12 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد نجف آباد فعالیت می کنند، ارتباط مستقیم دانشجویان با صنعت ذوب آهن

به گزارش سبزوار امروز، رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد با اشاره به اینکه ارتباط مستمر و مستقیم با صنعت، یکی از رسالت های مهم این دانشگاه است، از فعالیت 12 مرکز تحقیقاتی در این دانشگاه خبر داد.

12 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد نجف آباد فعالیت می کنند، ارتباط مستقیم دانشجویان با صنعت ذوب آهن

امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، با اشاره به اینکه در سال 97 توانستیم مقام اول را در جذب طرح های پژوهشی و صنعتی برون دانشگاهی بین دانشگاه آزاد کشور کسب کنیم، اظهار کرد: رویکرد مدیریتی جدید در دانشگاه آزاد، حرکت به سمت مساله محوری و حل مساله و تبدیل شدن دانشگاه آزاد به دانشگاهی اجتماعی با جهت گیری حل مسائل جامعه است.

نقش با بیان اینکه توانسته ایم با بسیاری از صنایع داخل و خارج از استان قرارداد های تحقیقاتی منعقد کنیم، افزود: در دانشگاه دانشگاه آزاد نجف آباد 12 مرکز تحقیقاتی فعال است که یکی از رسالت های مهم آن، ارتباط صنعت و دانشگاه تعریف شده و به این مراکز پروژه های متعددی را با صنعت در حال انجام دارند.

رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد خاطرنشان کرد: در این دانشگاه علاوه بر مرکز رشد دانشگاهی، مرکز رشد فناوری برای تبدیل شدن ایده های دانشجویان به محصول و تجاری سازی محصولات راه اندازی شده که از ایده های ارائه شده در این مرکز حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه مرکز رشد وابسته به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در دانشگاه آزاد نجف آباد مستقر است، گفت: همچنین مرکز رشد تجهیزات پزشکی نیز در حال احداث است که مجوز های وزارت بهداشت را برای این مرکز دریافت کرده ایم.

نقش توضیح داد: 20 واحد فناور در مرکز رشد تجهیزات پزشکی مستقر هستند و قرارداد های حمایتی خوبی هم با این مراکز داریم و دانشگاه از محصولات فناورانه آنان حمایت می کند تا به محصول و نمونه صنعتی برسند. حمایت های دانشگاه تا اخذ مجوز های دانش بنیانی برای این شرکت ها، ادامه می یابد.

وی به طرح پایش پژوهش اثرگذار یکپارچه دانشگاهی در دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد نجف آباد مأموریت پیدا کرده است که با توجه به تفاهم نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد با شرکت ذوب آهن اصفهان، این تفاهم نامه را عملیاتی کند.

رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد توضیح داد: براین اساس طرح پایش ذوب آهن و استخراج موضوعات و چالش های این صنعت را انجام دادیم و در چهار چالش اساسی، حدود 500 مساله پژوهشی استخراج کرده ایم.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما این است که برای هر یک از این مسائل حدود 10 پایان نامه را اختصاص دهیم، خاطرنشان کرد: برای اینکه کار این پروژه ها بهتر پیش برود، دفتر مشترکی را در شرکت ذوب آهن اصفهان مستقر کردیم و از این طریق ارتباط دانشجویان ما با این صنعت، به خوبی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1596

به "12 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد نجف آباد فعالیت می کنند، ارتباط مستقیم دانشجویان با صنعت ذوب آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد نجف آباد فعالیت می کنند، ارتباط مستقیم دانشجویان با صنعت ذوب آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید