اخبار اقتصادی

صنعاء: سازمان ملل در برابر گرسنگی و کشتار میلیون ها کودک یمنی کور و کر است

مقامات یمنی می گویند سوء تغذیه دو و نیم میلیون کودک یمنی و کشته و زخمی شدن قریب به هشت هزار نفر آن ها در نتیجه محاصره و جنگ تحمیلی ائتلاف سعودی علیه یمن هم نتوانست چشم سازمان ملل را به روی رشوه سعودی ها ببندد.

24 مرداد 1399

لزوم حمایت از تولید برای حفظ بازارهای صادراتی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان گفت: با توجه به اینکه برخی از کالاهای تولید شده صادرات محور هستند و باعث ارزآوری می شوند باید دولت تسهیلاتی ارائه دهد تا در راستای حمایت از کسب وکارها، بازارهای خارجی حفظ شود.

22 مرداد 1399

ابلاغ بخشودگی جرایم مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد.

21 مرداد 1399

پشت پرده آتش سوزی های سریالی در کشور

هفته هاست که آتش به جان مناطق مختلف کشور افتاده است. آتش سوزی های جنگلی بیشتر در حوزه زاگرس است و علی رغم تلاش هایی که صورت گرفته است همچنان آتش مناطق مهمی را در می نوردد. در این بین پارک های تهران نیز به صورت غیرمعمولی دچار حریق شدند که خساراتی نیز به...

19 مرداد 1399

ترامپ: به تحریم شی به دلیل مساله هنگ کنگ فکر نکرده ام

رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد که قصد ندارد شخص رئیس جمهوری چین را به خاطر کوشش های پکن برای اعمال قانون امنیت ملی در هنگ کنگ تحریم کند.

18 مرداد 1399

بریتانیا: اظهارنامه سیاسی برگزیت به معنای توافق با اتحادیه اروپا نیست

اظهارنامه سیاسی یک پیمان نیست، اختلاف نظر در تعبیرها نزد هر دو طرف وجود خواهد داشت و نکته ای که ما در چند روز گذشته بر آن تأکید نموده ایم این است که اتحادیه اروپا نمی تواند در تعبیر کردن ها داوری کند.

16 مرداد 1399

هشدار انجمن فولاد در مورد کاهش صادرات، به داد صنعت فولاد برسید

کاهش صادرات فولاد و محدودیت های صادراتی، تهدیدی برای صنعت فولاد در سال جهش تولید است و در شرایطی که در داخل کشور رکود وجود دارد، این احتمال وجود دارد که با تداوم کاهش صادرات فولاد، تولید فولاد در کشور نیز نزولی شود.

16 مرداد 1399

جدیدترین ابزار مقابله با کرونا،لامپ های تولید کننده اشعه ماوراءبنفش

محققان به تازگی اعلام کرده اند، از آنجایی که اشعه ماورابنفش قادر به از بین بردن ویروس می باشد، ممکن است در شرایط کنونی همه گیری کرونا، استفاده از لامپ های قابل حمل تولیدکننده این اشعه به وسایلی ضروری مانند تلفن همراه برای انسان بدل شود.

14 مرداد 1399

ظاهر و باطن معافیت های هسته ای ایران، پای انتخابات 2020 درمیان است؟

عدم تمدید معافیت های هسته ای ایران از سوی ترامپ نشان چربش قدرت طیف تندروتر به رهبری پمپئو و نشانه شکست کمپین فشار حداکثری علیه ایران است.

12 مرداد 1399

خبرنگاران محدودیت تردد کرونایی در پایتخت روسیه از دوشنبه حذف می گردد

مسکو - خبرنگاران - شهردار مسکو از برنامه حذف محدودیت های اعمال شده در مسکو به دلیل شیوع کرونا در این شهر از اول ژوئن (روز دوشنبه هفته آینده) اطلاع داد.

11 مرداد 1399

آنالیز پیشنهاد اختصاص اعتبار به مراکز مدیریت و کنترل حوادث در هیات دولت

وزارت کشور پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد احتیاج جهت احداث، تکمیل و تجهیز مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز 31 استان کشور را ارائه نموده است.

10 مرداد 1399

شروع خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان کرمانی

معاون وزیر جهاد کشاورزی کرمان گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی از امروز، 10 خرداد در استان شروع می گردد و گوجه فرنگی مازاد به صورت نامحدود از کشاورزان خریداری خواهد شد.

10 مرداد 1399

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم مرگبار کرونا در اروپا

سازمان بهداشت جهانی در واکنش به کاهش محدودیت های کرونایی در اروپا درباره وقوع موج دوم مرگبار در این اتحادیه هشدارداده و صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه هم از ارائه طرح مشترک کرونایی خبر داده اند.

9 مرداد 1399

چرا شاخص بورس در روزهای اخیر ریخت؟

به گزارش خبرنگاران، محمد مهدی سماواتی کارشناس بازار سرمایه، در خصوص نوسانات چند هفته اخیر بازار سرمایه عنوان نمود: یکی از عامل های موثری که سبب شده تا بازار بورس اولین روز هفته با اُفت شاخص شروع کند؛ ورود صندوق های جدید سهام عدالت به بازار سرمایه است...

9 مرداد 1399

بالا رفتن قیمت مسکن به معنای کاهش ارزش ریال است

خبرنگاران : نسخه جایگزین برای کنترل جهش قیمت مسکن با ارائه سه پیشنهاد از سوی صاحب نظر ارشد بخش مسکن ارائه شد.

9 مرداد 1399

نقشه ریاض و ابوظبی برای کودتا در تونس به روایت افشاگر عربستانی

افشاگر معروف عربستانی از نقشه عربستان و امارات برای کودتا در تونس با همکاری چهره هایی از رژیم دیکتاتوری معدوم بن علی خبر دادند.

8 مرداد 1399

دومین نفتکش ایرانی وارد آب های ساحلی ونزوئلا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دومین نفتکش ایرانی که صبح امروز وارد منطقه اقتصادی ونزوئلا شده بود، ساعتی پیش به نزدیکی سواحل ونزوئلا رسید.

8 مرداد 1399

استاندار تهران: رویکرد مدیریت شهری در توقف شهر فروشی قابل تقدیر است

استاندار تهران از تلاش مدیریت شهری دوره پنجم و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران برای جلوگیری از شهر فروشی و حفظ قواره شهر قدردانی و تشکر کرد.

8 مرداد 1399

پمپئو از تحریم دو دانشمند هسته ای ایران خبر داد

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: امروز، من پایان معافیت تحریم ها برای [همکاری در] پروژه های مرتبط با برجام در ایران را که ظرف 60 روز اجرایی می شود، اعلام می کنم.

8 مرداد 1399

هانی زاده: رایزنی الکاظمی برای خروج مسالمت آمیز آمریکا ، استیضاح نخست وزیر درصورت عدم اجرای قانون

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: به نظر می رسد اخراج آمریکایی ها و برطرف کامل موضوع داعش به وسیله نیرو های حشد الشعبی و نیرو های مسلح عراق از غرب و شمال این کشور مهمترین اقدامات الکاظمی است که باید انجام گردد.

8 مرداد 1399
تعداد: (359)