مستأجران تا سرانجام خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند، عدم صدور حکم تخلیه توسط قوه قضاییه

به گزارش سبزوار امروز، معاون وزیر راه با بیان این که مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مستاجران می توانند تا انتها خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند، گفت: قوه قضاییه نیز حکم تخلیه را صادر نخواهد کرد.

مستأجران تا سرانجام خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند، عدم صدور حکم تخلیه توسط قوه قضاییه

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش سبزوار امروز به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده با اشاره به جدیدترین شرایط پالایش ثبت نام کنندگان طرح ملی مسکن، اظهار کرد: قرار بر این است که تا آخر اردیبهشت ماه 500 هزار نفری که به وسیله سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام نموده اند، پالایش شوند.

وی ادامه داد: هم اکنون در استان ها بحث های مربوط به فرم ج ثبت نام کنندگان در حال اجرا است. این کار با سرعت در جال انجام بوده و امیدواریم در همان تاریخ اعلام شده 500 هزار نفر پالایش شوند.

وی در مورد مصوبه ستاد ملی مبارزه بیماری کرونا برای حمایت از مستأجران اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تمدید 6 ماهه قراردادهای اجاره مسکن را به این ستاد نداده بود؛ پیشنهاد ما بحث تمدید بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: در واقع در کمیته های کارشناسی این عدد (6 ماه) را قید نموده بودند و پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی اصل تمدید اجاره نامه بود.

محمودزاده گفت: این پیشنهاد نیز به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان جابجایی مستأجران به ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا ارائه شد.

وی اضافه نمود: بر اساس این مصوبه، مستاجران می توانند تا سرانجام خردادماه در واحد مسکونی اجاره ای بمانند و موجران نمی توانند از آنها بخواهند واحد را تخلیه کند. در این زمینه نیز قوه قضاییه نیز حکم تخلیه را به موجران نمی دهد.

وی تاکید نمود: مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، قراردادهای اجاره مسکن دو ماه با همان شرایط قبلی و بدون افزایش نرخ اجاره بها تمدید شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1305

به "مستأجران تا سرانجام خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند، عدم صدور حکم تخلیه توسط قوه قضاییه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستأجران تا سرانجام خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند، عدم صدور حکم تخلیه توسط قوه قضاییه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید