شرح درباره سطل زباله خبرساز!

به گزارش سبزوار امروز، پس از انتشار تصویر این خمره از سوی بعضی رسانه ها، ولی جهانی - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان - در توضیحاتی که از سوی روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر شده است، گفت: خمره موزه شهر رشت نه به دوره ماد تعلق دارد و نه به عنوان سطل زباله مورد استفاده قرار می گیرد.

شرح درباره سطل زباله خبرساز!

او در ادامه این شرح گفت: قدمت خمره موزه شهر رشت به دوران معاصر بازمی گردد، که محلی برای تأمین و ذخیره آذوقه بوده است و کیسۀ پلاستیکی روی آن، برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و ریزش خس و خاشاک با توجه به بازسازی های در دست اقدام موزه به درون آن بوده است. انتشار این خبر به وسیله یک رسانه انجام شد، که از حساسیت خبری قدردانی می کنم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان بعلاوه درباره چند جمجمه از هزاره اول پیش از میلاد که ناسالم و شکسته بدون حفاظ در موزه باستان شناسی رشت نگهداری می گردد، شرح داد: بازسازی یکی از انواع گورهای باستانی استان گیلان به علت تثبیت اسکلت و اشیاء بدلی داخل آن با مواد نگهدارنده از نظر علمی و ایمنی قابل دفاع بوده و از ابتدا طراحی آن بر اساس الگوی فعلی اجرا شده است.

جهانی بعلاوه گفت: در دو سال اخیر بیش از 10 میلیارد تومان برای بازسازی موزه، کف ساری، محوطه سازی، ثبت بیش از 27 هزار شیء در سامانه جام و... هزینه شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 آبان 1402 بروزرسانی: 21 آبان 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2673

به "شرح درباره سطل زباله خبرساز!" امتیاز دهید

2 کاربر به "شرح درباره سطل زباله خبرساز!" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره سطل زباله خبرساز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید