جاذبه های گردشگری پکن ، جاهای دیدنی بسیار زیبا در سفر به پکن

به گزارش سبزوار امروز، از زیباترین و پربازدیدترین شهر های گردشگری دنیا می توان پکن در چین را نام برد که سالانه خیل عظیمی از گردشگران از آن بازدید می نمایند و مورد توجه بسیار گردشگران دنیا قرار گرفته است. سفر به این شهر می تواند یکی از بهترین خاطرات و سفر های طول عمر را شما را رقم بزند. این شهر با دارا بودن معبدها و مکان های تاریخی بسیار یکی از دیدنی ترین شهر های دنیا می باشد.این شهر از نظر جمعیتی رتبه دوم را در کشور چین داراست واز نظر تاریخی نیز یکی از قدیمی ترین شهر های کشور چین محسوب می گردد از همین رو دارای تعداد زیادی آثار تاریخی ومکان های دیدنی و گردشگری می باشد. گردشگرانی که برای تماشای جاذبه های گردشگری پکن و دیگر جاهای دیدنی پکن از این شهر زیبا و دیدنی بازدید می نمایند معمولا نمی توانند در طول چند روز سفر خود از تمام جاذبه های گردشگری این شهر دیدن نمایند. از مهم ترین جاذبه های دیدنی این شهر می توان به دیوار چین، کاخ موجود در این شهر اشاره نمود. اگر قصد سفر به این شهر زیبا ودیدنی را دارید بهتر است کاملا از روی برنامه سفر کنید تا بتوانید جاذبه های بیشتری را در این شهر ببینید. طبیعت زیبا، قدمت زیاد، آداب و رسوم و... از عواملی هستند که سبب می شوند این شهر در سفر به پکن یکی از زیبا ترین مکان های گردشگری کشور چین محسوب گردد.

جاذبه های گردشگری پکن ، جاهای دیدنی بسیار زیبا در سفر به پکن

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

زمان سفر

از آنجا که معمولا مدت زمان سفر به پکن برای گردشگران تعین شده و کوتاه مدت است ضروری است که برنامه ریزی دقیقی برای سفر انجام گردد تا امکان بازدید از مکان های بیشتری برای بازدید نمایندگان فراهم گردد. برای اینکه این کار به درستی انجام گردد ضروری است که کمترین اتلاف وقت را در زمینه های مختلف مانند حمل ونقل و رزرو ها و خریداری بلیط ها داشته باشیم و تمامی مواردی که ممکن است در طول سفر موجب اتلاف وقت گردد را از بین ببریم تل بتوانیم کاملا طبق برنامه عمل نموده و سفر ما بیشترین بازده را داشته باشد. از این رو ما برنامه ای کاملا منظم با کمترین اتلاف وقت برای شما تهیه نموده ایم تا از سفر خود کمال لذت را ببرید. در این برنامه چند روزه سهولت کار شما در تمامی بخش های مختلف مانند بازدید از مناطق و مختلف و طریقه جابه جایی در نظر گرفته شده است. امیدواریم برنامه تهیه شده برای شما عزیزان کاربردی باشد.

روز اول در پکن:

روز اول سفر به پکن شما می تواند جذاب ترین روز سفر شما برای تماشای جاهای دیدنی پکن و جاذبه های گردشگری پکن باشد چرا که شهر پکن کاملا برای شما تازگی دارد. بی شک در این روز از هر مکان گردشگری این شهر که بازدید کنید برای شما روز بسیار خاطره انگیزی خواهد بود. از همین رو در برنامه بازدید از مکان های دیدنی این شهر زیبا ترین نقاط را برای شما در نظر گرفته ایم.

معبد بهشت:

این معبد بهشت از جاهای دیدنی پکن یکی از مشهور ترین و شناخته شده ترین معابد پکن می باشد که ساختمان بسیار زیبا و خاصی دارد. این معبد برای بسیاری از افراد جهت عبادت و حتی ورزش نیز استفاده می گردد. بسیاری از افراد شناخته شده کشور نیز از این مکان دیدن نموده اند و برای برنامه بازدید در روز اول بسیار مناسب می باشد. این معبد با نام دیگری همچون معبد آسمان نیز شناخته شده است. پیشنهاد می گردد تا دو ساعت زمان صرف بازدید از این معبد کنید. و همچنین امکان بازدید از شش صبح تا هشت شب از این معبد وجود دارد.

میدان تیان آن من پکن:

میدان تیان آن من در شهر پکن یکی از جاهای دیدنی پکن و یا جاذبه های گردشگری پکن بزرگترین و شناخته شده ترین میدان های جهان به حساب می آید که مکان های دیدنی بسیاری را در اطراف خود جای داده است. این مکان از نقاط دیدنی شهر پکن محسوب می گردد و مراسم برافراشته شدن پرچم در این میدان از جاذبه های دیدنی آن محسوب می گردد که هر روزه در ساعات ابتایی روز افراد بسیاری را گرد هم برای تماشا جمع می نماید. از مزیت های این مکان دیدنی این است که در هر زمانی از طول شبانه روز می توانید از آن بازدید کنید.

پیشنهاد رستورانی 1:

حال که زمانی را برای بازدید از مکان های دیدنی این شهر سپری نموده اید وقت صرف نهار یا یک وعده غذایی و اندکی استراحت رسیده است. شهر پکن دارای بهترین رستوران ها وهمچنین انواع غذا خوری ها برای تمامی سلیقه ها می باشد. شما می توانید برای صرف ناهار به رستوران ها یا دکه های غذا فروشی در سطح شهر مراجعه کنید.

رستوران xilaishun:

اگر دوست دارید در طی سفر خود از غذاهای چینی نیز صرف کنید این رستوران یکی از بهترین پیشنهادات برای ناهار می باشد. این رستوران می تواند یک مکان بسیار مناسب و خاطره انگیز برای شما باشد. ضمن اینکه محل قرار گیری آن نیز در نزدیکی میدان است.

رستوران subway:برای بسیاری از افراد طعم غذا های چینی جذاب نیست و علاقه ای به خوردن غذا های چینی نشان نمی دهند. برای این دسته از افراد که ترجیح میدهند طعم غذاهایی که قبلا چشیده اند را در چین نیز امتحان نمایند این رستوران محل مناسبی به نظر میرسد چرا که می توانند در این رستوران ساندیچ ها و غذا های خوش طعمی را با هر سالادی که به آن علاقه دارند سفارش دهند.

رصد خانه باستانی پکن:

در زمان های قدیم باور های مردم بر این بود که سرنوشت انسان وکار ها در بین اجرام آسمانی رقم می خورد و برای دیدن آینده می توان از علم ستاره شناسی بهره برد. از همین رو در گذشته برای پیش بینی اتفاقات و رویداد های آینده اقدام به ساخت رصد خانه می کردند تا با آنالیز اجرام آسمانی وستره ها، از میان آنها آینده را پیش بینی نمایند. این رصد خانه از جاهای دیدنی پکن نیز یکی از قدیمی ترین رصد خانه های جهان محسوب می گردد که دارای جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد. این رصد خانه بسیار وسیع بوده و دارای امکانات جالب و دیدنی بسیاری است که نظر گردشگران را به خود جلب می نماید. البته گفتنی است این وسایل که برای ستاره شناسی از آنها استفاده می شده است پیش از اختراع تلسکوپ مورد استفاده قرار می گرفتند و دارای قدمت بسیار زیادی می باشند. در بین موارد موجد در این رصد خانه یک کره وجود دارد که نقشه اجرام آسمانی روی آن کشیده شده است که برای افراد بازدید نماینده بسیار جذاب می باشد و نظر شما را بیشتر از هر چیز به خود جلب می نماید. زمانی که می توانید از این مجموعه بازدید کنید بین 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است و همچنین پیشنهاد می گردد تا یک ساعت زمان صرف بازدید از این مکان دیدنی در سفر به پکن کنید.

شهر ممنوعه پکن:

شهر ممنوعه پکن در مجموعه جاهای دیدنی پکن شهری بسیار قدیمی در داخل شهر پکن است که بسیاری از پادشاهان چین نیز در آن زندگی و حکومت نموده اند. این شهر به دستور یکی از پادشاهان چین در سلسله مینگ ساخته شده است. این مجموعه شهری که دارای قدمت بسیار زیادی می باشدذ یک از مجموعه های کمتر تخریب شده و به نسبت سالم و دست نخورده در شهر پکن می باشد که بازید ازآن می تواند برای بازدید نمایندگان دارای جذابیت های فراوانی باشد. معماری و شیوه ساخت ساختمان ها و بنا های این شهر کهن نیز در نوع خود جالب و دارای جذابیت می باشد. این شهر به مدت طولانی نزدیک 500 سال غیر قابل بازبینی برای علاقه مندان بوده است و هر گونه ورود به این شهر موجب اعدام شخص خاطی می شده است اما در نهایت در سال 1924 بازدید از این مجموعه برای تمامی افراد آزاد اعلام شد و اکنون به عنوان یک موزه از آن یاد می گردد. نام این شهر نیز از همین رو و به علت ممنوعه بودن بازدید از آن به مدت طویل شهر ممنوعه گذاشته شده است. ساخت این شهر در زمان ساخت 14 سال به طول انجامیده است. بازدید از این مجموعه حدود سه ساعت به طول خواهد انجامید و زمان بازدید از این مکان از جاذبه های گردشگری پکن نیز 8 صبح تا 8 شب می باشد.

خیابان نانلوزیانگ پکن:

این خیابان از مجموعه جاهای دیدنی پکن یکی از طولانی ترین خیابان های پکن در زمان گذشته بوده است و شهر پکن به خاطر وجدو این خیابان طویل به شهرت بسیاری رسیده بود. طول این خیابان حدود 800 متر است و یک پیشنهاد عالی برای بازدید و قدم زدن می باشد. در طول قدم زدن در این خیابان زیبا ودیدنی می توانید خرید های خود را نیز انجام دهید و از یکی از زیبا ترین خیابان های پکن لذت ببرید. این خیابان در زمان قدیم به خاطر طول زیاد موجب ارتباط بین شسمال و جنوب پکن نیز بوده است. شما می توانید در تمام طول شبانه روز از این خیابان زیبا دیدن کنید و زمان مورد احتیاج برای بازدید از این خیابان نیز حدود 2 ساعت می باشد. بازدید از این خیابان می تواند خاطره بسیار خوبی را برای شما رقم بزند.

روز دوم در پکن:

شما در روز دوم در سفر به پکن بیشتر با شهر زیبا و گردشگری پکن آشا شده اید و راحت تر می توانید در شهر رفت آمد کنید و بیشتر با محیط و آداب و رسوم مردم چین اشنا شده اید. در برنامه روز دوم نیز بازدید از مکان های زیبا و دیدنی شهر پکن را برای شما در نظر گرفته ایم.

باغ وحش پکن:

کشور چین به خاطر داشتن وسعت زیاد دارای تنوع بسیار در گونه های جانوری می باشد و از همین رو باغ وحش پکن نیز یکی از مکان های بسیار جذاب و دیدنی این شهر می باشد که گونه های جانوری متنوع این کشور نیز به جذابیت های آن افسوده است. از گونه های جانوری جذاب و دیدنی این باغ وحش می توان به پاندا های عطیم الجثه اشاره نمود. ببر های جنوب چین و همچنین پلنگ های سفید نیز به جذابیت های این باغ وحش افسوده اند. این باغ وحش دارای فضایی بسیار دلنشین می باشد که نظر هر بازدید نماینده ای را به خود جلب می نماید. از قسمت های زیبای دیگر این باغ وحش که نظر افراد بسیاری را به خود جلب می نماید می توان به آکواریوم زیبای این باغ وحش اشاره نمود. مدت زمان دو ساعت برای بازدید کامل از این باغ وحش زمان مناسبی به نظر می رسد. همچنین گفتنی است که امکان بازدید از جاهای دیدنی پکن در طول شبانه روز بین ساعت های 7 صبح تا 5 بعد از ظهر وجود خواهد داشت.

موزه پایتخت پکن:

این موزه در سفر به پکن که در حدود 40 سال پیش در این شهر تاسیس و راه اندازی شد و بازدید از آن برای عموم گردشگران آزاد اعلام شد مورد توجه بسیار گردشگران و بازدید نمایندگان نهاده شد و تا کنون نیز افراد زیادی برای بازدید از آن اقدام می نمایند. این موزه که از هر نظر بسیار جذاب ودیدنی می باشد دوست داران آثار باستانی را به خود جلب می نماید. از آنجا که کشور چین دارای تاریخ وتمدن طولانی می باشسد آثار باستانی کشف شده در آن نیز بسیار قدیمی هستند و از نظر تاریخی دارای اهمیت بسیار زیلدی می باشند. قدمت بسیار زیاد این آثار باستانی نظر هر گردشگری را نیز به خود جلب می نماید. لوح سنگی بسار قدیمی که در این موزه نگهداری می گردد یکی از مهم ترین آثار این این موزه از جاذبه های گردشگری پکن می باشد که هنگام بازید نباید آن را فراموش کرد. اشیاء موجود در این موزه را می توان یک مجموعه بسیار ارزشمند تاریخی دانست که نشان دهنده فرهنگ و تمدن کهن مردم چین است.

پیشنهاد رستورانی 2:

رستوران jingweizhai

در سفر به پکن این رستوران یکی از رستوران های با کیفیت پکن است که مشتری های آن با رضایت کامل از آن غذا تهیه می نمایند. اگر علاقه داشته باشید که غذا های چینی را سفارش دهید این رستوران می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد. از غذا های شناخته شده این رستوران که مورد استقبال مشتری های این رستوران نیز نهاده شده است می توان به نودل ها و اردک های کبابی آن اشاره نمود.

رستوران Baiyunxiang Hunan Food

اگر دوست دارید غذای دیگر کشور ها را نیز در چین تجربه کنید می توانید به این رستوران بروید که غذای سایر کشور های آسیایی را نیز می توان در آن یافت. این رستوران در سفر به پکن نیز می تواند مکانی جالب برای صرف ناهار باشد.

معبد فایوآن:

این معبد از مجموعه جاذبه های گردشگری پکن یکی از معابد بسیار تاریخی و قدیمی شهر پکن می باشد که آثار تاریخی نیز در آن وجود دارد. از قدیمی ترین و دیدنی ترین اشیاء این معبد می توان به دست نوشته های بودایی اشاره نمود. نام دیگر این معبد که با آن نام نیز شناخته می گردد معبد قانون است. ساختمان اصلی این معبد در وسط محوطه قرار گرفته است و ساختمان های دیگر در اطراف آن قرار گرفته است. از دیگر جذابیت های این معبد می توان به مجسمه های سرامیکی آن اشاره نمود که نظر هر بازدید نماینده ای را جلب می نماید. این مجسمه ها از زیبا ترین و دیدنی ترین مجسمه های کشور چین نیز محسوب می شوند. زمانی که می توانید از معبد بازدید کنید بین 8 صبح تا 3 بعد از ظهر است و در مدت زمان یک ساعت در سفر به پکن می توان از تمام از مجموعه جذاب و زیبا دیدن کرد.

پارک بی های پکن:

پارک بی های از جاهای دیدنی پکن یکی از پارک های بسیار زیبا و قدیمی کشور چین است که یک پارک سلطنتی نیز محسوب می گردد. معبد یونگان از شناخته شده ترین وپر بازدید ترین بخش های این مجموعه می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. این معبد با نام های دیگری همچون معبد صلح نیز شناخته می گردد. این معبد دارای سالن های متعدد است و هر قسمت از این سالن ها نیز دارای داستان ها و فلسفه های مخصوص به خود هستند. این پارک دارای چهار قسمت جداگانه می باشد که با نام های مختلف شناخته می شوند. این پارک از دو سمت به ساحل های شمالی و شرقی می رسد. دو سمت دیگر این پارک از جاذبه های گردشگری پکن نیز به باغ گیاه شناسی و شهر مدور ختم می گردد.

روز سوم در پکن:

این روز آخرین روز حضور شما از سفر به پکن در شهر زیبای پکن و کشور چین خواهد بود و بهتر باید بهترین استفاده را از زمان موجود ببرید تا بتوانید بیشترین بازدید را ازمکان های تاریخی و دیدنی پکن داشته باشید. اگر تا به اینجا کاملا طبق برنامه پیشرفته باشد حتما خاطره خوبی از این سفر برای شما به جای خواهد ماند.

دیوار چین:

یکی از آثار تاریخی کشور چین در سفر به پکن و جاهای دیدنی پکن که هر شخص آن را می شناسد و هر گردشگری که به این کشور سفر می نماید باید از آن دیدن کند دیوار بزرگ چین است. این دیوار در بین مردم سراسر جهان شناخته شده است و درباره نحوه ساخت آن سخن های بسیاری وجود دارد. این دیوار بسیار عظیم در شمال چین قرار گرفته است و از سر تا سر کشور چین از شرق تا غرب کشیده شده است.طول دیوار چین در حدود 21200کیلومتر است. این دیوار آنقدر شناخنه شده و با اهمیت است که از طرف یونسکو نیز ثبت میراث جهانی شده است. این دیوار کاملا مورد مرمت نهاده شده است و به طور دائمی نگهداری می گردد. این دیوار در زمان ساخت کاربرد نظامی و دفاعی داشته است و برای حفاظت از کشور در برابر حملات مغول ها در سفر به پکن و تماشای جاهای دیدنی پکن و تماشای جاذبه های گردشگری پکن ساخته شده است.

پیشنهاد ناهار:

بعد از بازدید از دیوار عظیم چین و تماشای جاذبه های گردشگری پکن طی جهت بهتر است برای صرف ناهار به سمت محل بعدی برای بازدید حرکت کنید و ناهار را نیز در همان جا در سفر به پکن خود در جاهای دیدنی پکن میل کنید.

رستوران kings joy:

در سفر به پکن اگر دوست دارید در کنار طعم غذاهای چینی طعم غذا های مردم دیگر کشور ها را نیز در چین بچشید این رستوران یک پیشنهاد بسیار عالی برایس شما است. در این رستوران می توانید هنگام صرف غذا از موسیقی در سفر به پکن نیز لذت ببرید. موسیقی اصیل چین در کنار یک غذای آسیای شرقی می تواند برای شما خاطره خوبی به جای بگذارد.

رستوران jin ding xuan:

از جذابیت های این رستوران دیدنی در سفر به پکن و جاذبه های گرشدگری پکن می توان به معماری زیبا و اصیل چینی آن اشاره نمود که می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. این رستوران نیز می تواند گزینه خوبی برای صرف غذا های چینی باشد. تفاوت این رستوران با دیگر رستوران ها در این است که شما هر زمان از شبانه روز که دوست داشته باشید می توانید برای صرف غذا به این رستوران بروید و در طول24 ساعت شبانه روز این رستوران در سفر به پکن از شما پذیرایی خواهد نمود.

معبد کنفسیوس پکن:

این معبد یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین معابد در کشور چین به حساب می آید که دارای جاذبه های دیدنی خاصی برای گردشگران نیز می باشد. از دیدنی ترین قسمت های معبد که می تواند برای گردگشگران دارای جذابیت باشد درخت کهن سالی است که در این معبد وجود دارد. گفته می گردد سن این درخت به 700 سال نیز می رسد. این معبد بسیار زیبا و دیدنی در ناحیه ای بسیار خلوت و آرام قرار گرفته است که می تواند آرامشی خاص در هنگام بازدید از آن برای شما داشته باشد. لین معبد همچنین از شناخته شده ترین معابد چین است که سال ها پیش به شخصی فیلسوف بخشیده شد. در طول سالیان دراز این معبد مراسم بسیاری را به خود دیده است ودر طول سال نیز مراسم بسیاری در آن برگزار می گردد که بسیاری از آنها مراسم های بزرگ و شاهانه هستند. به نظر می رسد مدت زمان یک ساعت برای بازدید از این بنا کافی باشد و همچنین فاصله این بنا از جاذبه گردشگری قبل نیز حدود یک ساعت و سی دقیقه است. برای بازدید از این معبد میتوانید بین ساعات 8 صبح تا 5 بعدازظهر مراجعه کنید.

معبد لاما:

این معبد از جاهای دیدنی پکن که برای زندگی یکی از پادشاهان چین ساخته شده بود و یکی از قدیمی ترین ترین معابد چین محسوب می گردد. نام دیگر این معبد معبد yonghe می باشد. این معبد در سال های بعد از ساخت به معبد لاما تغییر نام داد. این معبد نیز دارای جاذبه های خاص خود می باشد که ممکن است برای شما نیز جالب باشد از مجسمه بسیار عظیم که در این معبد قرار گرفته است تا کاشیکاری های بسیار زیبا که می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. این معبد دارای سالن های متعدد و جداگانه می باشد که هر کدام دارای نام های خاص خود هستند. ترکیب رنگ های کاشیکاری وفضای آرامش بخش این محیط نیز می تواند برای شما بسیار خاطره انگیز باشد. اگر بخواهید از جاذبه گردگشری قبل تا این محل را با ماشین طی کنید حدود 8 دقیقه زمان لازم دارید و به نظر می رسد مدت زمان یک ساعت برای بازدید از این ککان تاریخی کافی باشد. زمان بازدید برای گردشگران نیز بین ساعات 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

قصر تابستانی پکن:

این کاخ که در زمان قدیم محبل اقامت و زندگی پادشاهان چین بوده است شامل عمارت هایی بسیار زیبا و دیدنی می گردد که می تواند نطر هر بیننده ای را به خود جلب کند. از بزرگی و عظمت این مجموعه عمارت های زیبا و دیدنی همین نکته را در نظر داشته باشید که بازدید کامل از این مجموعه و دیدن تمام کاخ ها و قسمت های دیدنی ممکن است روز ها برای شما زمان ببرد. به نظر می رسد بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه دیدنی در فصل بهار باشد که طبیعت زیبای این مجموعه شما را به خود جلب می نماید. یکی از نقاطی که پیشنهاد می گردد هر گردشگر که به پکن سفر می نماید از آن دیدن کند همین کاخ های زیبا هستند که می توانند از بهترین خاطرات سفر شما باشند. این کاخ با داشتن یکی از زیبا ترین باغ ها در چین و همچنین زیبا ترین عمارت هایی که در خود جای داده است توانسته است در میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت برسد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 731

به "جاذبه های گردشگری پکن ، جاهای دیدنی بسیار زیبا در سفر به پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری پکن ، جاهای دیدنی بسیار زیبا در سفر به پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید