علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟

به گزارش سبزوار امروز، فرهاد دوایی در مورد شرایط عرضه و تقاضا برای بلیت های قطار اظهار کرد: همچون بلیت های هواپیما درخواست ها برای بلیت های قطار نیز زیاد است و عرضه و تقاضا برای بلیت های قطار همخوانی ندارد. مسافرانی که از هواپیما بازمانده اند سراغ قطار می آیند و با ظرفیت تکمیل قطارها روبرو می شوند که باعث می گردد بلیت های قطار هم کمیاب به نظر برسد.

علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟

وی در مورد مقدار خریداری بلیت های قطار به وسیله آژانس های خدمات مسافرتی در زمان پیش فروش بلیت ها اظهار داشت: 80 درصد بلیت های قطار در زمان پیش فروش به آژانس ها اختصاص داده شده، اما به علت تقاضای زیاد شاید هر آژانس نهایتا بتواند صندلی های یک کوپه را خریداری کند که در بعضی مواقع بلیت های یک کوپه نیز به سختی پیدا می گردد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ادامه داد: سیستم ریلی با وجود عرضه پایین بلیت های هواپیما باز هم یاری خوبی به جابجایی مسافران می نماید، اما تقاضاها در حدی زیاد شده که توان پاسخگویی به تمام مسافران را ندارد.

دوایی گفت: با وجود هجمه مسافران پروازی به بخش ریلی این موضوع به چشم می آید که عرضه بلیت های قطار کاهش پیدا نموده، اما عرضه بلیت های قطار هیچ تغییری ننموده است.

وی یادآور شد: حل این موضوع احتیاج به حضور و همت دولت دارد و باید دولت پای کار آمده و برای حل این معضل اقداماتی انجام دهد تا مردم در هیاهوی تهیه بلیت نباشند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی مطرح کرد: در حال حاضر یکی از معضلات اصلی شرکت های هواپیمایی واردات قطعات هواپیما به ایران است. دولت باید قطعات ایرلاین ها را تامین کند، چراکه قطعات بسیار گران هستند و ایرلاین ها از پس خرید این قطعات بر نمی آیند. دولت باید یاری کند تا ایرلاین ها بتوانند قطعات مورد احتیاج خود را از طریقی وارد کشور نمایند.

دوایی تاکید نمود: در حال حاضر خطوط ریلی کشور و قطارها برای حل مشکل ایرلاین ها بیشترین خدمات را ارائه می نمایند و مسائل ایرلاین ها نیز تنها با واردات قطعات به کشور حل خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 تیر 1402 بروزرسانی: 5 تیر 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2638

به "علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید