شهرهای افسانه ای تایلند برای سفر نوروزی

به گزارش سبزوار امروز، سه شهر متفاوت، سه تجربه متفاوت برای سلیقه های مختلف در سفر؛ تایلند سرزمین شگفتی ها است و سفر به این کشور، تجربه های فوق العاده ای برایتان رقم می زند.

شهرهای افسانه ای تایلند برای سفر نوروزی

با سفر ارزان به تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند سرزمین لبخندها است و سفر به این کشور، تجربه ای جدید از رویارویی با فرهنگ، آیین و آداب و رسوم را برای گردشگران رقم می زند. پوکت و پاتایا مقصد محبوبی در پکیج تایلند محسوب می شوند و تفریحات ساحلی و آبی، خاطره ای بی نظیر برای مسافران می سازد.

سه شهر افسانه ای در تایلند وجود دارد که سه تجربه متفاوت از سفر به این کشور برای شما رقم می زند. بانکوک، چیانگ مای و پوکت؛ فکر می کنید هر کدام چه چیزی برای عرضه دارند و چه تفریحاتی را در سفر به آن ها می توان تجربه کرد؟

اگر دوست دارید تایلند و شهرهای افسانه ای آن را برای مقصد تور نوروز خود انتخاب کنید، خبرنگاران به شما یاری می نماید. ما با همکاری آژانس های معتبر گردشگری، این امکان را فراهم نموده ایم تا بتوانید تور تایلند ارزان را در خبرنگاران مشاهده و آن را از آژانس های معتبر فروشنده، خریداری و سفرتان را با پایین ترین قیمت برنامه ریزی کنید.

در ادامه با 3 شهر افسانه ای در تایلند آشنا می شوید که هر کدام می تواند به صورت مجزا یا در قالب تور ترکیبی تایلند، مقصد سفر شما در انتخاب تور نوروز 98 باشد.

پوکت

پوکت، جزیره ای برای دوست داران ساحل است و به واسطه همین مناظر ساحلی و آرامشش شهرت دارد. تعدای مکان در این جزیره وجود دارد که در تور پوکت می توانید با سر زدن به آن ها به خودتان خوش بگذرانید.

اگر مایل هستید که در سفرتان فقط به پوکت بروید، پایین ترین قیمت تور پوکت را می توانید به یاری خبرنگاران پیدا کنید و ازطریق آژانس ارائه دهنده تور، آن را خریداری کنید.

اطراف ساحل پاتونگ قدم بزنید و غرق در آرامش اقیانوس و زندگی شوید. اگر خسته نیستید و دوست دارید بیشتر پیاده روی کنید، تا زمان غروب آفتاب راه بروید تا به Bangla Road برسید. محیط آرام و ساکت ساحل، کم کم جای خود را به چشمک زدن چراغ های نئونی و صدای موزیک می دهد. تفریحات شبانه در پوکت هم جالب است و اینجا یکی از بهترین مکان ها برای تجربه تمام آن ها به حساب می آید.

جزیره کو فی فی بهشتی ساحلی در پوکت است که جایگزینی برای کسانی است که بیشتر در جستجوی جادوی طبیعت هستند. رنگ آب، روشن و زلال است و باوجود ماهی های رنگی، گیاهان دریایی و ستاره هایی دریایی کف آب، جلوه بیشتری گرفته است. قایقرانی، جت اسکی و زیرآبی رفتن، تفریحاتی است که در این جزیره منتظر شما هستند. برای اینکه اوقات بیشتری را در آرامش بگذرانید، آفتاب دریافت در ساحل شنی و سفید جزیره کافی است تا متوجه شوید در چه مکان لوکسی پا گذاشته اید. اینجا ایده آل ترین مقصد تعطیلات نوروزی است که انتظار مسافران را می کشد.

بانکوک

تایلند که یکی از پرطرفدارترین کشورهای آسیایی برای سفر محسوب می گردد، به خاطر وجود مردم عالی شهرت بیشتری پیدا نموده است. طبیعت مهربان و بخشنده تایلند یکی از دلایلی است که مردم دوست دارند این کشور را ببینند و حتی برخی تصمیم به مهاجرت به این کشور می گیرند. بانکوک برای عاشقان فضاهای شهری، مقصدی مهم محسوب می گردد.

بانکوک به عنوان پایتخت تایلند، انتظارات را برآورده می نماید. آسمان خراش ها، حمل و نقل عمومی گسترده، دودکش ماشین هایی که مسیرشان را از میان خیابان ها پیدا می نمایند، همه این ها شهری را نشان می دهد که به عنوان قلب تایلند، رو به پیشرفت است. با وجود سیستم حمل و نقل گسترده مترو و BTS می توانید تمام شهر را بگردید.

ترمینال 21 (Terminal 21)، مرکز خریدی با معماری جهانی و حیرت انگیز است که برای انواع سلیقه های خرید، طراحی و ساخته شده است. هر یک از طبقات این مرکز خرید به کشوری در جهان اختصاص دارد. در یکی از طبقات می توانید کیف های پاریسی بخرید و در طبقه ای دیگر، لوازم شنای کارائیبی. خرید لباس و پر کردن کمدهایتان، تنها یکی از ویژگی های این مرکز خرید بزرگ است. هر غذایی که هوس کردید را در این مرکز خرید امتحان کنید و بهترین پاسخ را به حس گرسنگی خود بدهید.

بازار آخر هفته چاتوچانگ (Chatuchak Weekend Market) گزینه دیگری است که برای خرید کردن در بانکوک وجود دارد و اینجا می توانید قیمت های ارزان تری پیدا کنید. این بازار روباز، دست فروش هایی دارد که در کنار خیابان همه چیز می فروشند؛ از تی شرت گرفته تا جاکلیدی. اگر آخر هفته را در این منطقه می گذرانید، هدایا و سوغاتی های مورجهانزتان را از همین جا تهیه کنید. چاتوچانگ مملو از جمعیت مردم محلی و توریست ها است؛ بنابراین اینجا تمام مهارت های چانه زدن خود را به چالش بکشید.

باوجود سیستم حمل و نقل عمومی مناسب در تایلند، احتمالا بعد از گشت و گذار در این کشور، حسابی خسته می شوید. معبد وات فو، مدرسه اصلی پزشکی و ماساژ در تایلند محسوب می گردد و بهترین مربیان ماساژ را آموزش داده است. در این معبد به مجسمه بودای خوابیده احترام بگذارید. این مجسمه، بزرگ ترین و خونسردترین مجسمه جهان است!

تاثیر عمیقی از آیین بودایی در فرهنگ تایلندی مشهود است. وات فو فقط یکی از این معابد است. مردم عادی به راهب ها احترام می گذارند؛ آن ها زمانی که به یکی از راهب ها می رسند، کف دست هایشان را روی هم قرار می هند و به نشانه احترام، سرشان را خم می نمایند. در تایلند به راهب ها wai گفته می گردد. آن ها پیرو اصولی هستند که dhutanga نام دارد و شامل 13 تمرین مرتاض گونه است.

چیانگ مای

اکنون زمان آن رسیده که زندگی شهری را ترک کنیم تا به سوی مکان های طبیعی برویم و تماشاگر آسمان آبی و پاک باشیم. چیانگ مای بهترین جا برای عاشقان طبیعت و کسانی است که سبک زندگی آرام و بی سروصدا را دوست دارند. در چیانگ مای می توانید تفریحاتی را تجربه کنید که با طبیعت ارتباط بیشتری دارند.

سافاری شبانه در این شهر، مشابه تجربه های مشاهده حیوانات در قفس نیست. هنگام غروب آفتاب، بهترین زمانی است که می گردد این سافاری را تجربه کرد. حیوانات عجیب و غریب مانند تشی سفید (گونه ای از جوندگان، مشابه جوجه تیغی با چثه کوچک) و راکون ها را می توانید مشابه حیوان خانگی در بغل خود بگیرید. تور سافاری با اتوبوس های روباز، گردشگران را در سرتاسر پارک می گرداند؛ به این ترتیب می توانید ارتباط نزدیک تری با حیوانات داشته باشید. به حیوانات غذا بدهید. زرافه هایی که با گردن های درازشان نزدیک شما می شوند، منتظر خوراکی هایی از طرف شما هستند. برخی از حیوانات به دنبال اتوبوس شما می دوند تا غذای بیشتری به آن ها بدهید. حتی می توانید برخی گونه ها را تا زمانی که خودشان اجازه بدهند، بغل و نوازش کنید. به نظر می رسد که خودتان هم جاذبه پارک محسوب می شوید!

یکی از مکان هایی که قطعا نمی خواهید در آنجا جاذبه محسوب شوید، قلمرو ببرها است! قلمرو آن ها درست جایی است که باید فرار را بر قرار ترجیح دهید و هرچه سریع تر آنجا را به مقصد جنگل ها ترک کنید. ببرها به همان اندازه ای که درنده شناخته می شوند، می توانند آرام باشند؛ چرا که بیش از 16 ساعت از شبانه روز را به منظور ذخیره کردن انرژی شان برای شکار، در خواب به سر می برند.

ببرها به شدت بامزه هستند؛ اما اگر به دنبال تجربه جذاب تر و باورنکردنی تری هستید، باید فیل های تایلندی را ببینید. فیل ها در تایلند همه جا هستند. البته متاسفانه در برخی بخش های تایلند از آن ها برای سواری دادن به انسان ها استفاده می گردد که پیشنهاد می کنیم برای حمایت از حیوانات، این مورد را امتحان نکنید. در عوض به این موجودات خارق العاده یاری کنید تا از آن ها به عنوان وسیله ای برای سواری دادن به انسان ها، صرفا برای سرگرمی استفاده نگردد و کسی نتواند از این طریق پولی کسب کند.

به جای سواری دریافت از فیل ها می توانید ازطریق غذا دادن به آن ها، تعامیل بیشتری با این حیوانات بامزه داشته باشید یا اینکه زمانی که برای آب تنی و آب بازی داخل آب می روند، همراهی شان کنید. حتما زمانی را با این موجودات عالی بگذرانید و بیش از هر چیز در نقش حمایتی برای آن ها ظاهر شوید.

سه شهر افسانه ای در تایلند را به شما معرفی کردیم تا بتوانید در تعطیلات به آن ها سفر کنید. اگر می خواهید برنامه ریزی دقیق تری برای سفرتان داشته باشید می توانید فهرست کامل جاهای دیدنی تایلند را در خبرنگاران ببینید. آدرس دقیق هر دیدنی درکنار موقعیت دقیق جغرافیایی، امکانات مکان به همراه اطلاعات دقیق و تصاویر، از جمله مواردی است که می توانید پیش از سفرتان آن ها را مشاهده کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 794

به "شهرهای افسانه ای تایلند برای سفر نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای افسانه ای تایلند برای سفر نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید