تکرار یک تراژدی، ششمین توله خرس قهوه ای در شاهرود تلف شد

علی اکبر قربانلو در مصاحبه با خبرنگاران ضمن بیان اینکه توله خرس قهوه ای در سه راهی تاش- مجن شب گذشته براثر برخورد با خودروهای عبوری تلف شد، ابراز داشت: این اولین خرس منطقه شاهوار نبود که متأسفانه طی کمتر از یک سال گذشته در این محدوده بر اثر تصادف و ... تلف گردیده است و در این مدت شاهد مرگ یک خرس مادر به همراه توله و سه خرس دیگر نیز بوده ایم.

تکرار یک تراژدی، ششمین توله خرس قهوه ای در شاهرود تلف شد

وی بابیان اینکه این ششمین خرس تلف گردیده شاهوار طی کمتر از یک سال گذشته است، ابراز داشت: در چند مورد نیز لاشه خرس در دره میشی و سه راهی تاش کشف گردیده است که به دلیل گذشت زمان امکان آزمایش و آنالیز دلایل مرگ آن ها وجود نداشت.

رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه معدن کاوی و همچنین نبود غذا از مهم ترین دلایل حضور خرس در پایین دست کوه شاهوار و محدوده محور تاش-مجن است، ابراز داشت: متأسفانه زیستگاه خرس قهوه ای شاهوار با تغییرات بسیاری روبرو گردیده است که این تغییرات باعث حضور آن ها در باغات پایین دست و بروز این اتفاقات می گردد.

قربانلو افزود: در این مسیر تابلوهای هشدار دهنده نصب گردیده است اما رانندگان خصوصا در شب ها باید در عبور از محورهای روستایی کاملاً هوشیار باشند تا این اتفاقات تلخ تکرار نگردد.

وی اضافه نمود: از مردم تقاضا داریم هرگونه موارد مشکوک یا مشاهده لاشه حیوانات یا آسیب دیدگی آن ها را بلافاصله با یگان محیط زیست اطلاع دهند و از هرگونه اقدامی برای انتقال حیوانات صرف نظر نمایند تا کارشناسان مربوطه بتوانند نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگاران، طی مصاحبه ای با محمد جلالی رئیس اسبق محیط زیست شاهرود قبل از این حوادث نسبت به این مسئله یعنی رانده شدن خرس قهوه ای از شاهوار در پی معدن کاوی هشدار داده گردیده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 31 شهریور 1397 شناسه مطلب: 92

به "تکرار یک تراژدی، ششمین توله خرس قهوه ای در شاهرود تلف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار یک تراژدی، ششمین توله خرس قهوه ای در شاهرود تلف شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید