رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه بر سر سوریه

به گزارش سبزوار امروز، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آراء به قطعنامه ای که از دونالد ترامپ می خواهد تحریم و محدودیت های دیگری علیه ترکیه و مقام های ترکیه بابت عملیاتشان در شمال سوریه اعمال کند، رای مثبت دادند.

رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه بر سر سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه با 403 رای موافق مقابل 16 رای مخالف، به نفع تحریم ترکیه رای داد.

این بخشی از کوشش های دموکرات ها و بسیاری از جمهوری خواستار هم حزب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره است تا دولت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به عملیاتش علیه نیروهای کرد در شمال سوریه سرانجام دهد نه اینکه دوباره آن را از سر بگیرد. نیروهای کرد در مبارزه علیه شبه نظامیان داعشی در سوریه در کنار آمریکا جنگیدند.

عملیات ترکیه تحت عنوان چشمه صلح از نهم اکتبر در شمال سوریه علیه نیروهای کرد دموکراتیک سوریه شروع شد. ترکیه این گروه را وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) می داند که بیش از سی سال است با تحرکات مسلحانه خودشان تلفاتی را بر جای گذاشته اند. پ ک ک از جمله از سوی ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان سازمان تروریستی شناخته می گردد.

الیوت انجل، رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: این تحریم ها مخصوصا برای هدف دریافت مقام های ترکیه ای و نهادهای مسوول به راه انداختن خونریزی در سوریه، بدون وارد کردن آسیب به مردم ترکیه، طراحی شده اند.

این لایحه به دنبال توقیف دارایی نظامیان ارشد و رهبران سیاسی ترکیه و مسدود کردن صدور ویزا به آمریکا در آینده می گردد. لایحه مذکور انتقال تسلیحات به ترکیه را در صورتی که بتوان از این تسلیحات در سوریه استفاده کرد، منع می نماید و علیه هر کشوری که به ترکیه تسلیحات بفروشد، تحریم های اقتصادی و مسافرتی اعمال می نماید.

این لایحه همچنین از دولت ترامپ می خواهد تا استراتژی جدیدی برای مقابله با داعش ارائه دهد تا شامل نیروهای باقیمانده عملیات های ویژه آمریکا با نیروهای دموکراتیک سوریه گردد. قطعنامه مذکور احتمالا با موانعی در سنای تحت کنترل جمهوری خواستار روبرو می گردد چون آن ها گفته اند مقابل چنین لایحه ای می ایستند تا به دیپلماسی دولت ترامپ با ترکیه زمان بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 923

به "رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه بر سر سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه بر سر سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید