50 جمله انگیزشی برای رسیدن به تناسب اندام

به گزارش سبزوار امروز، وقتی بحث ورزش کردن به میان می آید، شما باید در پی برنامه ای منظم باشید که متناسب با شرایط زندگی تان است.

50 جمله انگیزشی برای رسیدن به تناسب اندام

برای مثال من، باید ساعت 5 صبح بیدار شده و قبل از رفتن به محل کارم ورزش کنم، یا خودم را مجبور کنم که بعد از تمام شدن کارم و بازگشت به خانه ورزش کنم. مورد دوم برای من بسیار سخت است، چون زمانی که به خانه می رسم، بیشتر تمایل دارم شلوار راحتی بپوشم تا کفش های ورزشی.

فعال بودن و داشتن یک اندام متناسب بسیار حس خوبی دارد، اما گاهی اوقات ترجیح می دهیم که روی تخت دراز بکشیم، تلویزیون دیدن کنیم و پیتزا بخوریم. ممکن است گاهی نتوانیم به دلیل خستگی یا به دلیل نداشتن پول کافی تحرک بالایی داشته باشیم؛ به طور منظم ورزش کنیم و یا هر روز صبح به کلاس ورزش مورد علاقه مان برویم.

اما نکته ای که وجود دارد این است که هیچ وقت به خاطر ضعیف بودن از ورزش کردن فرار نمی کنیم. شما پتانسیل لازم برای این که خودتان را مجبور به ورزش کردن کنید را دارید، تنها کافیست که بخواهید!

همه ما در این موقعیت بوده ایم

من دچار اضافه وزن شده بودم و همواره در کوشش بودم خودم را با جملاتی مثل من خسته ام، از فردا آغاز خواهم کرد و یا وقت کافی ندارم از باشگاه رفتن منصرف کنم. حتی زمانی که با این جملات خود را توجیه می کردم، می دانستم که به خودم دروغ می گویم. اما در نهایت به یکی از دوستانم اجازه دادم تا الگوی زندگی ام را تغییر دهد. حالا من هر روز ورزش می کنم، حتی اگر فقط 2 کیلومتر قدم زدن در زمان استراحتم باشد.

متوجه شدم که به کلاس های دوچرخه سواری، یوگای داغ برای صبح زود و یوگای ترمیمی برای غروب، علاقه دارم و بعلاوه متوجه شدم گاهی احتیاج دارم برای تنوع و خارج شدن از روزمرگی به کلاس ایروبیک بروم.

با انجام این فعالیت ها، پس از مدتی وزن کم کردم و این برایم فوق العاده بود، اما مهمتر از آن این بود که دوباره احساس سلامتی می کردم. حالا که دوباره به اندامی متناسب رسیده ام، می بینم که چقدر از زمانم را برای فرار از ورزش نکردن هدر داده ام. کاری نکنید که برایتان پشیمانی در پی داشته باشد.

به شکل دیداری آموزش ببینید تا ورزشکار درون خود را پیدا کنید

زمانی که بحث دستیابی به انگیزه به میان می آید، چیز های بسیاری می توانند برایتان مفید باشند و همین طور چیز های زیادی می توانند روحیه شما را تضعیف نمایند. من وقتی یک مدل بدنسازی در اینستاگرام را می بینم احساس بدی نسبت به خود پیدا می کنم، اما خواندن جملات انگیزشی یا خواندن دستور پخت غذا های سالم باعث می گردد هر چه سریع تر بخواهم به باشگاه بروم. دوست دارید این جملات انگیزشی را با شما هم در میان بگذارم؟! پس تا انتهای مقاله مرا همراهی کنید.

در ادامه 50 جمله انگیزشی داریم تا الهام بخش شما برای ورزش کردن باشد

هدفت چه بود؟ به خاطر داشته باش که ورزش کردن را به طور شانسی آغاز ننموده ای. تو این را می خواستی. زمانی که تصمیم گرفتی همه چیز را رها کنی به این که چرا آغاز کردی فکر کن.

تو از پسش بر میایی؛ وقتی در باشگاه هستی و به خاطر تمریناتی که انجام می دهی عرق می ریزی، به یاد بیاور که چقد قوی هستی. بهانه های تو نه توجیهت می نمایند نه یاری! پس به آن ها غلبه کن و نسبت به بهانه هایی که می آوری قوی تر باش.

تو ضعیف نیستی تو شکست نخورده ای؛ فقط، چون به مقدار کافی انگیزه نداری به این معنی نیست که نمی توانی از چیزی الهام بگیری، تو فقط زمانی شکست می خوری که دست از کوشش کردن برداری.

ورزش نکن تا لاغر شوی یا برای شخص مورد علاقه ات مجذوب کننده به نظر بیایی، ورزش کن تا بهترین خودت باشی! دلت نمی خواهد 100 سال عمر کنی؟ عاشق این باش که از بدن خودت محافظت کنی.

بهترین راه برای انگیزه گرفتن، عشق است. ممکن است یک بسته چیپس یا کلوچه به نظر مجذوب کننده برسد، اما آیا یک جفت جین با سایز کوچکتر مجذوب کنندهتر نیست؟ کدام؟ تنقلانی که برای یک ساعت هوس می کنی یا بدنی که یک عمر متناسب است؟

به کوششت افتخار کن، چون اگه کار آسانی بود همه انجامش می دادند. یک رقابت مخفیانه با افراد پیرامونت داشته باش. چه کسی این هفته بیشتر از بقیه به باشگاه آمد؟!

می دانی؟ تو فوق العاده ای! همه می خواهند خوش اندام باشند، اما هفتاد درصد از افرادی که بدنسازی را آغاز می نمایند بعد از مدتی آن را رها می نمایند، به غیر از تو... این بار نه!

به کسی که در کنار تو ورزش می نماید نگاه نکن... خودت را با کسی به غیر از گذشته خودت مقایسه نکن. از این که نمی توانی در یک دقیقه 5 کیلومتر بدوی حس بدی نداشته باش؛ تو مجبور نیستی که سریع باشی فقط کافیست حرکت کنی.

فکر کن یک روز که از خواب بیدار شدی بدنی که همواره رویایش را داشتی به دست آورده ای، اما تو برای به دست آوردن آن بدن، باید خیلی سخت کوشش کنی... تو چیزی که می خواهی را به دست نمی آوری؛ بلکه چیزی را به دست می آوری که برایش کوشش نموده ای.

به خودت اجازه نده فقط بخوری و بخوابی؛ اگر استرس داری یا بی حوصله هستی، ورزش کن! اجازه بده تمرین کردن استرس تو را از بین ببرد نه غذا خوردن.

در بیشتر مواقع ما بدترین دشمنان خود هستیم، پس به خودت اجازه نده تنها مانع رسیدن به اهدافت باشی. تو بسیار هوشیارتر از این هستی که تنها چیزی باشی که مانع کوشش کردنت می گردد.

زمانی که ورزش نمی کنیم احساس خوبی نداریم دچار اضافه وزن می شویم و تمرکز کافی نداریم. ما بسیار مستعد حفظ یک حالت بد هستیم. ورزش کردن تنها راه شما برای رسیدن به حال خوب است.

حتی زمانی که به طور منظم ورزش می کنیم صدا های ریزی دائما در گوش ماست که می گوید ادامه نده! به این صدا ها گوش نکنید... ریه های شما می سوزد، چربی های شما در حال آب شدن هستند... قلبتان به تندی می کوبد... پس ادامه بدهید.

یکی از بهانه های مورد علاقه من این است که من لایق این هستم که زمانی را در سکوت و تنهایی به سر ببرم... خب حالا وقتی آغاز به ورزش کردن می کنم، فقط خودم هستم و خودم؛ و این برای من بهترین زمان برای تنهایی سپری کردن است.

به یاد داشته باش که برای سالم بودن لزومی ندارد 3 تا 5 روز در هفته ورزش کنی. برای سالم بودن غذا هایی که می خوری و رفتاری که با بدنت داری اهمیت دارد... تناسب اندام یک مقصد نیست بلکه یک روش زندگی است.

وقتی بحث زندگی شما در میان است، هیچ کس مقصر نیست. نه ژنتیک نه افراد دیگر فقط شما... شما هستید که برای سلامتی تان تصمیم می گیرید نه هیچ کس دیگر! زندگی شما نتیجه ای از انتخاب های شماست. پس اگر زندگی تان رو دوست ندارید، زمان آن فرا رسیده که تصمیمات بهتری بگیرید.

یک اعتیاد سالم داشته باشید روی اهداف و تمرین های خود تمرکز کنید. من با افتخار به قوی تر شدن اعتیاد دارم.

تصمیم گیری درباره ورزش کردن یا نکردن با شماست. اگر فکر خود رو متقاعد کنید که می خواهید به باشگاه بروید و سالم باشید، بدن شما نیز اطاعت می نماید. تناسب اندام 100 درصد فکری است. بدن شما به جایی که فکر شما تمایل ندارد، نخواهد رفت.

وقتی بهانه سازی می کنید برایتان چه نتیجه ای دارد؟ هیچ... پس ماهیچه بسازید نه بهانه!

اشکالی ندارد اگر امروز فقط 5 دقیقه ورزش کردید... فردا 7 دقیقه ورزش کنید و سعی کنید تا آخر هفته آن را به بیست دقیقه برسانید. فرایند ای که به آرامی پیش می رود، از فرایند ای که وجود ندارد بهتر است.

گاهی در کلاس های ورزش بعد از چهل و پنج دقیقه متوجه می شوم که چقدر دلم می خواهد بایستم و دراز بکشم؛ در آن لحظه می فهمم که یک انتخاب دارم. می توانم حوله را به زمین بیندازم یا می توانم با آن عرق های صورتم را پاک کنم.

هیچ کدام از دوستان تان را متقاعد نکنید که شما را مجبور به ورزش کردن کند تا اگر شکست خوردید او را سرزنش کنید. خودتان خودتان را مجبور کنید، زیرا کسی برای شما این کار را نخواهد کرد.

شما چیزی را برداشت می کنید که کاشته اید. اگر فقط کمی کوشش می کنید، پس فقط کمی نتیجه خواهید گرفت.

آیا نمی خواهید وقتی از خواب بیدار می شوید به خود افتخار کنید؟ یا حالا یا هرگز! همین حالا آغاز کنید تا به جای پشیمانی خاطره داشته باشید.

باید شکیبا باشید. شما هرگز یک شبه نتیجه نمی گیرید، اما بدن شما در لحظه شادتر خواهد شد. ورزش کنید، غذای خوب بخورید و شکیبا باشید؛ مطمئن باشید که بدن تان به شما پاداش خواهد داد.

این فقط و فقط بدن شماست. نگران این که دوست شما چگونه به نظر می آید و چه می خورد نباشید، مهم نیست که دیگران چه می نمایند مهم این است که شما چه می کنید.

شما فقط بدن تان را شکل نمی دهید بلکه فکر تان را هم شکل می دهید؛ وقتی خودتان را به چالش می کشید باعث بهتر شدن بدن و عادت های تان می شوید. ما زمانی که همه چیز آسان است رشد نمی کنیم، زمانی رشد می کنیم که با چالش ها رو به رو می شویم.

وقتی خودتان را از ورزش کردن منصرف می کنید، در واقع خودتان را از داشتن یک حال خوب منصرف می کنید. وقتی زمانی برای تمرین کردن را از دست می دهید، زمانی برای بهتر کردن خودتان از دست می دهید.

به یاد داشته باشید که می توانید برای اطرافیان خود الهام دهنده باشید، دیگران را گمراه نکنید: من ورزش نمی کنم، چون از بدنم متنفرم، بلکه ورزش می کنم، چون آن را دوست دارم.

گاهی می خواهید از کوشش کردن دست بکشید... ارزشش را ندارد؟ به یاد بیاورید که شما این گونه نیستید، به خاطر داشته باشید کسی در عرق خود غرق نمی گردد!

اگر بی انگیزه هستید و برای مدتی به باشگاه نرفته اید، امروز بهترین روز برای آغاز کردن است.

از شکست خوردن نترسید. برای بهترین بودن باید خودتان را مجبور کنید. یادتان باشد که برای موفقیت باید نترس باشید.

به خاطر داشته باشید که شما این کار را فقط برای خودتان انجام می دهید. پس برای خود اهدافی معین کنید که به شما انگیزه دهند، تا هر روز صبح پر انرژی از تخت بلند شوید.

در بین برنامه های روزانه شما یک ساعتی که در باشگاه می گذرانید، لحظات بسیار زودگذری هستند. یک ساعت ورزش کردن فقط 4 درصد از روز شما را می گیرد. پس بهانه نیاورید.

شما این کار را برای هیچ کس انجام نمی دهید. اطرافیان شما ممکن است کوشش شما را ببینند، اما از روی حسادت روحیه تان را تضعیف نمایند؛ پس برای این که دیگران به شما افتخار نمایند کوشش نکنید، هرگز در زندگی برای جلب رضایت اطرافیان سعی نکنید.

وقتی کاری را انجام می دهید به این معنی است که به آن احتیاج دارید. زمانی بدویید که می توانید. اگر نمی توانید، راه بروید. اگر نمی توانید، سینه خیز بروید... فقط منصرف نشوید!

به جای موکول کردن به آینده همین حالا انجامش دهید. اگر فقط باید حرکت کنید می توانید سریع تر به انتها برسانیدش و بعد از آن به ادامه روز خود برسید.

شما مجبور نیستید وزن کم کنید فقط باید سالم باشید. شما همواره زیبا خواهید بود، در حال حاضر فقط تصمیم گرفته اید تا سالم تر، خوش اندام تر، سریعتر و قوی تر باشید.

این کار سخت خواهد بود، اما بسیار ارزشمند است هزینه ای که بابت نظم می پردازید، از درد پشیمانی کمتر است.

این مسئله اصلا مربوط به چیزی نیست که اجتماع درباره اندام تان به شما تلقین می نماید؛ بلکه مربوط به چیزی است که دکتر در مورد سلامتی تان می گوید. وزن کم کردن سخت است، اضافه وزن هم سخت است... پس یکی از این دو سخت را انتخاب کنید.

این جمله مورد علاقه من است: تمرین کردن جشنی است برای توانایی و قدرت بدن شما نه یک تنبیه برای چیزی که می توانستید بخورید.

نباید، چون ورزش می کنید هر غذایی را بخورید. با خودتان خوش رفتار باشید، از بدن تان با غذای سالم محافظت کنید. هیچ وقت به خودتان با غذا خوردن پاداش ندهید، شما سگ نیستید!

حتی اگر به خوبی ورزش می کنید باید به تغذیه تان هم توجه کنید؛ بدنی که مورد نظر شماست با نشستن به دست نخواهد آمد.

بدن شما تعریف نماینده شما نیست. شما چاق نیستید. شما چربی دارید و چربی شما را تعریف نمی نماید.

آینده به کاری که امروز انجام می دهید بستگی دارد؛ پس خودتان آینده و سلامتی تان را شکل دهید.

از کنجکاوی خود بهره ببرید تا بهترین تان را پیدا کنید. شما می دانید که اگر ورزش را رها کنید چه اتفاقی خواهد افتاد... حالا ببینید اگر آن را رها نکنید چه رخ خواهد داد؟

اگر از آغاز کردن ها خسته شده اید دست از رها کردن ها بردارید؛ شما مجبور نیستید دوباره از ابتدا همه چیز را آغاز کنید.

شکیبا باشید تا نتیجه بگیرید. وقتی نتایج را ببینید، کوشش یک اعتیاد خواهد شد.

به عادات خود توجه کنید نه به وزنتان! اگر تنقلات و غذای ناسالم می خورید و طبق عادات همیشگی رفتار می کنید حالا بهترین زمان است که متوجه شوید چرا به شرایط ایده ال خود دست نمی یابید؛ و در آخر این مقاله را با یک جمله کوتاه که به شما انگیزه لازم می بخشد، به خاتمه می رسانم: تو نمی دانی چقدر قوی هستی، تا زمانی که قوی بودن تنها چاره ات باشد.

حالا منتظر چه هستید؟ از روی کاناپه بلند شوید، به باشگاه بروید و ورزش کردن را آغاز کنید!

منبع: بهترین ها

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1402 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2615

به "50 جمله انگیزشی برای رسیدن به تناسب اندام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 جمله انگیزشی برای رسیدن به تناسب اندام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید