افزایش بهره وری در فراوری انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

به گزارش سبزوار امروز، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهریار صابر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به معرفی توربین های بادی به عنوان محصولات دانش بنیان این مجموعه پرداخت و گفت: با توجه به لزوم به کارگیری انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشید و انرژی باد تصمیم به فراوری توربین های بادی کردیم برای این منظور در ابتدا توربین هایی با سایز یک تا 30 کیلو وات فراوری شدند و در حال حاضر این توربین ها با سایز 250 کیلووات به فراوری می رسند.

افزایش بهره وری در فراوری انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

وی با اشاره به مزایای بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر ادامه داد: استفاده از انرژی تجدیدپذیر منجر به فراوری انرژی برق و کاهش مصرف سوخت های فسیلی می گردد، از طرف دیگر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در موضوعات مرتبط با محیط زیست نیز بسیار کار برد دارد و منجر به مسائلی چون کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

صابر بیان اینکه این محصول نمونه داخلی ندارد، فراوری دانش فنی به وسیله مجموعه صنایع پیشرفته هوا خورشید را مزیت رقابتی این شرکت معرفی کرد و گفت: دانش فنی این محصول را خودمان به دست آوردیم که این امر منجر شده است در تغییرات منعطف باشیم ضمن آنکه کاربرد توربین ها نیز افزایش یافته است به طوری که این توربین ها با تغییر پارامترها در تونل های مختلف بادی، قابل استفاده هستند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه با پیاده سازی این دانش فنی دیگر احتیاجی نیست که برای هر تونل به یک توربین منحصر به فرد مورد استفاده قرار گیرد، اضافه کرد: استفاده از این توربین ها می تواند تا 70 درصد از ارزبری جلوگیری کند.

وی در مورد اشتغال ایجاد شده به وسیله این محصول دانش بنیان عنوان نمود: در زمان فراوری دانش فنی حدود 120 تا 130 نفر در واحدهای تحقیق و توسعه و سایر واحدها مشغول به فعالیت بودند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ساخت این محصول در مرحله تجاری سازی قرار گرفته است. بعد از دریافت سفارش اشتغال ایجاد شده بسیار بالا خواهد بود به طوری که برای 40 سفارش سالیانه 140 تا 150 نیروی کار مشغول به فعالیت خواهند بود.

صابر با تاکید بر اینکه حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منجر به رشد و رونق شرکت های دانش بنیان و خلاق می گردد گفت: بازار این محصول بسیار خاص است و احتیاج به معرفی و توسعه دارد که حمایت آن معاونت محترم در توسعه آین محصول بسیار تاثیرگذار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2622

به "افزایش بهره وری در فراوری انرژی های نو با ساخت توربین های بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بهره وری در فراوری انرژی های نو با ساخت توربین های بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید