اصناف تا 5 اردیبهشت 99 برای دریافت کد سلامت مهلت دارند

به گزارش سبزوار امروز، معاون هماهنگی امور مالی استاندار ایلام بر ضرورت ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه سلامت تاکید نمود و گفت: بازاریان و کسبه تا 5 اردیبهشت 99 مهلت دارند در این سامانه ثبت نام و کد سلامت دریافت نمایند.

اصناف تا 5 اردیبهشت 99 برای دریافت کد سلامت مهلت دارند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حیدر نعمتی روز چهارشنبه 3 اردیبهشت 99 در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار کرد: هرچند بسیاری از کسب و کارها فعالیت خود را آغاز نموده اند، اما نباید مردم خطر ابتلا به کرونا را فراموش نمایند و با ازدحام در بازار و ایجاد تراکم موجب انتشار این ویروس شوند.

وی بر ضرورت لزوم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، ثبت نام تمامی اصناف در طرح سلامت و نصب کارت در معرض دید در راستای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا تاکید نمود.

نعمتی گفت: واحدهای غیرمجازی که به مصوبه ستاد کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی توجه ننمایند بر اساس قانون پلمب می شوند.

وی اظهار کرد: بدون شک تعطیلی بازار برای پیشگیری از شیوع کرونا موجب شد شاهد کاهش چشمگیر درآمد بازاریان و صنوف مختلف نسبت به سال های قبل باشیم که این مساله برای آنان از نظر تامین کرایه و معیشت ایجاد مسائلی نموده است.

نعمتی با بیان اینکه بازاریان با وجود بسیاری از مسائل همچنان برای مبارزه با کرونا فعال هستند گفت: پس از آغاز این بیماری، اصناف و بازاریان استان ایلام به صورت خودجوش اقدام به تعطیلی محل کسب خود کردند.

وی از کسبه و بازاریان خواست با رعایت فاصله هوشمند برای مبارزه با کرونا دست به کار شوند و موارد بهداشتی را با دقت رعایت نمایند.

نعمتی از اصناف خواست پس از تایید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا به صورت الکترونیکی و اخذ کد بهداشتی به وسیله سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی موارد بهداشتی پروتکل در راستای حفظ سلامت خود و مردم را با دقت اجرا نمایند.

نظارت بر کالاهای اساسی در ماه مبارک

معاون هماهنگی امور مالی استاندار ایلام گفت: کالاهای اساسی و باکیفیت به منظور حفظ آرامش بازار در ماه مبارک رمضان باید تامین گردد.

نعمتی یادآور شد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان کالاهای اساسی نظیر برنج، روغن، گوشت مرغ و گوشت قرمز، شکر و خرما باید تامین و در بازار عرضه گردد.

وی همچنین بر ضرورت نظارت مستمر بر بازار به منظور جلوگیری از افزایش قیمت و گران فروشی و احتکار کالاها تاکید نمود.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار ایلام گفت: راه اندازی فروش فوق العاده توسط اتاق اصناف باید در دستور کار قرار گیرد تا مردم برای تامین کالا با مشکل روبرو نشوند.

نعمتی از اتحادیه ها خواست که به منظور حفظ سلامت اصناف و مردم پای کار بیایند و پروتکل های بهداشتی در مبارزه با کرونا را رعایت نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام از تامین 368 تن برنج و 368 تن شکر به قیمت مصوب برای ماه مبارک رمضان اطلاع داد و گفت: گوشت مرغ و گوشت قرمز، خرما و روغن نیز به میزان کافی موجود است و نگرانی برای تامین کالا وجود ندارد.

یارالله نصیری اظهار کرد: گشت ها و بازرسی های مشترک در ایام ماه مبارک رمضان به منظور نظارت بر عرضه بهداشتی و جلوگیری از گران فروشی افزایش می یابد.

وی همچنین تاکید نمود: به منظور حفظ سلامت شهروندان شکر به صورت بسته بندی عرضه می گردد و شکر فله ای عرضه نخواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1329

به "اصناف تا 5 اردیبهشت 99 برای دریافت کد سلامت مهلت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصناف تا 5 اردیبهشت 99 برای دریافت کد سلامت مهلت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید