ضرر فراتر از تصور گوشت قرمز برای قلب

به گزارش سبزوار امروز، بحث بر سر گوشت قرمز مدت هاست که بالا گرفته است. آیا مصرف آن همواره می تواند برای شما خوب باشد یا باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد؟ آیا یک تکه استیک بدون چربی انتخاب بهتری نسبت به برای مثال ران مرغ سرخ شده است؟

ضرر فراتر از تصور گوشت قرمز برای قلب

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، پرسش ها بی سرانجام هستند. با این وجود، نتیجه پژوهشی تازه که در مجله تصلب شرایین، ترومبوز و بیولوژی عروقی انجمن قلب ایالات متحده امریکا منتشر شده شواهد تازه ای را درباره تاثیر گوشت قرمز بر قلب ارائه نموده است.

نتیجه این پژوهش نشان داد که مصرف گوشت قرمز منجر به میزان قابل توجهی از بیماری های قلبی و عروقی با خطر بالا می گردد. به عبارت دیگر، بیشتر افراد باید مراقب میزان مصرف گوشت قرمز باشند، اما افراد مبتلا به مسائل قلب یو عروقی باید توجه بیش تری به این موضوع داشته باشند.

پژوهشگران برای انجام این پژوهش سطوح متابولیت ها را میزان گیری کردند ماده ای که بر اثر تجزیه غذا، دارو ها یا مواد شیمیایی یا بافت خود بدن در نمونه های خون ساخته شده یا استفاده می گردد.

سایر عوامل مورد آنالیز مواردی، چون قند خون، التهاب، فشار خون و کلسترول خون بودند. پژوهشگران این موضوع را آنالیز کردند که آیا این عوامل در افزایش خطر قلبی و عروقی مرتبط با مصرف گوشت قرمز نیز نقش دارند یا خیر.

در این پژوهش از داده های شرکت کنندگان در پژوهش های پیشین مرتبط با سلامت قلب وعروق استفاده شد. پژوهشگران خطر بیماری قلبی و عروقی در میان شرکت کنندگانی که مقادیر مختلفی از غذا های حیوانی از جمله گوشت قرمز، گوشت فرآوری شده، ماهی، مرغ و تخم مرغ مصرف می کردند را با یکدیگر مقایسه نمودند.

نتیجه نهایی پژوهش نشان داد که مصرف بیش تر گوشت قرمز و فرآوری شده با خطر بالاتر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی آترواسکلروتیک (قلب و گردش خون) مرتبط است.

به طور میانگین این میزان معادل 22 درصد خطر بیش تر در هر یک وعده مصرف گوشت قرمز در روز است. بعضی از گوشت های قرمز مورد مطالعه در این پژوهش شامل گوشت گاو، خوک، گاومیش کوهان دار امریکایی و گوزن و آهو بودند.

حدود یک دهم این خطر افزایش یافته به افزایش متابولیت تری متیل آمین ان - اکسید (TMAO) که در خون یافت می گردد نسبت داده می گردد. تری متیل آمین ان - اکسید حاوی مقادیر بالایی از ماده شیمیایی ال کارنیتین است و به وسیله باکتری های روده برای هضم گوشت قرمز فراوری می گردد. همین امر در خصوص سایر متابولیت های مرتبط یافت شده نیز صدق می نماید.

هم چنین، پژوهشگران متوجه شدند که قند خون بالا و التهاب نیز ممکن است به افزایش خطر قلبی عروقی مرتبط با مصرف گوشت قرمز دامن بزنند. فشار خون و کلسترول عواملی مرتبط نبودند.

این مطالعه حجم نمونه بسیار بزرگی داشت و ظرف مدت چندین سال انجام شد که قابلیت استفاده از نتایج آن را افزایش می دهد.

بیماری های قلبی و عروقی کماکان عامل اصلی مرگ و میر در میان امریکایی ها محسوب می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2493

به "ضرر فراتر از تصور گوشت قرمز برای قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر فراتر از تصور گوشت قرمز برای قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید