دولت کانادا برای تولد فرزند سوم 26میلیون تومان هدیه می دهد

به گزارش سبزوار امروز، روند رشد جمعیت در کانادا و مشوق های دولت این کشور برای افزایش جمعیت این کشور گزارش می دهد .

دولت کانادا برای تولد فرزند سوم 26میلیون تومان هدیه می دهد

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی سبزوار امروز، پیرشدن جمعیت یکی از دغدغه های اصلی اغلب کشورهای جهان بوده به طوری که از آن به عنوان بحرانی بزرگ یاد می گردد.

این پدیده زمانی شکلی جدی تر به خود می گیرد که با آنالیز نرخ تولد نوزادان و جمعیت در جهان متوجه می شویم که میزان نرخ زاد و ولد به خلاف نرخ پیری در حال کاهش بوده و کلیه کشورهای جهان طی چند سال آینده با بحران جمعیت جوان روبه رو خواهند بود.

شناخت آینده از این منظر باعث شده تا اکثر کشورهای جهان برای مقابله با این بحران با توسل به مشوق های دولتی در جهت بالا بردن نرخ زاد و ولد در کشورهایشان گام بردارند.

با برسی قوانین گوناگون مربوطه دولتی مشوق های دولتی در کانادا از جمله مدت زمان مرخصی زایمان که طی یک دهه گذشته از 10 هفته به 35 هفته و سپس به یک سال افزایش داشته نشان از توجه دولتمردان این کشور به موضو ع مهم بحران جمعیت دارد.

آنجلا یکی از مادران کانادایی در رابطه با مسائلی که فرزندآوری در این کشور برای خانواده ها به همراه داشت، می گوید: قانون قدیم مطابقتی با احتیاج مردم نداشت؛ خانواده هایی که صاحب فرزند می شدند دائم نگران نگهداری و مخارج فرزندانشان بودند اما با تغییر قوانین قدری از دغدغه والدین کاسته شده است.

در کشور کانادا هم اینک زوج هایی که صاحب فرزند می شوند می توانند بدون اینکه دغدغه از دست دادن کارشان را داشته باشند به مدت یک سال از مرخصی زایمان استفاده نمایند و نکته قابل توجه در این میان این است که این مرخصی زایمان می تواند با توافق زوجین بین پدر و مادر تقسیم گردد.

به زعم کارشناسان کانادایی بی توجهی به بحران کاهش نرخ زاد و ولد و افزایش نرخ پیری می تواند خسارات و زیان های جبران ناپذیری را در دهه های آینده متوجه این کشور کند.

جمعیت کانادا در مقایسه با 50 سال گذشته دو برابر شده است، به گزارش تلویزیون تی وی5 فرانسه جمعیت کانادا در سال 2012 به 33 میلیون نفر رسید، جمعیت کانادا در فاصله سال های 2006 تا 2011 پنج میلیون و نهصد هزار افزایش داشته است و در این میان مهاجرت نخستین عامل رشد جمعیت کاناداست.

در سال 2000 کانادا شاهد افزایش چشمگیر مرخصی زایمان از 10 هفته به 35 هفته بود، این مدت مرخصی می تواند با توافق پدر و مادر بین آنها تقسیم گردد، همه این برنامه ها برای این است که زوج ها بدون نگرانی از قطع شدن حقوق یا احتمال از دست دادن شغلشان بتوانند به بچه دار شدن فکر نمایند.

در ایالت کبک (Quebec) در کانادا افرادی که صاحب فرزند سوم می شوند از هدایای بالایی برخوردار می شوند، برای فرزند اول 500 دلار (معادل یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان) فرزند دوم 1000 دلار (معادل 3 میلیون و پانصد هزار تومان) و برای فرزند سوم 7500 دلار (معادل 26 میلیون تومان) افزایش پیدا می نماید، اینها نمونه هایی از سیاست های دولت کبک در سال 2003 میلادی بوده است، البته این بسته ها تنها شامل تشویق های ملی نمی گردد بلکه شامل تسهیلات آموزشی و رفاهی بچه ها هم می گردد.

امروز، دولت کانادا در قالب طرح (CCTB) که طرحی حمایت نماینده از بچه ها است علاوه بر پیش بینی مزایای مالیاتی برای خانواده ها به ازای فرزند نخست 290 دلار (حدود 1 میلیون تومان) و برای فرزندان دوم، سوم و چهارم هر کدام 270 دلار (حدود 950 هزار تومان) یاری هزینه به شکل ماهیانه می پردازد.

تشویق به افزایش جمعیت در کانادا در حالی مطرح می گردد که به زعم بعضی کارشناسان امور جمعیتی این کشور در حال حاضر ظرفیت پذیرش 100 میلیون شهروند را دارا است.

آنچه از آنالیز مشوق های لازم برای افزایش جمعیت در چند کشور به دست آمده استفاده از حمایت دولتی و بسترسازی مناسب و همچنین اطمینان دادن به مردم برای افزایش نسل است به طوری که مسئله مالی در تمامی مشوق های در کشورهای گوناگون بیش از موارد دیگر به چشم می خورد.

بنابراین ضروری است مسئولان در جمهوری اسلامی ایران، کنار کار فرهنگی برای افزایش نسل، بسترهای لازم و همچنین مسائل مالی خانواده ها و همچنین معضلات ازدواج جوانان را رفع نموده تا خانواده ها برای افزایش نسل و جوانان برای ازدواج، بدون هیچ مشکل مالی و اجتماعی و به سمت این مسئله تشویق شوند تا هرم سنی کشور در حالت تعادل قرار گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 693

به "دولت کانادا برای تولد فرزند سوم 26میلیون تومان هدیه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت کانادا برای تولد فرزند سوم 26میلیون تومان هدیه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید