شروع ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر از امروز خبرنگاران

به گزارش سبزوار امروز، ثبت نام تعداد محدودی از فارغ ­التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی ­ارشد برای ورود به دوره دکتری سال 1401-1400 بدون آزمون دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امروز، 15 فروردین ماه شروع می گردد.

شروع ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر از امروز خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور ارتقاء کیفی دوره ­های دکتری و حمایت از استعداد های درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آیین­ نامه داخلی، تعداد محدودی از فارغ التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی ­ ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال 1401-1400 بدون آزمون پذیرش می­ کند.

متقاضیان می توانند ثبت­ نام اینترنتی خود را از امروز 15 فروردین تا 15 اردیبهشت به وسیله سایت اینترنتی http://pgrad.aut.ac.ir/3/applicant تکمیل نمایند.

متقاضیان واجد شرایط باید در مقطع کارشناسی حداقل معدل 16، در مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل 17 (بدون احتساب نمره انتها نامه) و یا نمره حداقل 18 یا درجه عالی و بسیار خوب برای انتها نامه در مقطع کارشناسی ارشد را دارا باشند.

همچنین داشتن حداقل یکی از شرایط ذیل برای پذیرش مورد احتیاج است: یک مقاله معتبر علمی پژوهشی داخلی یا نهایی شده بین المللی که نام متقاضی بعد از حذف نام استاد راهنما انتها نامه کارشناسی ارشد نفر اول باشد، یک ثبت اختراع با داوری و تایید نهایی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، رتبه اول تا سوم انفرادی یا اول گروهی در جشنواره های علمی معتبر بین المللی، رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور، دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 98 در صورتی که جز رتبه های اول، دوم یا سوم باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1954

به "شروع ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر از امروز خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر از امروز خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید