جهت ورود به پویش آجر به آجر، پیوستن150 هزار نفر از خیرین به پویش

به گزارش سبزوار امروز، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه پویش مردمی آجر به آجر ذیل برنامه تحولی توسعه مشارکت های مردمی با هدف جمع آوری یاری های خرد برای مدرسه سازی و ترویج فرهنگ کار خیر شکل گرفته است گفت: تا کنون حدود 150 هزار خیر در این پویش مشارکت نموده اند.

جهت ورود به پویش آجر به آجر، پیوستن150 هزار نفر از خیرین به پویش

مهراله رخشانی مهر در گفت وگو با خبرنگاران، درباره بسته های تحولی مرتبط با نوسازی مدارس اظهارکرد: براساس آنچه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین سند زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری پیش بینی نموده است، بسته تحولی مشارکت های مردمی و طرح آجر به آجر مدنظر است.

وی اضافه کرد: اجرای زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف برای وزارت آموزش و پرورش و دستگاه های ذیربط آن تعریف شده است. بر این اساس سازمان نوسازی مدارس کشور با توجه به ماموریت های خود به عنوان مسئول اجرای زیر نظام تامین فضا و تجهیزات در قالب دو طرح تحولی بسته مشارکت های مردمی و نظام مکان یابی مدارس را در دستور کار امسال خود قرار داده است.

رخشانی مهر با تاکید براینکه طرح آجر به آجر که در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده و با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد گفت: در کنار طرح مکان یابی مدارس که به عنوان یکی از بسته تحولی آموزش و پرورش برای امسال معرفی شده است؛ در راستای گسترش مشارکت های مردمی در حوزه تعلیم و تربیت و تامین فضاهای آموزشی آموزش و پروش با هدف هم افزایی و جمع سپاری استفاده از یاری های اقشار مختلف مردم طرح آجر به آجر را نیز طراحی کردیم تا هر فرد با هر اندازه سرمایه، بتواند در امر مدرسه سازی مشارکت کند.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، پویش مردمی آجر به آجر ذیل برنامه تحولی توسعه مشارکت های مردمی با هدف جمع آوری یاری های خرد برای مدرسه سازی و ترویج فرهنگ کار خیر شکل گرفته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان نمود: پویشی در سراسر استان های کشور به تدریج فعال شد و استان های مختلف کشور در سه گروه با توجه به ظرفیت ها و برنامه های ارائه شده به ترویج و توسعه آن می پردازند تا هر فرد خیرخواهی حتی با کوچکترین سرمایه فرصت پیوستن به جمع عظیم و کریمانه خیرین را داشته باشد.

وی با بیان اینکه این طرح برای توسعه مشارکت اقشار مختلف مردم تدوین شده است مطرح نمود: این طرح با جذب هزینه های بسیار اندک مردمی، انقلابی در مدرسه سازی به پا می نماید و گستره وسیعی از مخاطبان خود را شناسایی نموده و این گروه ها را به سمت ورود به این اقدام حسنه سوق می دهد.

رخشانی مهر با عنوان اینکه بسته اجرایی تحولی آجر به آجر متمرکز بر دو محور فرهنگ سازی و جلب مشارکت های مردمی است، گفت: نشر فرهنگ کار خیر در توسعه فرهنگ مدرسه سازی چه بسا مهم تر از خود امر مدرسه سازی است و اثرات فرهنگی و تربیتی آن در جامعه بسیار گسترده تر و ماندگارتر است.

وی همچنین در ادامه صحبت های خود به جهت ورود برای پیوستن به پویش آجر به آجر اشاره ای داشت و اضافه کرد: اجرای طرح آجر به آجر از اوایل امسال کلید خورد و با راه اندازی سایت مهر مدرسه به نشانی http://mehrmadrese.ir/ و کد دستوری #24 امکان شرکت در این پویش مردمی محقق شده و امکان مشارکت به وسیله سایت و ربات http://ajorbajor.ir/ نیز فراهم شده است.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش، تا به امروز خیرینی با اعتبارات خرد حتی به اندازه یک هزار تومان به این پویش پیوسته اند و در پویش عاشورایی مهر را با محرم شروع کنیم، مجموعا حدود 150 هزار خیر در این پویش مشارکت نموده اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: در پویش آجر به آجر صرفا یاری های نقدی مورد توجه نیست و خیرین با ورود به سامانه مذکور می توانند به وسیله اهدای زمین و مستغلات یا تجهیزات ساخت مدرسه در این جهت گام بردارند و از فرایند ساخت مدرسه ای که در ساخت آن یاری می نمایند هم آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1715

به "جهت ورود به پویش آجر به آجر، پیوستن150 هزار نفر از خیرین به پویش" امتیاز دهید

1 کاربر به "جهت ورود به پویش آجر به آجر، پیوستن150 هزار نفر از خیرین به پویش" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهت ورود به پویش آجر به آجر، پیوستن150 هزار نفر از خیرین به پویش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید