24 درصد از داوطلبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نکردند

به گزارش سبزوار امروز، تهران (پانا) - مجموع 16 هزار و 835 داوطلب ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت شرکت کردند اما 24.5 درصد آنها در جلسه آزمون حضور نیافتند.

24 درصد از داوطلبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نکردند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش سنجش پزشکی، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال 1400 به مدت سه روز یعنی از روز شنبه پنجم تیر شروع شد و امروز دوشنبه هفتم تیر ماه سرانجام یافت.

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 1400 در پنج نوبت صبح و عصر روز شنبه 5 تیرماه، صبح و عصر روز یکشنبه 6 تیر و صبح دوشنبه 7 تیر ماه 1400 برگزار گردید.

بر اساس این گزارش، طبق اعلام قبلی به دانشگاه های حوزه آزمون، تمامی محل های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شد و آزمون با رعایت حداکثری موارد بهداشتی انجام پذیرفت و در فاصله بین دو آزمون صبح و عصر هم مجددا تمامی محل های مربوط به برگزاری آزمون ضدعفونی شدند. آزمون در 32 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور (30 شهر) به طور همزمان برگزار گردید.

از مجموع 16 هزار و 835 داوطلب ثبت نام کننده در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال 1400 تعداد 12 هزار و 719 نفر (حدود 75.5 درصد) در جلسه آزمون حاضر شدند و 4116 نفر (حدود 24.5 درصد) غایب بودند.

با تمهیدات صورت گرفته مبنی بر تعدد حوزه های آزمون و نوبت های برگزاری آزمون، از تراکم جمعیت داوطلبان در حوزه ها به شدت کاسته شد. بعلاوه افرادی که در فرم خوداظهاری مربوط به کرونا شرایط خود را مبتلا اعلام نموده بودند در هر حوزه در محیطی مجزا از سایر داوطلبان آزمون دادند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2113

به "24 درصد از داوطلبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 درصد از داوطلبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید