آمریکایی ها معتقدند تنش های سیاسی به بالاترین سطح از زمان جنگ ویتنام رسیده است

به گزارش سبزوار امروز، نتایج جدیدترین نظرسنجی حاکی است که اکثر مردم آمریکا فکر می نمایند تنش های سیاسی در این کشور به بالاترین سطح خود از زمان جنگ ویتنام رسیده است.

آمریکایی ها معتقدند تنش های سیاسی به بالاترین سطح از زمان جنگ ویتنام رسیده است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و دانشگاه مریلند نشان می دهد که از هر 10 آمریکایی 7 نفر تصور می نمایند که اختلافات و چند دستگی های سیاسی هم اکنون حداقل مانند دوره جنگ ویتنام شده است، دوره ای که یادآور تحولات شدید سیاسی و اجتماعی در آمریکا است.

البته بسیاری از شهروندان آمریکایی معتقدند که تشدید تنش های سیاسی در این کشور و افول صندلی فعالیت های سیاسی، به یک وضعیت عادی جدید در آمریکا تبدیل شده است. این رقم حتی در بین افراد بالای 65 سال که در زمان جنگ ویتنام جوان بوده اند، بسیار بیشتر بوده است.

این در شرایطی است که دیدگاه مثبت آمریکایی ها نسبت به رفتارهای اخلاقی و صداقت سیاستمداران به پایین ترین سطح خود در 30 سال اخیر رسیده است. تنها 14 درصد آمریکایی ها وضعیت اخلاقی سیاستمداران را عالی یا خوب ارزیابی نموده اند. این رقم در سال 1997 میلادی به 25 درصد و در سال 1987 میلادی به 39 درصد رسیده بود.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که افتخار و غرور نسبت به عملکرد دموکراسی آمریکایی نیز به سرعت در حال کاهش و فرسایش است. در 3 سال گذشته تعداد آمریکایی هایی که از وضعیت عملکرد دموکراسی این کشور ابراز نارضایتی و عدم افتخار نموده اند، دو برابر شده و از 18 درصد در سال 2014 به بیش از 36 درصد رسیده است.

حتی 25 درصد از هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز تاکید نموده اند که از نحوه عملکرد دموکراسی در دولت ترامپ احساس افتخار نمی نمایند.

علاوه بر این، اکثر آمریکایی ها اختلال عملکرد در هر دو جنبه قانونگذاری و اجرایی را در نهادهای رسمی این کشور مشاهده می نمایند. 70 درصد آمریکایی ها اعلام می نمایند که دولت ترامپ ناکارآمد است. 80 درصد آمریکایی ها نیز تاکید نموده اند که کنگره ناکارآمد است.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 686

به "آمریکایی ها معتقدند تنش های سیاسی به بالاترین سطح از زمان جنگ ویتنام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها معتقدند تنش های سیاسی به بالاترین سطح از زمان جنگ ویتنام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید