بازار دو دستی در اختیار تایر های تاریخ مصرف گذشته چینی قرار گرفته است

به گزارش سبزوار امروز، سخنگوی انجمن تایر با اشاره به ورود تایر های سنگین فاقد کیفیت به کشور گفت: با لغو ضوابط واردات تایرسنگین بازار دو دستی در اختیار تایر های بی کیفیت چینی قرار گرفته است.

بازار دو دستی در اختیار تایر های تاریخ مصرف گذشته چینی قرار گرفته است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی سبزوار امروز مصطفی تنها با اشاره به اینکه در سال 94 مقررات واستاندارد هایی برای واردات تایر های سنگین به کشور تعریف شده بود، گفت: در سال 97 واردنمایندگان با استدلال های مختلف پیروز شدند تا این ضوابط را لغو نمایند آن ها معتقد بودند این موضوع به نوعی حمایت از فراورینمایندگان داخلی است درحالی که این ضوابط به نفع مصرف نمایندگان داخلی کشور بود.

وی با اعلام اینکه آن ها با این استدلال که تأمین تایر سنگین در کشور مشکل داشته و فراورینمایندگان داخلی در تأمین آن مشکل دارند، اضافه نمود: با لغو ضوابط واردات تایرسنگین بازار دو دستی در اختیار تایر های بی کیفیت چینی قرار گرفته است.

سخنگوی انجمن تایر با بیان اینکه ورود تایر های سنگین فاقد کیفیت باعث شد تا در مرداد ماه سال جاری اتحادیه کارفرمایان کامیون دار نامه شکایت خود را به سازمان حمایت ارسال نمایند، گفت: کامیون داران در این نامه اعلام کردند که با ورود تایر های سنگین فاقد کیفیت بازارمختل شده و مسائل زیادی برای ما بوجود آمده است.

تنها اضافه نمود: جالب اینجاست در زمانی که واردات کالا با ارز 4200 تومانی آزاد بود واردنمایندگانی که در بخش مواد غذایی فعالیت می نمایند با استفاده از کارت بازرگانی خود آنقدر تایر وارد کشور نموده اند که ما تا سه سال آینده احتیاجی به واردات نداریم.

وی با بیان اینکه سازمان حمایت در حال حاضر با حمایت از کارفرمایان کامیون دار خواستار اجرای مقررات واردات تایر سنگین از وزارت صنعت است، توضیح داد: هم اکنون کشور در فراوری تایر بایاس احتیاجی به واردات ندارد، اما در تایر سنگین رادیال 70 درصد احتیاج بازار از محل واردات تأمین می گردد، اما دو طرح و یک واحد فراوریی در صدد کوشش برای برطرف احتیاج بازار هستند که امیدواریم با به انتها رسیدن آن ها 80 درصد احتیاج بازار تایر های سنگین تأمین گردد.

وی در ادامه صحبت های خود در مورد دلایل افزایش قیمت تایر های سواری خودرو پراید نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در شش ماهه سال جاری فراوری تایر خودروی پراید 20 درصد افزایش پیدا نموده است، اما باید واحد های نظارتی پاسخ دهند که چه اتفاقی در بازار افتاده که قیمت تایر های این خودرو با نوسان قیمت روبروست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 756

به "بازار دو دستی در اختیار تایر های تاریخ مصرف گذشته چینی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار دو دستی در اختیار تایر های تاریخ مصرف گذشته چینی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید