خبرنگاران فرایند شتابان کرونا متوقف شد

به گزارش سبزوار امروز، تهران - خبرنگاران - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرایند شتابان کرونا که در هفته گذشته افزایشی بود در حال حاضر متوقف شده است و در شرایط پایداری قرار داریم.

خبرنگاران فرایند شتابان کرونا متوقف شد

دکتر قاسم جانبابایی روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح چند طرح در بیمارستان لبافی نژاد تهران در جمع خبرنکاران در پاسخ به این سوال که آیا ایران به قله پیک چهارم کرونا رسیده است؟، اظهارداشت: تقریبا شرایط در همه استان ها با ثبات تر شده است.

وی با یادآوری این که در بعضی استان ها فرایند روبه کاهش بیماری را مشاهده می کنیم، اظهار داشت: بیماران سرپایی در بعضی استان ها بیشتر کاهش پیدا نموده است و در بعضی استان ها هم تعداد بستری ها در حال کاهش است.

معاون درمان وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: پیک چهارم را به زحمت همه مجموعه وزارت بهداشت و هیات دولت جمع کردند.

جانبابایی با بیان این که در این پیک تعداد بستری ها به 2 برابر پیک قبلی رسیده است، توضیح داد: دانشگاه های علوم پزشکی در کنار بخش بستری، بخش های سرپایی راه انداختند که قسمت زیادی از بار بیماری را بخش های سرپایی متحمل شده است.

وی اضافه نمود: امروز شاهد راه اندازی یکی از بخش های سرپایی در بیمارستان لبافی نژاد بودیم که شبیه آن را در چندین نقاط کشور راه اندازی شده است.

وی همچنین گفت: بیش از هشت هزار بیمار در کشور از خدمات کلینیک های درمان سرپایی بهره می گیرند.

معاون وزیر بهداشت تاکید نمود: اقدامات درمانی کلینیک های سرپایی سبب شد تا این بیماری را در کشور خوب مدیریت کنیم.

جانبابایی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سویه هندی ویروس کرونا در ایران مشاهده شده است؟، گفت: ویروس انگلیسی کرونا براساس پیش بینی ها وارد کشور شد و امکان دارد ویروس هندی هم وارد شده باشد و هیچ ضمانتی وجود ندارد که حتما وارد کشور نشود.

وی ادامه داد: به هرحال رفت و آمدها وجود دارد و امکان ورود این ویروس به کشور هم وجود دارد.

معاون درمان وزیر بهداست، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ذات ویروس کرونا جهش است و ویروس کرونایی که در اسفند 98 در کشور وارد شد جهش پیدا نموده است. در پیک کرونا آبان ماه این ویروس، دیگر ویروس قبلی نبود.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 2006

به "خبرنگاران فرایند شتابان کرونا متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرایند شتابان کرونا متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید