داستان پیچیده مهدی مهدوی کیا

به گزارش سبزوار امروز، مهدی مهدوی کیا فقط در سه بازی به عنوان سرمربی تیم ملی امید حضور داشت و از زمان اتمام مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا در تاجیکستان که با سه برد و صعود تیم ملی المپیک همراه بود، تهران را ترک کرده است. او در حالی از ایران رفت که چشم انتظار امضا شدن قرارداد خودش و مربیان تیم ملی بود، اما این اتفاق تا آخرین روز های حضور شهاب الدین عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال محقق نشد.

داستان پیچیده مهدی مهدوی کیا

مشکل اصلی در خواسته مهدوی کیا برای عقد قرارداد یورویی و آپشن هایی در قراردادش بود که این اتفاق با وجود مصوبه هیات رئیسه برای امضا کردن قرارداد، هیچ گاه نهایی نشد، اما حسن کامرانی فر بعد از لغو شدن اردوی امید ها در بهمن ماه، گفت که قرار است مسائل برطرف گردد و تیم ملی در فروردین 1401 اردوی آماده سازی خود را برگزار کند.

با این حال، تغییر و تحولا اخیر و روی کار آمدن میرشاد ماجدی، احتمالا باعث تغییر جریان خواهد شد. کامرانی فر در آخرین گفت و گوی خود بعد از عزل عزیزی خادم گفته بود: سرمربی تیم امید تا این لحظه (جمعه شب) مهدوی کیا بود. از این لحظه به بعد امکان دارد اعضای هیات رئیسه با توجه به بودجه ای که دارد برنامه ریزی کنند.

در واقع قیمت و هزینه دستمزد مهدوی کیا و سه دستیار خارجی او با شرایط مالی فعلی فدراسیون فوتبال همخوانی ندارد، اما این همه ماجرا نیست!

یکی دیگر از مسائل به سرپرست فعلی این فدراسیون بر می گردد که چه دیدگاهی نسبت به مسئله ادامه همکاری با مهدوی کیا داشته باشد. ماجدی در نخستین روز های انتخاب مهدوی کیا از این تصمیم حمایت کرده بود، اما اقدام عزیزی خادم در انتخاب مهدوی کیا به عنوان مشاور فنی خود که بر عملکرد تیم های ملی پایه نظارت کند، با مسئولیت های کمیته جوان، موازی بود و همین موضوع دلخوری های ماجدی را هم در پی داشت و در نهایت او که در آن مقطع مستقیما مسئول انتخاب مربی و سازماندهی تیم ملی امید بود، خودش را از این تیم کنار کشید.

در نهایت مشخص شد که مهدوی کیا فقط مدیر فنی این فدراسیون است و مسئولیت تیم های پایه به جز امید ها که مستقیما زیر نظر دبیرکل فدراسیون فوتبال اداره می شد، در اختیار ماجدی است.

با اتفاقات اخیر، کاملا ورق برگشته است. مهدوی کیا از سمت مدیر فنی استعفاء داد و ماجدی جایگزین او شد. حالا مسئله استعفای شفاهی او و در واقع منعقد نشدن قرارداد هم در میان است. با این اوضاع و احوال حاکم بر فدراسیون که خزانه اش هم خالی از موجودی است، ظاهرا فدراسیون تمایل به گزینه های ارزان تر دارد تا تیم ملی را آماده مسابقات جام ملت های زیر 23 سال آسیا کند!

در واقع اصل حضور مهدوی کیا برای حضور در ایران، به منظور سرانجام طلسم ناکامی ها در صعود به المپیک بود، اما او فقط یک ماه سرمربی تیم ملی بود و این تیم هم به مسابه گذشته به حال خود رها شده است!

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2403

به "داستان پیچیده مهدی مهدوی کیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان پیچیده مهدی مهدوی کیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید