روسیه حاضر به قبول کاهش بیشتر فراوری نفت نشد

به گزارش سبزوار امروز، وزیر انرژی روسیه نشست کمیته فنی مشترک اوپک پلاس را پس از سه ساعت مذاکره بدون موافقت با پیشنهاد کاهش بیشتر فراوری نفت ترک کرد.

روسیه حاضر به قبول کاهش بیشتر فراوری نفت نشد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش سبزوار امروز، منابع مطلع اوپک اظهار کردند مذاکرات گروهی از وزیران اوپک، روسیه و سایر فراوریکنندگان در روز چهارشنبه برای رسیدن به توافق در مورد کاهش بیشتر فراوری نفت و تقویت قیمتها باخت.

این منابع مطلع اظهار کردند که روسیه با پیشنهاد کاهش بیشتر فراوری نفت که مورد حمایت عربستان سعودی و سایرین واقع شده است، مخالف بوده و پیشنهاد نموده است توافق فعلی کاهش فراوری اوپک پلاس تا خاتمه سه ماهه دوم سال جاری اجرا گردد در حالی که بعضی از اعضای اوپک مایل بودند یک تا 1.5 میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش فراوری اضافه گردد.

بر اساس گزارش رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه که اوایل روز چهارشنبه با شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، همتای سعودی خود گفت و گو نموده بود، پس از بیش از سه ساعت مذاکره نشست کمیته فنی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک را ترک کرد.

به نظر می رسد این اختلاف تا زمان نشست رسمی وزیران اوپک در روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت. سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات اظهار کرد: کمیته فنی مشترک که بر توافق کاهش فراوری نظارت دارد، توصیه ای ارایه نموده اما به سبزوار امروز نگفت این پیشنهاد چه بوده است.

برای نخستین بار نیست که روسیه و عربستان سعودی درست پیش از نشست رسمی برای اتخاد تصمیمات مهم درباره فراوری نفت با یکدیگر اختلاف نظر دارند، با این همه از زمان تشکیل این گروه در اواخر سال 2016، دو کشور معمولا راهی برای حل اختلافاتشان و اتخاذ یک سیاست واحد برای حمایت از قیمتهای نفت پیدا نموده اند.

همکاری با اوپک عواید زیادی نصیب روسیه نموده و این کشور بزرگترین سود اقتصادی را از این همکاری برده است زیرا سهم کمتری در کاهش فراوری نسبت به عربستان سعودی داشته است. این اتحاد همچنین حضور ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه را در عرصه جهانی و نفوذ سیاسی وی را در خاورمیانه تقویت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1207

به "روسیه حاضر به قبول کاهش بیشتر فراوری نفت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه حاضر به قبول کاهش بیشتر فراوری نفت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید