چین: آمریکا حق تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را ندارد

به گزارش سبزوار امروز، نمایندگی چین در سازمان ملل متحد هم با کوشش آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران مخالفت نموده است.

چین: آمریکا حق تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را ندارد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از روسیه چین هم امروز پنجشنبه با کوشش آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران مخالفت کرد.

حساب کاربری رسمی نمایندگی چین در سازمان ملل متحد در توئیتر به یادداشت برایان هوک، مقام دولت آمریکا که بر کوشش های این کشور برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران تأکید نموده بود واکنش نشان داد.

نمایندگی رسمی چین نوشته است: آمریکا با خروج از برجام در عمل به تعهداتش ذیل قطعنامه 2231 شکست خورده است. این کشور هیچ حقی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد چه برسد به اینکه بخواهد ساز و کار بازگشت اتوماتیک تحریم ها را فعال کند. حفظ برجام تنها روش صحیح برای حرکت رو به جلو است.

یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت به 9 رأی مثبت احتیاج دارد و هیچ یک از پنج عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین) نیز نباید آن را وتو نمایند.

برایان هوک روز چهارشنبه در یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال در حالی ایران را با تمدید تحریم های تسلیحاتی تهدید نموده که روسیه از قبل تأکید نموده که مخالف تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران است.

یکی از مقام های ارشد وزارت خارجه این کشور نیز روز گذشته (چهارشنبه) از احتمال شروع مذاکرات مقام های روس با ایران در مورد عرضه تسلیحات به تهران بعد از منقضی شدن تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل اطلاع داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2018، علیرغم پایبندی ایران به برجام به صورت یکجانبه از این توافق هسته ای خارج شد و فشارها به ایران را به امید وادار کردن این کشور به بازگشت مجدد به میز مذاکره و موافقت با توافقنامه مورد قبول آمریکا تشدید کرد.

سیاست فشار حداکثری علیه ایران نه تنها نتیجه بخش نبود بلکه واکنش معکوس ایران را به همراه داشت و ایران گام هایی را در جهت کاهش تعهداتش ذیل برجام در واکنش به بدعهدی طرفین اروپایی این توافق برداشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1381

به "چین: آمریکا حق تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا حق تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید