یک مقام حزب سبز آلمان صندلی محبوبترین سیاستمدار را از مرکل ربود

به گزارش سبزوار امروز، نتایج یک نظر سنجی از تداوم کاهش محبوبیت احزاب دولت ائتلافی آلمان و صعود حزب سبز در این کشور خبر داده و نشان می دهد که یکی از مقامات حزب سبز به صندلی محبوبترین سیاستمدار در آلمان و قبل از مرکل صعود نموده است.

یک مقام حزب سبز آلمان صندلی محبوبترین سیاستمدار را از مرکل ربود

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از نشریه دی سایت آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی زد دی اف آلمان نشان می دهد که حزب سبز آلمان برای اولین بار در تابستان سال جاری با اتحادیه احزاب متحد مسیحی از نظر میزان محبوبیت برابری نموده و هر دو 27 درصد آراء شهروندان را به دست آورده اند.

نتایج این نظر سنجی حاکی از صعود یک درصدی برای حزب سبز و کاهش یک درصدی آراء اتحادیه احزاب متحد مسیحی نسبت به نظر سنجی اخیر این شبکه که در اوایل سپتامبر انجام گرفت دارد.

حزب سبز آلمان حتی در بعضی نظر سنجی ها از جمله نظر سنجی که توسط آ ار دی آلمان در ماه ژوئن انجام گرفت از حزب سبز سبقت گرفت.

بزرگترین بازنده در نظر سنجی زد دی اف آلمان حزب سوسیال دموکرات بود که با از دست دادن 2 درصد آراء خود 13 درصد آراء شهروندان را به دست آورد. به این ترتیب سوسیال دموکرات ها در این نظر سنجی بعد از حزب افراطی جایگزینی برای آلمان نهاده شدند که 14 درصد آراء شهروندان را کسب نموده بود.

در این نظر سنجی حزب لیبرال دموکرات 6 درصد آراء شهروندان و چپ ها بدون تغییر 7 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

همچنین نتایج این نظر سنجی نشان داد که در مسئله علاقه به سیاستمداران در بین شهروندان آلمانی وینفرید کرتشمن، نخست وزیر ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان از حزب سبز در صندلی اول و قبل از آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نهاده شد.

با وجود ارزش های بد نظر سنجی زد دی اف برای احزاب دولت ائتلافی آلمان اما 68 درصد شهروندان آلمانی این مسئله را خوب ارزیابی کردند که ائتلاف بزرگ تا انتها این دوره قانونگذاری به کار خود ادامه دهد.

حدود 53 درصد شهروندان هم بسته آب و هوای دولت آلمان که اخیرا تصویب شده است را برای حفاظت از محیط زیست کافی ندانستند. بخصوص هواداران حزب سبز و چپ آلمان و همچنین حزب سوسیال دموکرات از این بسته آب و هوا ناراضی بودند. همچنین 39 درصد هواداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم اعلام کردند که از بسته زیست محیطی تصویب شده توسط دولت آلمان نا راضی هستند.

دولت ائتلافی متشکل از اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات در آلمان از همان شروع تشکیل، با چالش های فراوانی روبه رو بود و بعد از شکست مذاکرات ائتلاف موسوم به جامائیکا (حزب لیبرال دموکرات، اتحادیه احزاب متحد مسیحی و سبزها) و در نهایت پس از یک دوره طولانی مذاکرات مجدد برای تشکیل ائتلاف بزرگ روی کار آمد.

اما روند طولانی مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید در آلمان از همان ابتدا تأثیر بدی روی محبوبیت این دولت بین شهروندان گذاشته و اتفاقات و چالش های بعدی هم به تشدید اوضاع دامن زد، به طوری که چهارمین دوره صدراعظمی مرکل به کام او تلخ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 714

به "یک مقام حزب سبز آلمان صندلی محبوبترین سیاستمدار را از مرکل ربود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام حزب سبز آلمان صندلی محبوبترین سیاستمدار را از مرکل ربود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید