کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می کشد

به گزارش سبزوار امروز، کاروانسرای گودال مصلی متعلق به عصر قاجاری در مجاورت امام زاده جعفر (ع) یزد قرار گرفته که برخلاف بیشتر کاروانسراهای این دیار کویری، همچنان پویاست و حیات مالی در آن جریان دارد.

کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می کشد

کاروانسرای گودال مصلی یکی از کاروانسراهای قاجاری و بازسازی شده یزد به شمار می رود که برخلاف بسیاری از کاروانسراهای یزد همچنان به حیات خود ادامه داده و پویاست و اغلب کسبه فعال در این کاروانسرا مشغول به حرفه روگیری و پرداخت فرش به عنوان یکی از صنایع پرزحمت اما کمتر در معرض دید و توجه هستند.

این کاروانسرا که از ورودی و سقفی زیبا برخوردار است، در جنوب شرقی امام زاده جعفر محمد(ع) و در نزدیکی بازارچه مشیر در این محله قرار گرفته که در واقع ورودی این کاروانسرا تعریف می گردد.

کاروانسرای گودال مصلی که کاروانسرایی متعلق به دوره قاجاری است، از بناهایی با مالکیت خصوصی است که در سال 87 به ثبت در آثار ملی رسیده و در سال های اخیر نیز مورد بازسازی قرار گرفته است.

این کاروانسرا که به خوبی به حیات خود پس از گذشت سال های طولانی ادامه داده دارای غرفه های قابل توجهی است که ظرفیت خوبی برای عرضه تولیدات صنایع دستی و مشاغل مربوط به صنعت گردشگری دارد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1328

به "کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید