ظریف: آن هایی که مانع انتقال پول برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس انسانیت گرفتند

به گزارش سبزوار امروز، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی و کادر درمان هیچ بیمار تهی دستی را پشت در بیمارستان نگاه نداشت و در شرایط تحریم و کمبودها افتخار آفرینی کردند، گفت آن هایی که مانع انتقال پول و ارز برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس تواضع و انسانیت گرفتند.

ظریف: آن هایی که مانع انتقال پول برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس انسانیت گرفتند

به گزارش سازمان نظام پزشکی، محمد جواد ظریف در آیین تجلیل از برگزیدگان رویداد ملی کرونا روایت و تقدیر از خانواده شهدای مدافع سلامت، نهادها و ارگان هایی که حامی مدافعان سلامت بوده و در حوزه مسئولیت اجتماعی نقش موثری ایفا کرده اند، با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای حوزه سلامت که برای کشور افتخارآفرینی کردند، اظهار کرد: همه ما مرهون ایثارگری و کوشش کادر درمان هستیم و به خانواده های محترم شهدای مدافع سلامت و همه آسیب دیدگان و درگذشتگان این ویروس خطرناک تسلیت عرض کرده و امیدواریم که ارواح پاک همه آن ها در صندلی بلند رحمت الهی میمان باشد. هیچ کلامی نمی تواند میزان وام داری ما را به این عزیزان بیان کند و بدانید که همه مردم قدردان شما هستند و خود را وام دار ایثارگری های کادر درمان می دانند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: امیدواریم به شایستگی از این خدمت که جامعه پزشکی به کشور کرده و نام ایران را بلند آوازه کرده ؛ قدر دانی کنیم.

وی با اشاره به این که ویروس کرونا چند واقعیت را برای ما آشکارتر کرد، گفت: کرونا ضعف انسانی و احتیاجمان به یکدیگر را به ما گوشزد کرد و سبب شد تا به این ضعف پی ببریم که در برابر این پهنای گسترده هستی ذره ای هستیم که بعضی اوقات صندلی خود را فراموش کرده و گردن کشی می کنیم و دیگران را زیر بار فشار قرار داده و متوجه نیستیم ویروسی که در یک قاشق هم جای نمی گیرد دنیا را در برگرفته و بزرگترین قدر ت های سیاسی، مالی و فرهنگی و .... دنیا را از پای درآورده است و در برابر آن ناتوانند.

وی توضیح داد: در دنیا فقط یک قدرت داریم و آن ذات مقدس باریتعالی است و همه ابرقدرت ها باید بپذیرند که در برابر اراده خداوند و ملت ها می توانند شکست بخورند.

ظریف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که ویروس کرونا به ما نشان داد که دنیا به هم پیوسته است و امکان برخورداری از سلامت در حالی که همسایه بیمار است؛ وجود ندارد، اعلام کرد: همه مردم دنیا با چشم خود دیدند که فقیر و غنی، قدرتمند و ناتوان، زن و مرد و ... همه در برابر این درد مشترک بشریت یکسان هستند و آینده مشترک دارند.

وی اضافه نمود: ای کاش کرونا به ما این آموزش دنیای را بدهد تا بفهمیم صلح و ناامنی، فقر و غنا؛ بیماری و سلامتی و ... همزاد یکدیگرند و اگر یک کشور ناامن باشد همه دنیا ناامن است و نمی توان به قیمت نا امنی دیگران برای خود امنیت خرید و با فشار به دیگران آینده خود را تامین کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان این که در دعواهای جناحی و گروهی باید به این نکته توجه داشت که همه در کشتی ای به نام ایران نشسته اند که در طوفان سهمگین حوادث قرار گرفته است، اظهار کرد: این کشتی با همبستگی می تواند آینده بهتری داشته باشد و کاش بدانیم که نمی توان واکسن را احتکار کرد و غرب که دم از انسان دوستی می زند 3 برابر احتیاج مصرفی خود واکسن احتکار کرده است در حالی که باید عدالت در توزیع واکسن و ایجاد فرصت برابر برای کشورهای فقیرو آسیب پذیر وجود داشته باشد.

ظریف با تاکید بر این مهم که جامعه پزشکی و کادر درمان هیچ بیمار تهی دستی را پشت در بیمارستان نگاه نداشت و در شرایط تحریم و کمبودها افتخار آفرینی کردند، اعلام کرد: آن هایی که مانع انتقال پول و ارز برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس تواضع و انسانیت گرفتند و همه ما از آکادمی خداوند در این یکسال آموختیم که چگونه به یکدیگر خدمت کنیم و در برابر همه شما سر تعظیم فرود می آورم به نشانه احترام و شرمندگی و وام دار بودن و امیدوارم که این همه از خودگذشتگی با فراوری و خرید واکسن و فراهم کردن امکانات مناسب شرایط را برای ورود به سالی توام با سلامتی و سرافرازی فراهم کند.

وی یادآور شد: امیدوارم با گذر از دو ویروس مهلک کرونا و تحریم وارد قرن سازندگی شویم و کوشش در کنار سایر کشورهای دنیا این امکان را فراهم کرده است تا واکسن را هم مانند موشک خودمان فراوری کنیم و احتیاجمند اتکا به توانمندی های خودمان باشیم با داشتن روابط گسترده و فراگیر با همه دنیا و تنش زدایی.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1912

به "ظریف: آن هایی که مانع انتقال پول برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس انسانیت گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آن هایی که مانع انتقال پول برای خرید واکسن شدند، نمی توانند بگویند از کرونا درس انسانیت گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید