یاری 200 میلیون تومانی اتاق ایران به موسسه خیریه کهریزک

به گزارش سبزوار امروز، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار از حمایت اتاق ایران از موسسه خیریه کهریزک در راستای مسولیت اجتماعی خود اطلاع داد.

یاری 200 میلیون تومانی اتاق ایران به موسسه خیریه کهریزک

علی اصغر خامنوی با اعلام این خبر اضافه نمود: در شرایط متاثر از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، بسیاری از خیریه ها و موسسات مردم نهاد بخش بزرگی از منابع درآمدی خود از محل یاری های مردمی را از دست داده اند و در شرایط مناسبی به سر نمی برند. آن هم در موقعیتی که میزان مراجعات به این سازمان ها برای دریافت یاری ها، چند برابر شده است.

او اضافه نمود: پیرو تصمیم هیات رئیسه اتاق ایران برای یاری به موسسه خیریه کهریزک، مبلغ 2 میلیارد ریال از محل منابع اتاق ایران اختصاص و به حساب این موسسه واریز شد.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار با اشاره به حمایت ابرار از شبکه ملی یاری و اعطای یاری های مالی برای حمایت از بچه ها کار در شرایط متاثر از کرونا، حمایت هدفمند از موسسات خیریه و مردم نهاد را یکی از رویکردهای اتاق در ایفای مسئولیت اجتماعی اش دانست و گفت: بر این باوریم که موسسات خیریه و مردم نهاد شناخته شده، باسابقه و همچنین کارآمد، محل مناسبی برای حمایت از افراد و گروه های آسیب پذیر هستند. در این راستا، ایجاد شبکه ملی موسسات خیریه و نیکوکاری یکی از فعالیت هایی است به همت و حمایت های مادی و معنوی اتاق ایران و جامعه نیکوکاری ابرار، در چند سال گذشته به انجام رسیده است.

علی اصغر خامنوی برقراری تعامل بیشتر میان فعالان مالی بخش خصوصی و موسسات خیریه و مردم نهاد با تاکید بر کارآفرینان اجتماعی را یکی از برنامه های ابرار در دوره نهم هیات نمایندگان اتاق ایران معرفی کرد و اضافه نمود: در تعامل با کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران درصدد هستیم با طراحی پلت فرم مسئولیت اجتماعی، به نحوی هدفمند، تعاملات میان فعالان مالی و موسسات مردم نهاد، سازمان های غیردولتی و خیریه ها را برقرار سازیم.

خامنوی خلق اثر اجتماعی بیشتر را هدف اصلی اینگونه تعاملات معرفی کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1471

به "یاری 200 میلیون تومانی اتاق ایران به موسسه خیریه کهریزک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 200 میلیون تومانی اتاق ایران به موسسه خیریه کهریزک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید