جاذبه های گردشگری ملبورن را متفاوت تر از همواره لمس کنید (تور ارزان استرالیا)

به گزارش سبزوار امروز، شهر ملبورن به عنوان مرکز ورزشی و فرهنگی کشور استرالیا، چیزهای بسیار زیادی برای ارائه دادن به گردشگران از سرتاسر جهان دارد. این شهر اولین مرکز کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور به شمار می رود. امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر، فرهنگ و مد، ورزش، سرگرمی و جهانگردی و نیز فعالیت های تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می شود؛ تا جایی که از آن به عنوان مرکز فرهنگ و هنر و مد و ورزش در این کشور یاد می شود. بعلاوه در دهه اخیر چندین بار از سوی مطبوعات معتبر و مراکز تحقیقی به عنوان برترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است. ملبورن شهری برای همه فصل هاست. در ملبورن، جاهای دیدنی بسیار و فعالیت های هیجان انگیز زیادی برای انجام دادن وجود دارند. از بارهای روی بام و بوتیک های طراح های لباس مشهور که به شهر یک حس کلان شهری می دهند تا ردیف طولانی بناهای تاریخی و جاذبه های مشهور، در هر گوشه ملبورن چیزی برای کشف کردن پیدا می شود. از مسیرهای مخفی اسرارآمیز و خیابان های بزرگ سه لاینه تا هکتارها هکتار باغ های شهری و پارک هایی که مرکز تجاری شهر را احاطه نموده اند، همه و همه از ملبورن، شهری پر انرژی، با شکوه و چند فرهنگی ساخته اند. در نوشتار جاهای دیدنی ملبورن، راهنمای کامل سفر به ملبورن را به شما ارائه می کنیم و جاذبه های گردشگری ملبورن را می شماریم. با خبرنگاران همراه باشید تا ملبورن را دقیق تر بشناسید و بتوانید برای سفر به دیدنی های ملبورن بهتر و مفید تر برنامه ریزی کنید.

جاذبه های گردشگری ملبورن را متفاوت تر از همواره لمس کنید (تور ارزان استرالیا)

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

تاریخچه ملبورن

شهر ملبورن در سال 1835 در کنار رودخانه یارا Yarra River پایه گذاری و با وجود حفظ بافت روستایی خود تا سال 1850 از یک رشد فوق العاده عالی برخوردار شد. اما تب جستجوی طلا در سال 1851 این منطقه را از یک مجموعه متشکل از شرکت های کوچک به مرکز مهاجرت و توسعه تبدیل نمود و باعث شد تا بعدها شهر ملبورن به مرکز مهم مالی کشور استرالیا تبدیل شود. استان ویکتوریا شاهد یورش انبوهی از افراد بود که همه در جستجوی طلا به این منطقه می آمدند. با استقرار آن ها، جریان پیوسته ای از تدارکات برای اقامت، خوراک و تجهیزات معدنی کاری به این منطقه سرازیر شد و تنها در دهه 1850 به استخراج شدن بیش از 100 میلیون پوند طلا از منطقه انجامید. از آنجایی که استان ویکتوریا اکنون به یک منطقه بسیار ثروتمند تبدیل شده و شانس ساکنان تازه آن نیز شکوفا شد. با وجود دچار شدن شهر ملبورن به رکود در دهه 1930، این شهر دوباره در میانه قرن بیستم میلادی ترقی و پیشرفت پیدا کرد و به جایگاه اولیه بسیاری از بزرگ ترین شرکت های کشور تبدیل شد. شهر ملبورن هم اکنون یک شهر چند فرهنگی با فرهنگ های متنوع است که با دارا بودن جاذبه های گردشگری ملبورن، یکی از بهترین و بالاترین رده های استاندارد زندگی در کشور استرالیا را دارد.

حقایقی در خصوص ملبورن

ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا به شمار می رود و بسیاری آن را مرکز فرهنگی و ورزشی استرالیا می دانند. این شهر علاوه بر داشتن رستوران های عالی، بناهای خیره نماینده و مکان های مهم تاریخی خود شهری فوق العاده پذیرا و میهمان نواز است و دارای یک حس چند فرهنگی می باشد که به مزاق بازتماشامایندگان از جاهای تماشای ملبورن بسیار خوش می آید. جمعیت این شهر در حدود 5 میلیون نفر است. مساحت آن 9993 کیلومتر مربع بوده و زبان رسمی که در آن صحبت می شود، انگلیسی می باشد. البته این شهر محل زندگی افرادی از سرتاسر جهان است و در سرتاسر شهر می توانید حدود 251 زبان مختلف را بشنوید. مذهب اصلی کشور استرالیا مسیحیت است. در شهر ملبورن، نیز به همین صورت هست. واحد پول رسمی استرالیا دلار استرالیایی است و کد تلفن استرالیا 61 می باشد و برای تماس با پلیس، آتش نشانی و اورژانس می بایست با شماره 000 تماس بگیرید.

رسیدن به ملبورن

کشور استرالیا ممکن است کوچک ترین قاره روی سیاره زمین باشد؛ اما یک سرزمین وسیع است که از تمامی جهات با آب احاطه شده است. بیشتر بازتماشامایندگان از تماشای های ملبورن به وسیله هوا و پرواز کردن با هواپیما به این کشور سفر می نمایند.

باغ های گیاه شناسی سلطنتی ویکتوریا Royal Botanic Gardens Victoria

باغ های گیاه شناسی سلطنتی ویکتوریا Royal Botanic Gardens Victoria در سال 1846 افتتاح شده و بیش از 360 هزار متر مربع مساحت دارند. این باغ ها از بهترین جاهای تماشای ملبورن هستند که تکه ای از بهشت را درون این شهر جای داده اند. بعلاوه خانه بیش از 8500 گونه گیاهی و جانوری هستند که تمامی آن ها در کنار هم زندگی فوق العاده ای را می گذرانند. این باغ ها در قلب پارک بزرگی در جنوب رود یارا Yarra River و در فاصله کوتاهی از مرکز تجاری شهر ملبورن واقع شده است. این مجموعه سالانه 1.5 میلیون نفر بازدید نماینده دارد. باغ بچه ها Ian Potter Foundation Childrens Garden برای تشویق بچه ها یا همان نسل بعدی باغبان ها طراحی شده و تور Aboriginal Heritage Walk موجود در این مجموعه در بین جاذبه های گردشگری ملبورن، یکی از تورهای محبوب است که نگاهی به میراث تاریخی بومیان استرالیا دارد. در تابستان نیز تئاترهای زنده جز رویدادهای برجسته این مجموعه هستند و یک سینمای مهتابی در فضای باز و زیر نور ستارگان برپا می شود. ورود به این مجموعه رایگان است و از صبح زود تا زمان غروب آفتاب می توانید در آن به وقت گذرانی مشغول شوید.

سکوی مشاهده برج یورکا Eureka Skydeck 88

این برج 91 طبقه بالاتر از سطح زمین واقع شده است و تاج طلایی و پنجره های قاب طلایی این آسمان خراش، تعلق آن به عصر جستجوی طلا را ثابت می نمایند و زمانی که خورشید به بالای برج می رسد، به راستی می درخشند. بالاترین نقطه برج یا همان Skydeck در طبقه هشتاد و هشتم، مرتفع ترین نمای عمومی یک برج در میان تمامی برج های نیمکره جنوبی زمین محسوب می شود. با بازدید از برج یورکا Eureka می توانید سوار بر سریع ترین آسانسور نیم کره جنوبی زمین بشوید و به طبقه هشتاد و هشتم برج بروید تا چشم میزانای بی همتایی را در بین تماشای های ملبورن از سکوی مشاهده برج یورکا Eureka Skydeck 88 تماشا کنید. اگر این کار برایتان به میزان کافی هیجان انگیز نیست، به اج Edge بروید. مکعب شیشه ای که شما را در ارتفاع 300 متری بر بالای شهر آویزان نگاه می دارد. اگر نمی خواهید در حالی که در یک مکعب شیشه ای از جایی آویزان هستید، از تماشای چشم انداز ها خیره نماینده لذت ببرید، یک کافی شاپ بسیار خوب برای استراحت و کسب آرامش در این برج موجود است. ورودی سکوی مشاهده بیست دلار و ورودی اج Edge دوازده دلار است و می توانید از ساعت 10 صبح به این برج در بین تماشای های ملبورن مراجعه کنید.

میدان فدراسیون Federation Square

میدان فدراسیون Federation Square یک نقطه بزرگ و چند کاربردی در قلب شهر ملبورن و یکی از نمادهای معماری شهر ملبورن با طراحی هندسی و معماری عجیب و غیر معمول است. این میدان در بین جاذبه های گردشگری ملبورن دارای انواع کافه، رستوران و بار است و بعلاوه فروشگاه هایی که همه چیز از خوراکی تا سوغاتی تا لباس های گران قیمت طراحان مد مختلف را به فروش می رسانند. این میدان یک نقطه عالی برای قرار گذاشتن و دیدار با سایرین در مرکز شهر ملبورن به شمار می رود و جایگاه انواع گسترده ای از نمایش ها و نمایشگاه های مختلف می باشد. میدان فدراسیون Federation Square دارای یک برنامه خلاقانه نیز هست که استعدادها را در تمام طول سال جذب می نماید و به نمایش می گذارد. زمانی که این میدان در سال 2002 برای یادبود صد سال اتحاد ساخته شد، ملبورنی ها را به دو دسته تقسیم کرد: کسانی که عاشق آن بودند و کسانی که از آن تنفر داشتند. به هر حال، این میدان جز لاینفک شهر شده و مکانی عالی برای شروع گردش های بازتماشامایندگان است. طراحی فوق مدرن فضاهای باز و بسته، ساختمان های ویکتوریایی اطراف را در کنار هم نظم و ترتیب می بخشد. میدان فدراسیون Federation Square سالانه بیش از 2000 رویداد را میزبانی می نماید و گردشگران همواره تفریحی در این بخش شهر پیدا خواهند کرد. این میدان بعلاوه جایگاه گالری یان پاتر، وقف شده برای هنر استرالیایی است. یادتان باشد که این نقطه یکی از بزرگترین مکان ها با اینترنت Wi-Fi رایگان در استرالیاست! به هر صورت، این بنا به جدانشدنی ترین بخش از شهر تبدیل شده و بهترین جا برای گردشگران، جهت شروع تور بازدید از جاهای تماشای ملبورن به شمار می رود. طراحی فوق مدرن فضای باز و بسته این مجموعه در تناقض زیبایی با بناهای سبک ویکتوریایی اطراف قرار گرفته است. از آنجایی که در این مجموعه بیش از 2000 مراسم و همایش سالانه برگزار می شود، گردشگران قادر خواهند بود هم در فضای اجرای تعبیه شده در خارج ساختمان و هم در داخل آن، با اجراهای مختلف و برنامه های متفاوت سرگرم شوند. میدان فدراسیون Federation Square بعلاوه شامل گالری Ian Potter Gallery که مربوط به هنر استرالیایی می باشد و مرکز Australian Centre for the Moving Image که موزه ملی فیلم و هنر کشور استرالیاست، محسوب می شود. مجموعه میدان فدراسیون Federation Square که معمولا با نام خوانده می شود، بزرگترین مرکز وای فای رایگان در کشور استرالیا نیز می باشد. این میدان در طول 24 ساعت شبانه روز به روی عموم باز است.

محله ساوث بنک Southbank و مرکز هنر ملبورن Arts Centre Melbourne

مرکز هنر ملبورن Arts Centre Melbourne که با نوک مخروطی 162 متری مرتفع خود به آسانی شناخته می شود، در سال 1982 افتتاح شده و هم اکنون جایگاه اجراهای باله، اپرا و نمایش های ملبورن و هر چیز هنری و خلاقانه دیگری می باشد. در این مرکز در بین جاهای تماشای ملبورن معمولا کنسرت های فضای باز ملبورن برگزار می شوند، با نورهایی که همراه با موسیقی به پایکوبی در می آیند و روی آسمان خراش های اطراف می افتند. این مرکز شامل تعدادی سالن و فضاهایی مانند State Theatre ،Playhouse ،Fairfax Theatre و تالار Hamer Hall هست که اولین فضای نمایشی برای اکستر سمفونی ارزشمند ملبورن Melbourne Symphony Orchestra بوده است. محله ساوث بنک Southbank و مرکز هنر ملبورن Arts Centre Melbourne با تعدد موارد تفریح رایگان و یک برنامه پر از رخداد در سرتاسر سال، همواره ارزش بازدید کردن دارند. این محله که در کرانه های رودخانه یارا Yarra River واقع شده و به میزان یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه خیابان فلیندِرز Flinders فاصله دارد، جاذبه فرهنگی بسیار غنی برای بازتماشامایندگان در بین تماشای های ملبورن به شمار می رود. پیاده روی ساوث بنک یا همان Southbank promenade پر از کافه، رستوران و تفریح های زنده است. هر هفته، بازار فوق العاده ای از آثار هنری و صنایع دستی در این محله برپا می شود و بعلاوه در طول سال، جشنواره های بسیاری در این محله برگزار می شوند.

گالری ملی ویکتوریا National Gallery of Victoria

گالری ملی ویکتوریا National Gallery of Victoria یا به عبارت دیگر NGV در سال 1968 افتتاح شده و قدیمی ترین، بزرگترین و پر بازدیدترین موزه هنری کشور استرالیا به شمار می رود. در این گالری بیش از 68 هزار اثر هنری نگهداری می شود که از هنرمندان مختلف از سرتاسر جهان هستند؛ از جمله پیکاسو، مونه، روبن و سایرین. کلکسیون آثار بین المللی در ساختمانی در خیابان St. Kilda واقع شده است که در سال 1926 ساخته شده و در سال 2003 به طور مفصل نوسازی شده است. این بنا در بین جاهای تماشای ملبورن بیشتر بخاطر تالار The Great Hall شناخته می شود. در این تالار از بازتماشامایندگان خواسته می شود تا روی کف آن دراز بکشند و به سقف شیشه ای رنگارنگ آن خیره شوند. کلکسیون آثار استرالیایی نیز در گالری Ian Potter Gallery در میدان فدراسیون Federation Square واقع شده است. این کلکسیون، شامل تاریخ هنر استرالیا از هنر بومی و قدیمی گرفته تا مکتب هایدلبرگ (Heidelberg) و میکس مدیای معاصر می شود. یکی از بهترین و مهمترین بخش های این گالری، تابلوی سه قسمتی بزرگی به نام The Pioneer اثر فردریک مک کوبین Frederick McCubbin است. بازدید از گالری ملی ویکتوریا National Gallery of Victoria یا NGV برای کسانی که عاشق هنر هستند، یک باید است. این گالری در بین جاذبه های گردشگری ملبورن هر روزه از ده صبح تا پنج بعدازظهر باز است و ورودی آن رایگان می باشد.

ورزشگاه کریکت ملبورن Melbourne Cricket Ground

ورزشگاه کریکت ملبورن Melbourne Cricket Ground یا همان MCG که مردم محلی آن را با عنوان G می شناسند، با گنجایش 100 هزار نفر و قدمتی که به سال 1853 باز می شود، به عنوان یکی از عالی ترین ورزشگاه های جهان شناخته شده است. ورزشگاه کریکت ملبورن Melbourne Cricket Ground، همان ورزشگاه زیبا و مشهوریست که بازی فوق العاده پلی آف ایران و استرالیا برای صعود به جام جهانی 1998 فرانسه در آن برگزار شده و با صعود خاطره انگیز تیم ملی ایران به انتها رسید. از آنجایی که این مجموعه در بین تماشای های ملبورن، ورزشگاه اصلی بازی های المپیک 1956، بازی های Commonwealth Games در سال 2006، خاستگاه Test Cricket (طولانی ترین شکل بازی کریکت) و میزبان دائمی مسابقات فوتبال استرالیایی Australian Rules Football یا همان فوتی Footy بوده است، می توان گفت در تارو پود ملبورن، مرکز ورزشی استرالیا بافته شده است. تورهای روزانه 75 دقیقه ای این مجموعه، بازتماشامایندگان را به سفری در میان خاطرات و لحظه های فوق العاده در تاریخ ورزش کشور می برند و در آخر به گالری Australian Gallery of Sport و موزه المپیک Olympic Museum می رسند. بعلاوه بازتماشامایندگان می توانند در تابستان، یک بازی کریکت و در زمستان، یک بازی فوتبال را تماشا نمایند. دقیقا روبروی ورزشگاه کریکت ملبورن MCG، مجموعه ورزشی Melbourne Park واقع شده است که هر ساله در ماه ژانویه، میزبان بازی های تنیس اپن استرالیا Australian Open می باشد. بازتماشامایندگان می توانند حتی یک زمین تنیس این مجموعه را کرایه نمایند. این مجموعه در بین جاهای تماشای ملبورن بعلاوه بعنوان مرکز برگزاری همایش ها و مراسم خاص استفاده می شود و هر ساله کنسرت های بسیاری در آن برگزار می گردند. حتما از این ورزشگاه بازدید کنید و بسته به رخدادهایی که در زمان بازدیدتان در آن برگزار می شوند از حضور در این ورزشگاه لذت ببرید. تورهای بازدید از این ورزشگاه 75 دقیقه ای هستند و بین ساعت های ده صبح و سه بعدازظهر و به صورت روزانه برپا می گردند. حداقل مبلغ بلیط این ورزشگاه 25 دلار است و هزینه نهایی خرید بلیط، به سطح توری که انتخاب نموده اید و رخدادی که در حال وقوع است، بستگی دارد.

موزه ملبورن Melbourne Museum

موزه ملبورن Melbourne Museum در سال 2000 افتتاح شده و بزرگترین موزه از نوع خود در نیم کره جنوبی زمین به شمار می رود. این مجموعه وسیع که به میزان یک تراموا سواری کوتاه از مرکز تجاری شهر ملبورن فاصله دارد و با باغ ها و پارک زیبا محصور شده، دارای نمایشگاه های مختلف، از تاریخ طبیعی تا نمایشگاه های فرهنگی، بعلاوه سینماها، کافه ها، یک آمفی تئاتر و بسیاری بخش های دیگر می باشد. این موزه در بین تماشای های ملبورن که ساختمان آن بسیار مدرن است و بصورت هدفمند ساخته شده، دارای کلکسیون متنوع نمایشگر جامعه و فرهنگ های مختلف است. زمان بازدید از این موزه در بین جاذبه های گردشگری ملبورن بین ده صبح تا پنج بعدازظهر است و بلیط های آن برای بزرگسالان 15 دلار و برای بچه ها رایگان هستند.

کلبه کاپیتان کوک Captain Cooks Cottage

کلبه کاپیتان کوک Captain Cooks Cottage که در سال 1755 ساخته شده، قدیمی ترین بنای کشور استرالیا به شمار می رود. این کلبه در سال 1934 بصورت آجر به آجر از زادگاه کاپیتان جیمز کوک Captain James Cook به ملبورن آورده شده و در باغ های فیتزروی Fitzroy نصب شده است. کلبه کاپیتان کوک Captain Cooks Cottage امروزه به عنوان یک مرکز تاریخی و فرهنگی و یکی پر بازدیدترین جاهای تماشای ملبورن شناخته می شود. تماشای این کلبه نگاهیست به زندگی و زمان دریانوردی های ماجراجویانه کاپیتان کوک و اکتشاف استرالیا و سایر بخش های جهان. بخش قابل توجه دیگر در باغ های زیبای فیتزروی Fitzroy، گلخانه ای به سبک معماری اسپانیایی می باشد که از انواع گل های زیبا پر شده است. این کلبه هر روزه از ساعت 9 صبح تا پنج بعدازظهر به روی عموم باز است و بلیط بازدید از آن هفت دلار می باشد.

آرامگاه یادبود Shrine of Remembrance

آرامگاه یادبود Shrine of Remembrance در سال 1934 ساخته شده و در باغ های Kings Domain قرار گرفته است. این آرامگاه در بین تماشای های ملبورن بعد از اولین جنگ جهانی برای بزرگداشت مردان و زنان ویکتوریایی (اهالی استان ویکتوریا در استرالیا) که در طول تاریخ در جنگ های مختلف در سرتاسر این کشور شرکت نموده، ساخته شده است. این آرامگاه دارای معماری کلاسیک است و به وسیله سربازان جنگ جهانی اول طراحی و ساخته شد. نمایشگاه ها و رخدادهای خاصی در سرتاسر سال در این بنا برگزار می شوند و شرکت در آن ها یک تجربه خاص و متحول نماینده به شمار می رود. تورهای روزانه بسیاری برای بازدید از این مکان در بین جاهای تماشای ملبورن وجود دارند و ورودی آرامگاه رایگان است. نکته ویژه ای که تماشا آن را پیشنهاد می کنیم، نورپردازی فوق العاده زیبای شبانه روزی آرامگاه است.

چرخ و فلک ملبورن استار Melbourne Star Observation Wheel

چرخ و فلک ملبورن استار Melbourne Star Observation Wheel که بسیار مرتفع است و تماشا آن از هر نقطه شهر امکان پذیر می باشد، در نزدیکی رودخانه واقع شده و چشم میزانای بسیار زیبا از شهر را به میهمانان خود ارائه می دهد. سواری روی این چرخ و فلک در بین تماشای های ملبورن 30 دقیقه به طول می انجامد و می تواند یک تور تماشای نقاط تماشای شهر یا یک تور صرف نوشیدنی باشد؛ حتی می توانید در کابین خصوصی خود مراسم عروسی برگزار کنید. چرخ و فلک ملبورن استار Melbourne Star Observation Wheel بین ماه های می تا آگوست (بهار و تابستان) از ساعت 11 صبح تا 7 بعدازظهر و بین ماه های سپتامبر تا آوریل (پاییز و زمستان) از ساعت 11 صبح تا 10 شب باز است. هزینه سواری روی این چرخ و فلک در بین جاذبه های گردشگری ملبورن از 17 دلار شروع می شود و بسته به توری که در آن شرکت می کنید، ممکن است گران تر باشد.

ساختمان نمایشگاه سلطنتی Royal Exhibition Building

در همسایگی موزه ملبورن و در بین تماشای های ملبورن، ساختمان پر نقش و نگار نمایشگاه سلطنتی Royal Exhibition Building واقع شده است که در سال 1880 ساخته شده و محل برگزاری نمایشگاه بین المللی ملبورن است. تورهای دائمی در این موزه برقرار هستند و این ساختمان هنوز هم برای نمایشگاه ها و رویدادهای ویژه استفاده می شود. این بنا از صبح تا بعدازظهر به روی عموم باز است و می توانید از نمایشگاه های آن در بین تماشای های ملبورن تماشا کنید.

طاق ها و مسیرها Arcades and Laneways

قدم زدن در هزارتوی پیاده روها و کوچه ها در حوالی خیابان های فیلندرز Flinders، کالینز Collins و بورک Bourke، زیبایی، جذابیت و متغیر بودن شهر ملبورن را در بهترین حالت های آن نشان می دهد. گذرگاه طاق دار Block Arcade در خیابان کالینز Collins جواهر این تاج زیبا در بین جاهای تماشای ملبورن محسوب می شود. این گذرگاه تماشای با کف موزاییکی، جزئیات تاریخی و مغازه های بی همتا، جاییست که نجیب زادگان و اشراف قرن نوزدهم میلادی در آن قدم می زدند و اصطلاح doing the block (که به معنای گردش در گذرگاه Block Arcade است) از نام همین گذرگاه گرفته شده است. چایخانه Hopetoun Tearooms که قدمت آن به سال 1892 می رسد و تنها مغازه به جامانده از سال های قدیم در این گذرگاه است، ارزش ایستادن در صف برای صرف چای صبح یا بعدازظهر را دارد. گذرگاه طاق دار رویال Royal Arcade قدیمی ترین گذرگاه طاقی ملبورن است. بعلاوه پیاده روی خیابان های فلیندرز Flinders و دیگریوز Degraves نیز ارزش بازدید و گشت و گذار را دارند. تورهای بسیاری نیز برای نشان دادن این پیاده روها و کوچه های تماشای در بین جاهای تماشای ملبورن وجود دارند.

باغ وحش ملبورن Melbourne Zoo

با وجود این که قدمت 22 هکتار از باغ وحش ملبورن Melbourne Zoo به سال 1862 بازمی شود، اما 320 گونه حیوان موجود در آن با بهترین امکانات مدرن نگهداری می شوند. بخش های مختلفی در این باغ وحش و در بین جاذبه های گردشگری ملبورن وجود دارند، مانند بخش رد پای فیل ها Trail of the Elephants که نمایشگر زندگی فیل های آسیایی در ماکتی از یک باغ روستایی سنتی است. بخش دیگر، منطقه حفاظت شده اورانگوتان هاست، منطقه ای که حیوانات در خانه های خود در بالای درختان زندگی می نمایند. باغ وحش ملبورن در بین جاذبه های گردشگری ملبورن با تورهای جالبی مانند کنسرت های موسیقی توایلایت و تورهای پشت صحنه دیدار با حیوانات، تجربیات نوآورانه ای به بازتماشامایندگان ارائه می نماید.

گردش تفریحی روی رودخانه یارا Yarra River Cruise

یک گردش تفریحی با کشتی روی رودخانه یارا Yarra River، نه تنها راهی عالی برای تماشای تماشای های ملبورن است، بلکه شما را با تاریخ این رودخانه نیز آشنا می نماید. بسیاری از شرکت های کشتیرانی در محله ساوث بنک Southbank قرار دارند و می توانند شما را به این گردش خاطره انگیز روی رودخانه ببرند. یکی دیگر از جاهای تماشای ملبورن، ویلیامز تاون جایی است که بازتماشامایندگان می توانند برای کاوش این بندر دریایی در بین جاذبه های گردشگری ملبورن مقداری زمان صرف نمایند.

داک لندز Docklands

داک لندز Docklands تازهترین منطقه شهری در بین تماشای های ملبورن است. این دهکده ساحلی، بیشترین تعداد ساختمان های ساخته شده بر طبق استانداردهای موافق محیط زیست را در نیم کره جنوبی زمین دارد و پر از کافه، رستوران و پارک است. یکی از محبوب ترین جاهای تماشای ملبورن، چرخ و فلک بسیار بزرگ ستاره ملبورن The Melbourne Star است که چشم انداز شهر از بالای آن بسیار تماشایی هست. این منطقه بعلاوه جایگاه ورزشگاه اتحاد Etihad Stadium و خانه یخی Icehouse، مکان برگزاری ورزش های روی یخ در سطح جهانی نیز هست و در آخر اینکه هر یکشنبه در ساحل این منطقه، بازاری از محصولات هنری و اجناس قدیمی برپا می شود.

بازار ملکه ویکتوریا Queen Victoria Market

این بازار تاریخی مشهور در بین تماشای های ملبورن، یکی از مکان های محبوب مردم منطقه و گردشگران است که از سال 1878 مهمترین مرکز خرید میوه جات و محصولات تازه بوده است. در این بازار در بین جاذبه های گردشگری ملبورن، علاوه بر اینکه سالن های بزرگی برای فروش محصولات خوراکی وجود دارند، پنج روز در هفته، غرفه های بازار همه چیز از پوشاک گرفته تا محصولات هنری، اسباب بازی، سوغاتی های بی همتا و نادر را به فروش می گذارند. رویدادهای دیگری مانند بازارهای شبانه، کنسرت های موسیقی و مراسم و برنامه های متنوع دیگری در طی تابستان در بازار ملکه ویکتوریا برگزار می شوند.

بهترین نقاط برای اقامت در ملبورن

کسانی که برای اولین بار به شهر ملبورن سفر می نمایند، باید بدانند که بهترین مکان ها برای اقامت، مرکز شهر یا محله ساوث بنک Southbank با رستوران ها، کافه ها و تقویم رویدادهای پرشور همیشگی آن است. این نواحی در بین جاهای تماشای ملبورن بسیار مناسب گردشگران هستند، چرا که در نزدیکی مهمترین جاذبه های توریستی شهر ملبورن مانند میدان فدراسیون Federation Square، باغ های گیاه شناسی سلطنتی Royal Botanic Gardens و کوچه های پر پیچ و خم و بازارهای طاق دار خریدی که در اطراف خیابان های فلیندرز Flinders، کالینز Collins و بورک Bourke قرار دارند. بعضی از هتل های شهر ملبورن، حقیقتا خارق العاده و منحصر بفرد هستند. چندین قدم آن طرف تر از کلیسای سنت پاتریک St. Patricks Cathedral و باغ های فیتزروی Fitzroy Gardens که کلبه کاپیتان کوک Cooks Cottage در آن واقع شده است، هتل شیک و مجلل Park Hyatt واقع شده است که یکی از بهترین هتل های شهر ملبورن است. فروشگاه ها و رستوران ها به میزان یک پیاده روی کوتاه تا این هتل فاصله دارند و هواداران ورزش های مختلف می توانند مسیر به ورزشگاه کریکت ملبورن Melbourne Cricket Ground و پارک ملبورن Melbourne Park را پیاده طی نمایند. در منطقه ساوث بنک، از اتاق های بزرگ هتل Crown Towers می توان چشم میزانای بی نظیری از افق شهر را تماشا کرد. بعلاوه می توان از استخر سرپوشیده، باشگاه ورزشی و دو زمین تنیس روی بام هتل استفاده کرد و لذت برد. هتل آپارتمان مشهور Quay West Suites که باز هم در منطقه ساوث بنک Southbank واقع شده است، محبوب و مناسب اقامت خانواده هاست. اگر در پی محل اقامتی متفاوت در بین تماشای های ملبورن هستید، به هتل St. Jeromes - The Hotel بروید. این هتل، محل اقامتی لوکس و شیک، اما مشابه یک کمپ به میهمانان خود ارائه می نماید که روی بام مرکز خرید ملبورن Melbourne Central قرار گرفته است. چادرهای سفری مجلل این هتل، دارای تختخواب هایی با دشک های چند لایه، دستگاه های تهویه مطبوع، یخچال های خنک نماینده مواد غذایی و تبلت هایی با امکان تماشای فیلم می باشد. بسیاری از هتل های شهر ملبورن، امکانات عالی را با هزینه ای مناسب به میهمانان خود ارائه می نمایند. کمی آن طرف تر از بازار مشهور ملکه ویکتوریا Queen Victoria Market، هتل Radisson on Flagstaff Gardens قرار گرفته که یک ایستگاه تراموا دقیقا جلوی در آن وجود دارد و در فاصله کمی با فروشگاه ها و رستوران های منطقه قرار گرفته است. هتل دیگری که در نزدیکی خط تراموا و در فاصله پنج دقیقه ای از مراکز خرید واقع شده، هتل Alto Hotel on Bourke اولین هتل ساخته شده بدون کربن استرالیا است. آپارتمان های مدرن این هتل در بین جاهای تماشای ملبورن، انتخابی بسیار مناسب برای خانواده ها هستند. هتل کوچک Adelphi Hotel نیز به میزان یک پیاده روی پنج دقیقه ای از میدان فدراسیون Federation Square فاصله دارد و با طراحی ویژه و سبک معماری معاصر خود، میهمانان را شگفت زده می نماید. هتل های کم هزینه بسیار خوبی در شهر ملبورن وجود دارند. هتل City Centre Budget Hotel که در نزدیکی پارک ملبورن Melbourne Park قرار گرفته و به وسیله یک خانواده اراده می شود، امکانات بسیار عالی به میهمانان خود ارائه می دهد. آشپزخانه و رستوران آن روی بام قرار گرفته و ساختمان هتل، نزدیک به امکانات حمل و نقل عمومی واقع شده است. هتل دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم، هتل Ibis Budget Melbourne CBD است که در نزدیکی ایستگاه خیابان فلیندرز Flinders قرار گرفته و اتاق هایی مناسب در یک محل فوق العاده در اختیار میهمانان می گذارد و آخرین پیشنهاد، هتل Tune Hotel است که به میزان دو ایستگاه تراموا از مرکز تجاری شهر ملبورن و به میزان یک پیاده روی پنج دقیقه ای از موزه ملبورن Melbourne Museum فاصله دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2562

به "جاذبه های گردشگری ملبورن را متفاوت تر از همواره لمس کنید (تور ارزان استرالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری ملبورن را متفاوت تر از همواره لمس کنید (تور ارزان استرالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید