بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 20ساله شد

به گزارش سبزوار امروز، وزیر راه و شهرسازی با بیان سازمان امور مالیاتی لیست ارائه شده برای خانه های خالی را نپسندیده است گفت: دوره بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 20ساله است.

بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 20ساله شد

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی در برنامه تیتر امشب با یادآوری این که هدف از ایجاد سامانه ملی اسکان و املاک شناسایی نیاز واقعی مسکن و تعداد واحد های خالی است، اظهار کرد: تا امروز حدود 3 میلیون خانوار در این سامانه اطلاعات سکونتی خود را ثبت کرده اند که به دلیل عدم ثبت اطلاعات از سوی بخش عمده ای از مردم، زمان ثبت نام تمدید شده است.

وی با بیان این که با ثبت اطلاعات سکونتی مسکن را از کالای سرمایه ای به کالای مصرفی تبدیل می کنیم، افزود: همچنین با این کار قیمت واقعی مسکن در بازار مشخص شده و ضمن جلوگیری از حضور دلالان و سوداگران از ایجاد التهاب در بازار مسکن جلوگیری به عمل می آید.

وی از شناسایی 1.3 میلیون خانه خالی از طریق سامانه ملی املاک و اسکان خبر داد و گفت: سازمان امور مالیاتی موظف است طبق قانون از مرداد 1400 از این خانه های خالی مالیات اخذ کند. لیست خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده، اما این سازمان نحوه ارائه لیست را نمی پسندد. تلاش می کنیم با همکاری سایر دستگاه ها بتوانیم نحوه موردپسند لیست سازمان امور مالیاتی را ارائه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به افزایش وام طرح ملی مسکن به 250 میلیون تومان، گفت: زمانیکه وام این طرح 100 میلیون تومان بود، حدود 10 درصد قیمت واحد ها را پوشش می داد. با افزایش وام به 250 میلیون تومان، حدود 60 درصد هزینه ساخت واحد ها با تسهیلات تامین می شود.

اسلامی با اعلام این که بازپرداخت تسهیلات طرح ملی مسکن 20ساله است، اضافه کرد: از 530 هزار واحد طرح مذکور تا به امروز 40 هزار واحد افتتاح شده و تا خاتمه سال 1400 در صورت تکمیل آورده متقاضیان 150 هزار واحد دیگر تکمیل خواهد شد.

وی نیاز واقعی مسکن شهری را سالانه 700 هزار واحد گفت و افزود: از این تعداد 300 هزار واحد را مردم می سازند و مابقی در قالب طرح ملی مسکن ساخته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بازار اجاره مسکن اشاره کرد و گفت: با ادامه طرح پرداخت وام ودیعه و مصوبه ستاد ملی کرونا برای تمدید قرارداد های اجاره، در شهر تهران جابجایی مستأجران 65 درصد و در سایر شهر ها 80 درصد کاهش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که سال گذشته به 225 هزار خانوار وام ودیعه پرداخت شد، شرح داد: امسال 250 هزار نفر برای دریافت این وام ثبت نام کرده اند که به واسطه اتصال بانک ها به سیستم وزارت راه و شهرسازی فرایند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن مطلوب خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2117

به "بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 20ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپرداخت وام طرح ملی مسکن 20ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید