توضیحات بهادری جهرمی درباره شرایط محسن رضایی در دولت

به گزارش سبزوار امروز، سخنگو و دبیر هیئت دولت با رد تغییر در تیم و تصمیمات مالی دولت جزئیات تصمیم گیری برای تغییر ترکیب کمیسیون مالی را تشریح کرد.

توضیحات بهادری جهرمی درباره شرایط محسن رضایی در دولت

علی بهادری جهرمی در گفت وگویی با تاکید بر اینکه آقایان محسن رضایی و صولت مرتضوی مانند سایر اعضای هیئت دولت همچون گذشته حق حضور در تمام کمیسیونهای دولت از جمله کمیسیون مالی را دارا هستند، اظهار کرد: علاوه بر این، هیچ تغییری هم در ستاد هماهنگی مالی دولت که به طور منظم از سوی رئیس جمهور و به ریاست ایشان برگزار می شود رخ نداده، همه اعضای تیم مالی دولت کمافی السابق در آن حضور دارند، همه بحثها و تصمیمات مالی لازم و اجرایی در آنجا طرح میشود و آقای محسن رضایی هم دبیر این ستاد هستند.

وی اضافه نمود: آقای محسن رضایی، طبق روال 8 ماه گذشته به عنوان معاون مالی رئیس جمهور، دبیر شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا و دبیر ستاد مالی دولت مشغول فعالیت هستند.

بهادری جهرمی توضیح داد: مباحث مطروحه در کمیسیون مالی اجرایی نیست و موضوعات این کمیسیون هم صرفا بخشی از موضوعات مطرح شده در ستاد مالی دولت است.

دبیر هیئت دولت یادآور شد: در 7 کمیسیون دولت بحث و گفتگو مقدماتی و پیشینی پیرامون موضوعات مطروحه در صحن هیئت دولت صورت میپذیرد. تصمیم نهایی و بدون اطلاع اعضای هیئت دولت در کمیسیونهای فرعی هیئت دولت اخذ نمیشود.

بهادری جهرمی با تشریح علت حذف معاون مالی و معاون اجرایی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون مالی هیئت دولت توضیح داد: پس از انتخاب و معین اعضای کمیسیون از بین اعضای هیئت دولت و مطابق آیین نامه، جلسات کمیسیون با حضور دو سوم اعضای انتخاب شده رسمیت می یابد. در خصوص بعضی کمیسیون ها و خصوصا کمیسیون اقتصاد این موضوع از مدتی قبل مطرح بود که به علت مشغله اعضا و وجود جلسات ستاد مالی دولت، گاهی جلسات کمیسیون به نصاب لازم نمی رسد و عملا به منظور معطل نماندن آنالیز موضوعات، جلسات بدون حد نصاب قانونی تشکیل می شد.

وی اضافه نمود: این مشکل باعث شده بود موضوعات ارسالی از کمیسیون به هیئت دولت، مجدد به کمیسیون ارجاع شود تا مطابق روال قانونی آنالیز شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: به طور خاص در خصوص کمیسیون مالی، آقایان صولت مرتضوی و محسن رضایی برای برون رفت از این مشکل، پیشنهاد دادند که از عضویت در کمیسیون مالی حذف شوند. البته نمایندگان ایشان در کمیسیون مالی حضور داشته و ایشان را از مباحث مورد احتیاج آگاه خواهند کرد.

بهادری جهرمی تاکید نمود: علاوه بر همه اینها، بنا بر قاعده کلی، هر زمان که احتیاج باشد، آقای محسن رضایی و صولت مرتضوی خواهند توانست در جلسات کمیسیون مالی همچون سایر اعضای هیئت دولت حضور یابند. لذا صرفا برای برطرف مشکل نصاب قانونی جلسات کمیسیون مالی و روال قانونی پیدا کردن مذکرات و مصوبات این کمیسیون، عضویتشان از کمیسیون به پیشنهاد خودشان حذف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2435

به "توضیحات بهادری جهرمی درباره شرایط محسن رضایی در دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات بهادری جهرمی درباره شرایط محسن رضایی در دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید