مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!

به گزارش سبزوار امروز، سمانه بهزادپور روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره نحوه برخورد معلم ها با دانش آموزان در مدرسه، اظهار کرد: معلمی پیروز است که ترس و اجبار را در محیط آموزشی به حداقل برساند.

مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!

این روانشناس بیان نمود: استفاده از روش های خلاقانه هنگام تدریس بر دانش آموز اثر مثبت می گذارد، چراکه تدریس اگر توأم با بازی باشد و محیط سرد و بی روح نباشد، بچه ها را از رفتن به مدرسه دلسرد نمی کند.

وی اضافه نمود: معلم ها مخصوصا اشخاصی که با دانش آموزان دبستانی سر و کار دارند باید چهره گشاده داشته و شوخ طبع باشند تا بتوانند با آن ها ارتباط برقرار نمایند.

این روانشناس گفت: یک معلم باید سلامت روان داشته باشد و بتواند خشم خود را کنترل کند، اگر معلم خلق پایین دارد باید تنظیم هیجانی داشته باشد و با روی گشاده وارد کلاس شود.

وی توضیح داد: معلم ها حتی به شوخی هم که شده با القاب و الفاظ نامتعارف دانش آموزان را خطاب ننمایند، چراکه ممکن است حس ناخوشایندی را در او ایجاد نمایند.

بهزادپور با بیان اینکه باید معلم ها با دانش آموزان همدلی نمایند، ادامه داد: اگر دانش آموزی ناراحت یا گوشه گیر شده است، باید معلم مشکل را جویا شود، چراکه حس صمیمیت و نزدیکی ایجاد می شود.

منبع مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2201

به "مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!" امتیاز دهید

1 کاربر به "مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: معلم ها بدانید؛ تبعیض بین دانش آموزان ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید