پلیس راهور، 2 سناریو جدید برای محدودیت کرونایی در عید نوروز

به گزارش سبزوار امروز، رئیس پلیس راهور با با اشاره به متصور بودن 2 سناریو برای شرایط کرونا، گفت: بیشتر دنبال این هستیم در شهرهای مسافرپذیر و شهرهایی که ابتلا و فوتی آنها بالا است یا پیش بینی می گردد میزان فوتی و ابتلا در آنها از شرایط فعلی بالاتر رود، کنترلها را انجام دهیم.

پلیس راهور، 2 سناریو جدید برای محدودیت کرونایی در عید نوروز

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به احتمال اعمال محدودیت های جدید تردد برای خاتمه سال در این رابطه اظهار کرد: در آخرین جلسه برگزار شده در وزارت کشور، دو سناریو را برای شرایط کرونا متصور دانستیم و هفته آینده طرح عملیاتی را در ستاد ملی کرونا ارائه خواهیم داد.

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: نخستین فرض این است که شرایط کرونا مانند شرایط فعلی، اما با شدت بیشتر بیماری باقی بماند، البته برداشتها، گزارشات و تحلیل های وزارت بهداشت مبنی بر این است که اگر با این فرایند کاهش اجرای پروتکل های بهداشتی پیش برویم، قطعاً با موج چهارم کرونا روبرو خواهیم شد، اگر اینگونه گردد حتماً محدودیت ها بیشتر خواهد شد.

وی توضیح داد:، اما در طرح پیشنهادیمان مدنظر داریم که محدودیت ها را بیشتر در شهر های هدف و مسافرپذیر مانند شهر هایی با PCR بالاتر، استان هایی مانند گیلان، مازندران، مراکز استان هایی مانند اصفهان، شهر های جنوبی کشور که گرم تر هستند یا در شهر های زیارتی، اعمال کنیم.

این مقام انتظامی ادامه داد: در شرایط سناریو دوم، اگر لطف خدا شامل حامل همه گردد و در یک ماه پیش رو میزان PCR و فوتی به شدت کاهش پیدا کند یا به طور مثال استفاده از واکسن فراگیرتر گردد، آمادگی داریم که قطعاً مدیریت سفر های نوروزی را مانند سال های گذشته انجام دهیم، اما شرایط نخست بیشتر از شرایط دوم متصور است.

هادیانفر متذکر شد: در واقع در طرح ما، دنبال اذیت کردن مردم نیستیم، به دنبال این هستیم که در شهر های کوچک یا استان هایی با اقل فوتی و ابتلا، بیشتر اقدامات کنترلی را انجام دهیم.

رئیس پلیس راهور یادآور شد: بیشتر به دنبال این هستیم در شهر ها مسافرپذیر و شهر هایی که ابتلا و فوتی آن ها بالا است یا پیش بینی می گردد میزان فوتی و ابتلا در آن ها از شرایط فعلی بالاتر رود، کنترل ها را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1866

به "پلیس راهور، 2 سناریو جدید برای محدودیت کرونایی در عید نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس راهور، 2 سناریو جدید برای محدودیت کرونایی در عید نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید