امیدواریم خراسان جنوبی قطب فراوری زغال سنگ کشور گردد

به گزارش سبزوار امروز، امیدواریم با کوشش شرکت هایی، چون شرکت پرورده طبس و هولدینگ شستا به زودی استان خراسان جنوبی به عنوان قطب فراوری زغال سنگ کشور مطرح گردد.

امیدواریم خراسان جنوبی قطب فراوری زغال سنگ کشور گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی رستمی در جلسه شورای اداری شرکت زغال سنگ پرورده طبس گفت: برای اولین بار است که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این شرکت حضور یافته که حضور ایشان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی اضافه نمود: اهمیت پروژه زغال سنگ پرورده طبس این است که با همت و توان متخصصین داخلی احداث شده است و این کار ارزشمند بدون خارج شدن ارز از کشور به نتیجه رسیده و افتخاری برای این شرکت، هولدینگ تاسیکو و شستا بدست آمده است.

رستمی با تأکید بر اینکه فراوری داخلی باید همیشه مورد توجه همه مردم و مسئولین کشور باشد، گفت: توجه به فراوری داخلی به معنی بها دادن به نسل جوان است چرا که با حمایت از جوان ایرانی می توانیم برای ساختن برترین تجهیزات در داخل کشور اقدام کنیم.

وی اضافه نمود: در این پروژه با میدان دادن به جوانان عزیز پروژه مهمی را از ابتدا تا سرانجام در داخل کشور اجرا کردیم و از خروج ارز جلوگیری شده است.

مدیرعامل شستا گفت: شرکت زغال سنگ پرورده طبس همان طوری که در بومی سازی فراوری سرآمد است، باید در حفظ نیروی انسانی نیز سرآمد باشد.

رستمی با اشاره به ظرفیت های بزرگ استان خراسان جنوبی در حوزه صنایع معدنی گفت: امکان سرمایه گذاری شستا تا 50 هزار میلیارد تومان در حوزه صنایع معدنی وجود دارد و فرصت ارزشمندی برای استان فراهم شده است که از این ظرفیت برترین استفاده اجرا شده و برای توسعه معادن تحول اساسی بوجود آوریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2257

به "امیدواریم خراسان جنوبی قطب فراوری زغال سنگ کشور گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم خراسان جنوبی قطب فراوری زغال سنگ کشور گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید