گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در بلغارستان

به گزارش سبزوار امروز، مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در محل سفارت کشورمان در بلغارستان برگزار گردید.

گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در بلغارستان

به گزارش سبزوار امروز، در این مراسم، که با نواختن سرود ملی شروع شد، سید محمد جواد رسولی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیا ضمن خوشامد گویی به میهمانان طی سخنانی بیان نمود: چهل سال پیش، در چنین روزهایی، اراده مردم ایران بر این نهاده شد که بر اساس آموزه ها و باورهای فرهنگی خود، نظام سیاسی مبتنی بر ظلم و وابسته به قدرتهای بزرگ به ویژه آمریکا را با نظام سیاسی جدیدی جایگزین نمایند که مستقل از نفوذ و دخالت دیگران و بر اساس عدالت پایدار باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف سیاسی، مالی، علمی، آموزشی، کشاورزی، صنعتی و فناوری های جدید اشاره نمود و اضافه نمود: همه این دستاوردها علیرغم وجود بسیاری از مسائل و موانع خارجی، با تکیه بر استعداد و کوشش مردم حاصل آمده اند.

سفیر کشورمان در صوفیا در ادامه با اشاره به رویکرد سیاست خارجی نظام در طول 4 دهه گذشته عنوان داشت: جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای تأسیس، در عرصه سیاست خارجی، رویکردی مستقل و بر اساس احترام متقابل و توسعه روابط با دیگر کشورها از جمله جمهوری بلغارستان را دنبال نموده است.

وی همچنین ضمن اشاره به عمق ارتباطات تاریخی و فرهنگی دو ملت و اشتراک در رویکرد دولتمردان دو کشور، روابط کشورمان با بلغارستان را رو به گسترش دانست.

رسولی محلاتی در این رابطه اضافه نمود: در سال 2018 شاهد تبادل هیأت های زیادی در روابط دو کشور بودیم و سفر اخیر معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به صوفیا و مذاکرات سودمند و مفید با مقامات بلغاری، افق خوبی را برای ادامه همکاریها در سال 2019 گشوده است.

در ادامه این مراسم، وزیر ورزش و جوانان و وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات بلغارستان به عنوان میهمانان ویژه مراسم، هر یک ضمن تبریک روز ملی و چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران به ایراد سخنانی پرداختند.

آقای روسن ژلیازکوف، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات بلغارستان، با اشاره به 122 سال سابقه روابط رسمی میان دو کشور، حضور خود در مراسم را نشانه ای از نزدیکی و روابط روبه رشد دو کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که در قالب کمیسیون مشترک مالی دو کشور، که در چند ماه آینده در صوفیا برگزار خواهد شد، شاهد گسترش چشمگیر مناسبات مالی دوجانبه باشیم.

همچنین آقای کراسن کرالف، وزیر ورزش و جوانان بلغارستان، ضمن اشاره به نقش ورزش به عنوان یک ابزار دیپلماسی جهت نزدیکی دو ملت، از اقدامات و پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران و به ویژه شخص سفیر در شکل دهی به همکاری های جدید ورزشی میان دو کشور قدردانی کرد.

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از مقامات عالیرتبه بلغار، وزیر ورزش و جوانان، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات، 8 تن از نمایندگان مجلس، معاون وزیر گردشگری، رؤسای نمایندگی های سیاسی مقیم، نمایندگانی از وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد، وزارت کشور، مفتی گری، رئیس زندان صوفیا، اساتید دانشگاه، تجار و بازرگانان، سردبیران روزنامه ها و رسانه های گروهی، اعضای رایزنی فرهنگی، جمعی از ایرانیان مقیم و خانواده های اعضای سفارت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در صوفیا -بلغارستان برگزار گردید.

در انتها مراسم، میهمانان در ضیافت شامی که به همین مناسبت تدارک و با غذاهای متنوع ایرانی زینت داده شده بود شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 453

به "گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت کشورمان در بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید