تداوم حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا

به گزارش سبزوار امروز، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی منطقه ها مختلف صنعا را بمباران کردند.

تداوم حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری یمن از ادامه تجاوزات جنگنده های ائتلاف متجاوز آمریکایی- سعودی- اماراتی به منطقه ها غیر نظامی یمن در صنعا خبر دادند.

خبرنگار المسیره در این زمینه گزارش داد که جنگنده های ائتلاف متجاوز بامداد امروز پنجشنبه، 5 حمله هوایی به منطقه النهدین در شهرستان السبعین انجام دادند.

بر اساس این گزارش، بعلاوه جنگنده های دشمن دو حمله به منطقه الصباحه در شهرستان بنی مطر انجام دادند و بعلاوه منطقه الصمع در شهرستان ارحب را نیز هدف گرفتند.

از سوی دیگر حملات جنگنده های ائتلاف سعودی به منطقه ها مختلف یمن ادامه دارد و این جنگنده ها حملاتی را در استان های شبوه، مأرب، الجوف، حجه و صعده انجام دادند.

عربستان از ششم فروردین 1394در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

بسیاری از کارشناسان تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن را ناشی از شکست این ائتلاف در تحقق اهداف خود در یمن می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2408

به "تداوم حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به صنعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید