افزایش ظرفیت فراوری نفت میدان نفتی یاران شمالی

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: پیش بینی می کنیم تا خاتمه سال 6 پمپ درون چاهی نصب گردد و ظرفیت فراوری نفت این میدان افزایش یابد.

افزایش ظرفیت فراوری نفت میدان نفتی یاران شمالی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از وزارت نفت، تورج دهقانی، گفت: نصب پیروز نخستین پمپ درون چاهی در یاران شمالی در مردادماه سال جاری به افزایش فراوری این میدان مشترک انجامید و این فرایند ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی با ظرفیت فراوری روزانه 30 هزار بشکه نفت، آبان ماه سال 95 افتتاح و پس از مدتی با افت فراوری روبه رو شد که به این منظور، استفاده از پمپ های درون چاهی برای افزایش دوباره فراوری میدان در دستور کار نهاده شد و در این راستا نخستین پمپ درون چاهی، تیرماه سال 97 در چاه شماره 14 این میدان نصب شد که عملکرد آن به دلیل مسائل فرآیندی دوام چندانی نداشت.

با این حال، عملیات نصب و راه اندازی پمپ درون چاهی شناور در این میدان نفتی مردادماه سال جاری پیروزیت آمیز اعلام شد. این پمپ در عمق حدود 2300 متری چاه شماره 4 این میدان در درون لوله آستری هفت اینچی نصب و با تثبیت و راه اندازی دائمی آن، یک هزار بشکه به فراوری این میدان مشترک افزوده شد.

طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی در 130 کلیومتری جنوب غربی اهواز در منطقه هورالعظیم و در امتداد مرز ایران و عراق واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1117

به "افزایش ظرفیت فراوری نفت میدان نفتی یاران شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت فراوری نفت میدان نفتی یاران شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید