اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند ، 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند محمدعلی جاوید گفت: با توجه به ضرورتی که وجود دارد باید هر پنج سال طرح ممیزی املاک اجرا گردد.

اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند ، 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت

وی اضافه نمود: ممیزی املاک و مستحدثات در حوزه شهری زمینه را برای ورود به شهر الکترونیک، تهیه بانک اطلاعات شهری و غیره فراهم می نماید.

وی با بیان اینکه طرح ممیزی املاک ابزاری ضروری برای برنامه ریزان شهری است ادامه داد: مدیریت فعلی شهرها، ابزار و لوازم خاص خود را می طلبد که یکی از مهمترین آن ها داشتن اطلاعات صحیح در زمینه لایه های مختلف بافت شهری است .

شهردار بیرجند اضافه نمود: آمار و اطلاعات املاک و غیره به وسیله انجام درست ممیزی حاصل می گردد که این کار در تصمیم گیری های صحیح و برنامه ریزی شهری نقش موثری دارد.

جاوید تاکید نمود: طرح بزرگ ممیزی املاک شهر بیرجند به عنوان گامی در راستای شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است.

وی اذعان داشت: شهرداری بیرجند بر اساس همین اطلاعات خدمات رسانی می نماید و نقش مهمی در توزیع خدمات به شهروندان دارد.

وی اضافه نمود: بعد از 15 سال برای اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند در بودجه سال جاری شهرداری 500 میلیون تومان اختصاص یافته و با توجه به اینکه اطلاع دقیقی در زمینه وضعیت املاک شهر بیرجند و تخلفات اجرا شده در این مدت وجود ندارد انجام این کار لازم است.

شهردار بیرجند اعلام کرد: ابتدای سال شرکتی که در این زمینه تجربه و سوابق زیادی داشت درخواست انجام آن را ارائه کرد و قرار بود با ترک تشریفات، اجرای این طرح به این شرکت واگذار گردد اما به دلیل اینکه شرکت مورد نظر از رتبه مناسبی برخوردار نبود مناقصه عمومی کشوری برگزار گردید.

جاوید گفت: تنها یک نفر متقاضی انجام این کار شده است و در صورتی که اعضای شورا با اجرای این طرح توسط متقاضی موردنظر موافقت نمایند برای ممیزی املاک هر بلوک 25 هزار تومان به وی پرداخت می گردد و اگر انجام این کار بر اساس هر واحد ممیزی شده باشد شهرداری زیان می نماید.

وی اضافه نمود: شرایط قانونی مناقصه در این زمینه رعایت شده و قیمت مورد نظر هم مناسب است و مقرر شده به شکل رندومی تعدادی از پرونده های مربوط به ممیزی اجرا شده توسط این متقاضی آنالیز گردد تا این کار با نظارت دقیق عملی گردد.

شهردار بیرجند توضیح داد: طرح ممیزی املاک از منطقه دو شهرداری بیرجند شروع می گردد و سپس در همه نقاط شهر اجرا می گردد.

جاوید با بیان اینکه اعضای شورا اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند را مصوب کردند خاطر نشان کرد: شهرداری ها به عنوان متولیان اصلی شهر در زمینه نوسازی و بهسازی به استناد قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 میتواند نقش کلیدی در ایجاد بانک اطلاعات املاک شهری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 7 خرداد 1398 شناسه مطلب: 437

به "اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند ، 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ممیزی املاک بیرجند ، 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید