گردش اقتصادی 7.5 میلیاردی و بیش از یک میلیون مخاطب برای گیشه آنلاین

به گزارش سبزوار امروز، طبق آمار ثبت شده، در طرح اکران فیلم ها در سینمای آنلاین طی بیش از یک ماه گذشته، تا به امروز نیم میلیون بلیت فروش رفته و یک میلیون و 250 هزار نفر مخاطب به تماشای آثار نشسته اند.

گردش اقتصادی 7.5 میلیاردی و بیش از یک میلیون مخاطب برای گیشه آنلاین

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، با گذشت بیش از یک ماه از طرح سینمای آنلاین که از 24 فروردین و با اکران فیلم خروج فعالیتش را آغاز کرد، آمارها از حدود نیم میلیون بلیت فروش رفته در مجموع پنج فیلم به نمایش درآمده در فیلیمو و نماوا خبر می دهند.

بر اساس گزارش روابط عمومی این دو سامانه پخش اینترنتی، طرح سینمای آنلاین از 24 فروردین ماه 99 برای حمایت از سینمای ایران در بحران متاثر از شیوع بیماری کرونا و با نمایش فیلم خروج آغاز به کار کرد که در ادامه این راستا چهار فیلم طلا، زیرنظر، مهمان خانه ماه نو و تیغ و ترمه نیز به آن پیوستند. با گذشت بیش از یک ماه از آغاز این طرح و در ادامه فرایند اطلاع رسانی از تعداد بلیط های فروش رفته، در حدود نیم میلیون بلیت در مجموع 2 پلتفرم تا به امروز خریداری شده است.

این آمار که به صورت مستقیم به ازای هر خرید ثبت و به صورت تجمیعی از 2 پلتفرم میزبان این طرح اعلام می گردد، خبر از گردش اقتصادی حدود هفت و نیم میلیارد تومانی برای سینمای ایران می دهد.

در طرح اکران آنلاین که بلیط آن 15 هزار تومان قیمت گذاری شده و هر بلیت تا هشت ساعت پس از خرید اعتبار تماشا دارد، متناسب با متغیرهای بازدید در شبکه نمایش خانگی، برای هر بلیط حداقل 2.5 تماشاگر در نظر گرفته می گردد. به همین ترتیب می توان بیش از یک میلیون و 250 هزار تماشاگر را در مدت یک ماه از آغاز طرح اکران آنلاین برای این پنج فیلم برآورد کرد. همچنین به دلیل تعلق دریافت بدون واسطه 70 درصد از درآمد فروش به صاحب اثر، در مجموع بیش از پنجاه فیلم متقاضی اکران آنلاین هستند و تصمیم بر این است که این طرح با اکران هفتگی حداقل 2 فیلم ادامه پیدا کند.

این میزان استقبال تماشاگران در مجموع 2 پلتفرم در حالی رقم خورده که طرح سینمای آنلاین جز در هفته سوم اکران فیلم خروج و آن هم به صورت کاملاً محدود، هیچ گونه تبلیغ تلویزیونی نداشته و فیلم هایی که در صورت اکران سینمایی می توانستند امکان تبلیغ تلویزیونی داشته باشند نیز متاسفانه حالا طی طرح اکران آنلاین از آن محروم شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1398

به "گردش اقتصادی 7.5 میلیاردی و بیش از یک میلیون مخاطب برای گیشه آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش اقتصادی 7.5 میلیاردی و بیش از یک میلیون مخاطب برای گیشه آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید