، تعامل بیشتر بانک صادرات ایران و دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد برای افزایش همکاری ها مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین حجت اله صیدی، در جریان بازدید از نمایشگاه، با دکتر محمد زارع پور اشکذری، مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در غرفه این شرکت دیدار و راه های توسعه همکاری بانک با مدیران این شرکت را بررسی کرد.

وی همچنین با حضور در غرفه شرکت نفت پاسارگاد با مدیران این شرکت دیدار و بر حمایت بانک صادرات ایران از صنعت پتروشیمی تأکید کرد.

دیدار با مدیران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا) از دیگر برنامه های حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدیدپذیر بود.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2239

به "سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آن را تقویت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی مزیت رقابتی آن را تقویت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید