خبرنگاران 70 میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی سازی شد

به گزارش سبزوار امروز، تبریز- خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر حمایت از ساخت تولید داخل، گفت: 70 میلیون دلار ماشین آلات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی که در سالهای گذشته وارد می شد در این استان بومی سازی شد.

خبرنگاران 70 میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی سازی شد

حبیب امین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: ساخت موتورهای دیزلی در شرکت ایدم و چرخشگر تبریز از جمله این بومی سازی ها در آذربایجان شرقی است.

وی افزود: ثبت توانمندی های بیش از 400 واحد صنعتی استان در سایت توانیران و معرفی بیش از یکهزار محصول ظرفیت های فراوان بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی را به خوبی نشان می دهد.

امین زاده با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دایمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی در محل سازمان و کسب رتبه اول آذربایجان شرقی در تحقق اهداف برنامه های جهش تولید در بین استان ها، گفت: عقد قرارداد انتقال طرح آب خلیج فارس توسط شرکت پمپیران و بومی سازی محصول انحصاری پمپ با 2 ورودی با توان140 بارفشار از دیگر ظرفیت های بخش تولید در آذربایجان شرقی است.

وی از پایش و رصد سرمایه گذاری بیش از یکهزار و 900 طرح در دست اجرا در استان خبر داد و افزود: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده طرح های در دست اجرای استان 20هزار میلیارد تومان با پیش بینی 52 هزار فرصت شغلی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تشکیل کمیته پایش در شهرستان ها و رفع موانع و تکمیل و راه اندازی طرح های بالای 60 درصد و هدف گذاری راه اندازی حداقل 500 طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی، راه اندازی 490 طرح ایجادی و توسعه ای در استان در 9ماهه سال جهش تولید از اقداماتی است که در توسعه اشتغال و تولید بسیار موثر خواهد بود.

امین زاده ادامه داد: پیگیری عدم توقف سرمایه گذاری های اجرا شده با تمدید و درج گزارش پیشرفت فیزیکی 400 طرح در 9ماهه امسال از جمله اقدامات توسعه ای در آذربایجان شرقی است.

به گزارش خبرنگاران، بیش از چهار هزار واحد صنعتی در آذربایجان شرقی فعالیت می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1814

به "خبرنگاران 70 میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 70 میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید