شکوری: چرا با 40 میلیون طرفدار ردیف بودجه نداریم؟

به گزارش سبزوار امروز، معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: در بحث جابجایی، رقابتی ناعادلانه و نابرابر ایجاد شده است.

شکوری: چرا با 40 میلیون طرفدار ردیف بودجه نداریم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ، ابراهیم شکوری درباره اینکه با توجه به فزونی پرسپولیس مقابل استقلال و پیروزیت های اخیر این تیم، آیا ماهیت و چارچوب سرخپوشان روی قهرمانی پایدار شده، گفت: با توجه به سابقه پرسپولیس در چهار پنج سال گذشته مثل چهار دوره متوالی قهرمان لیگ ایران و همچنین دو بار صعود به فینال آسیا در سه سال اخیر، تفکر حاکم در باشگاه پرسپولیس از کارکنان تا بازیکنان و کادرفنی و همه طرفداران این است که بتوانیم همچنان به عنوان تیم قهرمان ایران حضور داشته و اهداف بزرگتری را دنبال کنیم.

* قهرمان لیگ در انتها مسابقات تعیین می گردد

وی افزود: تا اینجای کار در این زمینه پیروز بودیم، اما قهرمانی لیگ در انتها مسابقات تعیین می گردد. این موضوع را تمام ارکان باشگاه ما به خوبی می دانند و لمس نموده اند. به همین دلیل همچنان با تمام توان خود در کوشش هستند.

* حاشیه های زیادی را از بیرون زمین برای پرسپولیس به وجود آوردند

سخنگوی پرسپولیس درباره اینکه آیا کوشش های این باشگاه برای جلوگیری از ضربه زدن حاشیه ها به راستا کسب قهرمانی است، پاسخ داد: پرسپولیس چهار دوره قهرمان لیگ برتر شده و رقیبان بسیار زیادی را مقابل خود می بیند. تیم ما نشان داده در داخل زمین بسیار مقتدرانه عمل نموده و در مقابل رقیبان بسیار باصلابت عمل می نماید، اما متأسفانه در هفته های اخیر حاشیه هایی را بیرون از زمین برای پرسپولیس به وجود آوردند.

شکوری ادامه داد: باشگاه پرسپولیس سعی نموده تا جایی که می تواند از این حاشیه ها دوری کنید. در 3-2 بازی گذشته اتفاقاتی کاملا فوتبالی در داخل زمین رخ داد اما متأسفانه افرادی از بیرون زمین داخل شده و درگیری هایی ایجاد کردند. این مسائل شایسته و زیبنده فوتبال ایران نیست. داخل زمین بچه های ما هیچ مسئله ای ایجاد ننموده و فقط فوتبالشان را بازی می نمایند زیرا تفکر حرفه ای داشته و سعی می نمایند تنها به فوتبال و بازی زیبا فکر نمایند تا دل طرفداران شاد گردد.

* باید فوتبال درون زمین اتفاق بیفتد

وی توضیح داد: بعضی مسائل از بیرون زمین به وجود می آ ید که سعی می کنیم هر چه سریع تر این مسائل حل گردد. واقعاً باید فوتبال درون زمین اتفاق بیفتد و هر تیمی بهتر بازی نموده و از موقعیت هایش استفاده می نماید، برنده گردد. دیگر نباید حاشیه های اطراف وجود داشته باشد.

*با توجه به هزینه کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه قطر پیشنهاد نجومی بازیکنان ما طبیعی است

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس درباره آخرین شرایط تمدید قرارداد بازیکنان این تیم و احتمال جدایی محمدحسین کنعانی زادگان مطرح نمود: تعدادی از بازیکنان ما با توجه به قراردادی که از گذشته داشتند، در انتها فصل قراردادشان با پرسپولیس به اتمام می رسد. آنها در بالاترین سطح مسابقات در حد آسیا حضور یافته و بهترین کیفیت را دارند. چیز عجیبی نیست که آنها پیشنهاد نجومی داشته باشند. با توجه به هزینه هایی تیم های حوزه خلیج فارس به ویژه تیم های کشور قطر انجام می دهند، پیشنهادهای خوب بازیکنان ما طبیعی است.

*تمدید قرارداد بازیکنان را آغاز نموده ایم اما تمرکز بازیکنان روی مسابقات است

شکوری افزود: با این وجود باشگاه پرسپولیس از دو سه ماه قبل سعی نموده تمدید قرارداد بازیکنان را آغاز کند. با سیامک نعمتی و مهدی عبدی تمدید کردیم و برای سایر نفرات هم به شکل مکتوب و شفاهی دعوتنامه فرستادیم. چندبار از آنها خواستیم به باشگاه بیایند اما تمرکزشان روی بازی هاست زیرا مسابقات فشرده است. تیم ما بلافاصله بعد از ملاقات با سپاهان، دربی را برگزار کرد و به فاصله سه روز پس از این مسابقه هم باید برای برگزاری بازی با شاهین بندر عامری به بوشهر و در ادامه برای بازی با ذوب آهن به اصفهان برویم.

*باید با رقمی که در شان باشگاه پرسپولیس با بازیکنان توافق کنیم

وی مطرح نمود: فشردگی مسابقات سبب شده بازیکنان ما تمرکز خود را روی بازی ها بگذارند اما پرسپولیس متعلق به آنهاست و فکر می کنم بیشتر این بازیکنان با توجه به عرقی که به تیم ما دارند در پرسپولیس می مانند. البته بحث رقم قراردادها هم وجود دارد که باید سعی کنیم رقمی که شایسته تیم و باشگاه پرسپولیس است با بازیکنان توافق کنیم.

* پرسپولیس با 40 میلیون طرفدار نمی تواند یک ریال از بودجه دولتی استفاده کند

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در ادامه گفت: از نهادهای ذیربط و بخش هایی که در سطح باشگاه ها فعال هستند می خواهیم نگاهی عادلانه به تیم های حاضر در لیگ برتر داشته باشند. طبق آنالیز هایی که انجام داده ایم، هنوز هم متوجه نشدیم چرا باشگاه پرسپولیس با 40 میلیون طرفدار هیچ ردیف بودجه ای ندارد، اما سایر تیم های دولتی که با نام خصوصی فعالیت می نمایند از بودجه دولتی استفاده می نمایند. متأسفانه پرسپولیس با این همه طرفدار یک ریال هم نمی تواند از بودجه دولتی استفاده کند آن هم در شرایطی که تأثیرگذاری باشگاه پرسپولیس با خیل بزرگ طرفدارانش چند برابر تیم های دیگر است.

*در بحث جابجایی رقابتی ناعادلانه و نابرابر وجود دارد

شکوری افزود: امیدواریم این نگاه مقداری عادلانه تر باشد. می دانیم تیم های صنعتی و سایر تیم هایی که در لیگ برتر حضور دارند و از بودجه دولتی استفاده می نمایند، پیشنهادهای عجیب و غریب به بازیکنان پرسپولیس ارسال می نمایند. باشگاهی تحویل گرفتیم که ریالی بودجه ندارد و باید خودش درآمدزایی و تبلیغات نموده و از طرفدارانش یاری بگیرد.

وی ادامه داد: این موضوع کارمان را مقداری سخت می نماید و در بحث جابجایی، رقابتی ناعادلانه و نابرابر ایجاد می گردد. خوشبختانه بازیکنان ما تا به امروز نشان داده اند باغیرت، خوب و باتعصب هستند و به تیم شان عِرق دارند. سعی می کنیم در اولین فرصت قراردادها را تمدید کنیم.

*با وجود پرونده های زیادمان 45 درصد قرارداد این فصل بازیکنان را پرداخت کردیم

سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره میزان پرداختی قرارداد بازیکنان و کادرفنی گفت: در سال 1399 باشگاه پرسپولیس با پرونده برانکو، دستیارانش و بودیمیر روبه رو بود. همچنین چندین پرونده خارجی و داخلی دیگر داشتیم. تا این لحظه 45 درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت نموده ایم. البته چند نفر مبلغ بیشتری را دریافت نموده اند. سعی کردیم در سال گذشته با 95 تا 96 درصد بازیکنان تسویه کامل انجام بدهیم و این نفرات از سال 98 هیچ مبلغی را طلب ندارند.

شکوری افزود: برای اینکه ذهن بازیکنان را آزاد کنیم، تصمیم گرفتیم طلب سالهای گذشته را تسویه حساب کنیم. برای این فصل 45 درصد پرداخت نموده ایم. مسائل اقتصادی ما طبیعی است. طرفداران، کادرفنی و بازیکنان به خوبی درک نموده اند که مجبور بودیم پول برانکو، دستیارانش و بودیمیر را پرداخت کنیم.

* در روزهای آینده بخش دیگری از قرارداد بازیکنان پرداخت می گردد

وی درباره اینکه آیا امیدی به دریافت طلب این باشگاه از AFC وجود دارد، شرح داد: حدود 3 میلیون دلار از AFC طلب داریم، اما به دلیل تحریم های بانکی موجود نمی توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم. باید از اعضای هیأت مدیره، مجید صدری و جعفر سمیعی تشکر کنیم که با تمام وجود و توانشان به دنبال برطرف مسائل هستند. فکر می کنم در روزهای آینده با خبرهای خوبی که مدیرعامل و صدری برای بازیکنان دارند، مقدار دیگری از مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم.

*شاید هیچ گوش شنوایی نیست که برای ما ردیف بودجه در نظر بگیرد

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس افزود: باید روی این نکته تأکید کنیم باشگاه پرسپولیس نسبت به تیم های دیگر که دولتی هستند اما اسم خصوصی روی آنهاست از هیچ بودجه ای استفاده نمی نماید و تأمین منابع اقتصادی در این شرایط کار بسیار سختی است. باید هوادرانمان یاری نمایند زیرا هر چه صدا زده و داد و فریاد می کنیم شاید هیچ گوش شنوایی نیست که ردیف بودجه برای ما درنظر بگیرند.

* تامین بودجه در این شرایط سخت است

شکوری ادامه داد: با 40 میلیون طرفدار احتیاج داریم نگاه عادلانه تری وجود داشته باشد و خود طرفداران هم یاری نمایند، زیرا تأمین بودجه در شرایطی که حق پخش تلویزیونی وجود ندارد، بحث ترانسفر بازیکن، اسپانسر شیب و تبلیغات به خوبی در کشورمان انجام نمی گردد، سخت است. متأسفانه محل هایی که سبب درآمدزایی باشگاه ها می گردد در کشورمان وجود ندارد. 60 تا 80 درصد درآمد باشاه ها در کل جهان از حق پخش تلویزیونی است اما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم.

* قبول داریم آنگونه که شایسته است به بازیکنان پرداختی نداشته ایم

وی افزود: به همین دلیل احتیاج است نگاه عادلانه تری به بودجه تخصیص داده شده به باشگاه ها وجود داشته باشد. همچنین طرفداران هم باید یاری نمایند زیرا چند روز دیگر پرونده کالدرون را پیش رو داریم. بازیکنان و کادرفنی هم حق دارند زیرا با تمام توان و وجود و قدرت خود کوشش می نمایند. آنها در صدر جدول قرار داشته و بهترین نتایج را کسب می نمایند اما شرایط ما بسیار سخت است. قبول داریم آنگونه که باید به بازیکنانمان پرداختی نداشتیم اما باید با کوشش بیشتری این مسائل را حل کنیم.

* هرهفته تست کرونا دادن و پرواز چارتر هزینه بر است

سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره زمان اعزام تیم به بوشهر برای بازی با شاهین بندر عامری گفت: عصر روز دوشنبه به بوشهر پرواز می کنیم، شاید جزو معدود تیم هایی باشیم که تمام پروتکل ها را رعایت می کنیم. از ابتدای فصل تمام پروازهایمان چارتر بوده و سعی کردیم هر هفته تست کرونا بدهیم، تمام این مسائل هزینه بر است و باید مردم بدانند هفته ای دوبار پرواز چارتر رفتن و سایر موارد هزینه های زیادی دارد.

شکوری در ادامه گفت وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران افزود: به عنون مدیران باشگاه پرسپولیس کوشش می کنیم و پشت مان به طرفداران گرم است و اطمینان داریم تیم را یاری خواهند کرد.

* به درگیری هایی که در فضای عمومی رخ داد هم رسیدگی گردد

وی درباره آخرین شرایط پرونده های انضباطی ملاقات پرسپولیس مقابل سپاهان و اصفهان شرح داد: درباره این موضوع نمی خواهیم زیاد صحبت کنیم. منتظر هستیم ابلاغیه ها را ببینیم. انتظار داریم اگر قرار است به این مسائل ساده و اتفاقی که به دلیل ورود یک نفر از خارج زمین اتفاق افتاده رسیدگی و با بازیکنان ما برخورد گردد به تمام موارد گذشته مثل درگیری هایی که در داخل و بیرون زمین وجود داشته و حتی در فضاهای عمومی هم دیدیم رسیدگی گردد. درباره این موضوع 3-2 روز صحبت خواهیم کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2077

به "شکوری: چرا با 40 میلیون طرفدار ردیف بودجه نداریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوری: چرا با 40 میلیون طرفدار ردیف بودجه نداریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید