اخبار اقتصادی

دو قلو های مقرون به صرفه قیمت آفرود

حضور خودرو هایی مثل رنوداستر دو دیفرانسیل و فوتون ساوانا غنیمت است. اگر کمی در بازار بگردید می توانید این دو خودرو در نسخه های نو یا کم کار کرد با قیمت 720 تا 750 میلیون تومان پیدا کنید.

10 مرداد 1400

مراحل دریافت وام بازنشستگی ، ثبت نام اینترنتی است؟

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در مورد ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی به خبرنگاران می گوید: ما 350 شعبه کانون بازنشستگی استانی و شهرستانی داریم. ثبت نام وام بازنشستگان به وسیله کاربرهای این کانون های بازنشستگان انجام می گردد.

7 مرداد 1400

عرضه اولیه لطیف بخریم یا نخریم؟

به گزارش خبرنگاران، روز چهارشنبه، عرضه اولیه 30 میلیون سهم شرکت محصولات کاغذی لطیف با نماد لطیف در فرابورس انجام می گردد. از این 30 میلیون، تعداد 26 میلیون سهم قابل عرضه به عموم و چهار میلیون سهم هم به صندوق های بورسی داده می گردد.

5 مرداد 1400

سهام عدالت برای دارندگانش این مزیت ها را دارد

خبرنگاران : یک مقام مسئول در شرکت سپرده گذاری گفت: یکی از مزیت های مهم سهام عدالت، ترویج فرهنگ سهام داری است.

30 تیر 1400

23 شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری 23 شتاب دهنده در حوزه های مرتبط با زیست فناوری شکل گرفته است تا فرایند توسعه این فناوری را شتاب دهد.

28 تیر 1400

چرا بعضی بانک ها از اجرای صحیح قانون چک طفره می فرایند؟

قانون نو چک در سال 97 به تصویب مجلس رسید و از همان سال اجرای آن به صورت مرحله به مرحله شروع شد. در نخستین گام از اجرای این قانون، راستا وصول وجه چک برگشتی بهینه شد و همین امر موجب شد تا نسبت چک های برگشتی به کل چک های صادره از 23 درصد سال 96 به 11.3 درصد در سال...

27 تیر 1400

690 میلیون نفر از ساکنان دنیا هر شب گرسنه می خوابند

برنامه دنیای غذا با اشاره به اینکه نزدیک به 41 میلیون نفر از ساکنان دنیا در معرض خطر گرسنگی قرار داشته و 690 میلیون تن هم هر شب گرسنه می خوابند، خاطرنشان کرد، برای یاری به احتیاجمندان در 43 کشور به مبلغ شش میلیارد دلار احتیاج فوری داریم.

25 تیر 1400

افزایش صادرات گاز ایران به عراق

خبرگزاری خبرنگاران- احمد العبادی سخنگوی وزارت برق عراق از افزایش صادرات گاز ایران به این کشور برای استفاده در نیروگاه های برق عراق تا 30 میلیون متر مکعب خبر دادند.

24 تیر 1400

طراحی و ساخت سنسورهای الکتروشیمیایی ویژه کووید 19

دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه تهران از طراحی و ساخت سنسورهای الکتروشیمیایی ویژه کووید 19 به نام یکی از دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه خبر داد و گفت: هم اکنون در قالب طرحی که در کارگروه تشخیص و زیست حسگرهای دانشگاه تهران پردیس علوم مصوب شده، به طراحی و ساخت...

24 تیر 1400

شکوری: چرا با 40 میلیون طرفدار ردیف بودجه نداریم؟

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: در بحث جابجایی، رقابتی ناعادلانه و نابرابر ایجاد شده است.

21 تیر 1400

جزئیات مهم دریافت کارت رفاهی7 میلیونی

خبرنگاران : از این پس باید پنج بانک، کارت اعتباری رفاهی را برای متقاضیان صادر نمایند که سقف مبلغ آن برای هر فرد هفت میلیون تومان و بازپرداخت تسهیلات این کارت حداکثر 18 ماه است.

19 تیر 1400

نحوه محافظت از کسب وکار در برابر پول شویی

پول شویی فرآیندی است که برای به دست آوردن منافع ناشایست ناشی از اقدامات مجرمانه از طریق سیستم های مالی پیشرفته انجام می گیرد تا منشأ غیرقانونی آنها را پنهان کرده و به نظر برسد که آنها از طریق درآمدهای قانونی تأمین شده و در نتیجه قابل مصرف هستند. پول شویی...

17 تیر 1400

بانک مرکزی ، قانون بانک مرکزی به وسیله لایحه در دستور کار قرار گیرد

خبرنگاران - بانک مرکزی طی مکاتبه ای با رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تهیه و تدوین متن لایحه ای منطبق با ضوابط و معیارهای پذیرفته شده جهانی را در دستور کار دارد از مجلس شورای اسلامی تقاضا کرد، قانون مربوط به این بانک به وسیله لایحه دولت در دستور...

14 تیر 1400

در نشست برجامی ایران، روسیه و چین چه گذشت؟

دیپلمات ارشد روسیه در مذاکرات وین در پیامی توضیح داد، شرکت کنندگان در نشست سه جانبه ایران، روسیه و چین درباره راستا پیش رو در مذاکرات درباره برجام گفتگو کردند.

13 تیر 1400

دستاورد های جشنواره هما باید تبدیل به یک نقشه راه شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران جشنواره پاسخگویی اجتماعی دانشگاه را فرصتی طلایی برای پاسخ عملی به نیاز های جامعه دانست و گفت: دستاورد های این جشنواره باید تبدیل به یک نقشه راه شوند.

12 تیر 1400

اولین مذاکرات مصر و ترکیه برای عادی سازی روابط پس از 8 سال

قاهره امروز (چهارشنبه) و فردا (پنجشنبه)میزبان اولین نشست مقامات مصر و ترکیه طی 8 سال گذشته است که با حضور شخصیت های عالی رتبه دیپلماتیک و امنیتی دو طرف برگزار می شود.

4 تیر 1400

اولین مشکل ساختار ناکارآمدی تنظیم بازار، عدم مقررات جامع و قانونی پایدار است ، 30 هزار شکایت از خودروسازان در کمیسیون اصل 90 به ثبت رسیده

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: اولین مشکل ساختار ناکارآمدی تنظیم بازار عدم مقررات جامع و قانونی پایدار است که باید این موضوع تدوین شود تا این خلاء قانونی برطرف شود و از اعمال سلیقه در دولت های مختلف جلوگیری شود.

2 تیر 1400

تأسیسات هسته ای ایران تحت بیشترین نظارت ها است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه بیشترین نظارت ها در جهان بر تأسیسات هسته ای ایران انجام می شود، گفت در صورت التزام واشنگتن به بخش اقتصادی توافق هسته ای، تهران نیز آماده است تا به اجرای کامل تعهدات برجامی بازشود.

1 تیر 1400

اعتراض گل محمدی به عملکرد مجریان صداوسیما؛ تحریم دوربین ها تا عذرخواهی رسمی!

یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام نموده است که تا زمان عذرخواهی رسمی صداوسیما، مقابل دوربین های تلویزیونی حاضر نمی گردد.

26 خرداد 1400

استان تهران 60 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی مسکن ملی دارد

استاندارتهران گفت: در استان تهران 60 هزار واحد مسکونی فاقد متقاضی مسکن ملی داریم که متقاضیان می توانند اگر ویژگی های آن را دارند ثبت نام نمایند و ظرف 2 سال این واحد ها را تحویل بگیرند.

25 خرداد 1400
تعداد: (535)