شروع اجرای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار روستائی و عشایر

به گزارش سبزوار امروز، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایراز اجرا و عملیاتی شدن طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر از روستائیان و عشایر اطلاع داد.

شروع اجرای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار روستائی و عشایر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صبح امروز با حضور علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور تفاهمنامه پوشش بیمه اجتماعی مددجویان بهزیستی به امضا رسید.

علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر از روستائیان و عشایر اظهار کرد: در این طرح روستائیان و عشایر مبلغی را برای پوشش بیمه اجتماعی خود پرداخت نمی نمایند.

وی توضیح داد: در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی و تحقق اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید درباره تأمین و گسترش پوشش نظام تأمین اجتماعی و افزایش ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به تاریخ 21 مردادماه 99 سازمان برنامه و بودجه درباره تأمین و پرداخت حق بیمه تعداد یک میلیون و 440 هزار نفر از جامعه مشمول صندوق و در راستای حمایت از جامعه تحت پوشش و مشمول سازمان تامین اجتماعی نیستند و به منظور برخورداری از مزایا و تعهدات بلند مدت بیمه های اجتماعی در زمینه بازنشستگی، پیری و از کارافتادگی کلی و فوت این تفاهمنامه بین بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر منعقد شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: طرح ملی پوشش یک میلیون و 440 هزار روستایی و عشایر با پیگیری های وزارت رفاه و همچنین همکاری سازمان برنامه و بودجه و معاونت مناطق محروم و روستایی نهاد ریاست جمهوری اجرا خواهد شد و خوشبختانه این طرح به تصویب دولت رسیده است.

شیرکانی درباره جزئیات طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر از روستائیان و عشایر گفت: در این طرح دولت در سال نخست صددرصد از سهم بیمه روستائیان و عشایر را پرداخت می نماید. در طرح پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر روستائیان و عشایر؛ سهم 350 هزار تومانی برای مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده است که تفاهمنامه امروز نیز بر همین مبنا خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز از گذشته تفاهمنامه ای با سازمان بهزیستی داشته است و بالغ بر 53 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش بیمه اجتماعی این صندوق قرار گرفته است و با طرح ملی اشاره شده 304 هزار نفر به 53 هزار مددجوی قبلی اضافه خواهد شد همچنین در کوشش هستیم که 50 هزار نفر دیگر به این میزان اضافه کنیم.

وی گفت: با افزوده شدن مددجویان جدید به پوشش بیمه اجتماعی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تعداد جامعه هدف سازمان بهزیستی در این صندوق به 400 هزار نفر افزوده خواهد شد و این گام بزرگی در بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و جامعه هدف بهزیستی در دولت تدبیر و امید محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1700

به "شروع اجرای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار روستائی و عشایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجرای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار روستائی و عشایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید