ژاپن: اعمال محدودیت واردات خودرو توسط واشنگتن آسیبی بر اقتصاد جهانی است

تهران - خبرنگاران - سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز چهارشنبه خاطرنشان کرد اعمال محدودیت بر واردات خودرو توسط واشنگتن می تواند به صورت ناخوشایندی بر اقتصاد جهانی و حتی خود آمریکا تاثیر منفی بگذارد.

ژاپن: اعمال محدودیت واردات خودرو توسط واشنگتن آسیبی بر اقتصاد جهانی است

به گزارش خبرگزاری رویترز، یوشی هید سوگا دبیر کل کابینه دولت ژاپن در مصاحبه با خبرنگاران گفت که هرگونه اقدام تجاری باید مطابق با قوانین سازمان تجارت جهانی انجام گردد.

اظهارات روز سه شنبه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه واردات خودرو و بعضی قطعات خودرو می توان امنیت ملی آمریکا را به تهدید روبرو سازد، باعث نا امیدی بعضی خودرو سازان ژاپنی شد.

به نوشته رویترز، در همین حال ترامپ اتخاذ تصمیم در خصوص اعمال تعرفه بر خودروهای خارجی را به شش ماه بعد موکول نموده است، اقدامی که به ژاپن و اروپا ضربه سختی وارد می نماید؛ در واقع ترامپ خواستار کسب امتیاز در مذاکرات تجاری از این کشورها با استفاده از تهدید تعرفه ای و اعمال زور است.

تجار و خودرو سازان آمریکایی از کاهش توانایی صادرات محصولاتشان در سطوح بین المللی به دلیل اعمال چنین تعرفه هایی از سوی آمریکا خبر دادند.

بسیاری از این خودروسازان می گویند که با روی کار آمدن ترامپ از سال 2017 و با اعمال فشار بر صنعت به منظور افزایش شغل، سیاری از سرمایه گذاری ها در این کشور با شکست روبرو شده است.

**آساق**9470**1663**

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 3 مرداد 1398 شناسه مطلب: 540

به "ژاپن: اعمال محدودیت واردات خودرو توسط واشنگتن آسیبی بر اقتصاد جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن: اعمال محدودیت واردات خودرو توسط واشنگتن آسیبی بر اقتصاد جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید