رشد 90 درصدی مکانیزاسیون در حوزه محصولات صنعتی

به گزارش سبزوار امروز کامبیز عباسی در نشستی بیان کرد: تمامی فراوری نمایندگان کشور می توانند بدون محدودیت، کالای خود را با تسهیلات بانکی به فروش برسانند، 80 درصد قیمت کالاهایشان توسط دولت تسهیلات بانکی با کارمزد 15درصد داده می گردد. همچنین کشاورزان میتوانند با مراجعه به بانک های کشاروزی از فراوریات این کارخانجات و فراوری نمایندگان بدون محدودیت خرید نمایند.

رشد 90 درصدی مکانیزاسیون در حوزه محصولات صنعتی

وی توضیح داد: در حوزه مکانیزاسیون زمین های کشاروزی آمارها مختلف است. به طور مثال در حوزه مکانیزاسیون برنج کشور؛ اوایل دولت 10 تا 12 درصد زمین ها مکانیزه بود و الان این رقم به 70 تا 75درصد رسیده است.

عباسی ادامه داد: در حوزه محصولات صنعتی مانند کلزا و دانه های روغنی و سیب زمینی مکانیزاسیون بیش از 90 درصد رشد داشته است. در محصولات غلات؛ نفوذ مکانیزاسیون حدود 80 درصد است ولی در حوزه باغبانی این رقم حدود 20 درصد است که به دنبال توسعه بیشتر آن هستیم.

وی با اشاره به دومین نمایشگاه بین المللی کشاورزی تهران اتماک-آی فارم،یادآور شد: با هماهنگی که با مسئولان نمایشگاه گردیده است امکان برگزاری میزگرد هایی تخصصی و پرسش و پاسخ در حوزه صنعت ماشین های کشاورزی مهیا است تا بتوانیم جلساتی با افراد متخصص این حوزه و کشاورزان داشته باشیم

این مقام مسئول ادامه داد: برای حضور شرکتهای خارجی؛ منابع زیادی را مانند امکان خرید ماشین آلات کشاورزی در کشور تامین کردیم و طی 5 سال گذشته نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه رخ داده است، در نتیجه یک امنیت خاطری در بازار ماشین آلات کشاروزی در کشور به وجود آمده که باعث ترغیب شرکت های خارجی می گردد.

عباسی با اشاره به اینکه یک روز را به عنوان روز مزرعه در نظر گرفته ایم، گفت: محوریت برنامه ها در این روز بکارگیری ماشینهای نوین و انجام عملیات توسط ماشینهای کشاروزی نوین است تا کشاورزان بتوانند با نحوه عملکرد این ماشین ها آشنا شوند

براساس این گزارش، دومین نمایشگاه بین المللی کشاورزی اتماک - آی فارم در تاریخ 21 تا 24 شهریور ماه امسال در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 115

به "رشد 90 درصدی مکانیزاسیون در حوزه محصولات صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 90 درصدی مکانیزاسیون در حوزه محصولات صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید