گردش ویروس انگلیسی در تمام 31 استان کشور، میزان سرایت بسیار بالاست، تعداد تعداد بیماران افزایش پیدا نموده که قطعاً خطرناک است خبرنگاران

به گزارش سبزوار امروز، علیرضا رئیسی نسبت به چرخش ویروس انگلیسی در 31 استان کشور هشدار داد.

گردش ویروس انگلیسی در تمام 31 استان کشور، میزان سرایت بسیار بالاست، تعداد تعداد بیماران افزایش پیدا نموده که قطعاً خطرناک است خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی، در مصاحبه با بخش خبری شبکه یک سیما، گفت: شهرستان فیروزکوه در وضع قرمز کرونایی نهاده شد و دماوند و پیشوا هم در وضع نارنجی هستند.

وی اضافه نمود: شهرهای دیگر استان تهران در معرض خطر و در آستانه نارنجی شدن هستند و در سایر استان ها هم وضع با همین فرایند است.

رئیسی گفت: تردد، تجمع و تهویه نامناسب سه عامل اصلی در شیوع بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: افرادی که در سفر به مدت طولانی در ترافیک هستند و از طرف دیگر هتل ها، رستوران ها و همچنین عید دیدنی ها و دورهمی های محافظت نشده جزو عوامل خطر هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تمهیدات برای بازگشت مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی، گفت: به این افراد ابتدا هشدار داده می گردد و به ازای هر 24 ساعت در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی 500 هزار تومان جریمه خواهند شد. البته احتمال توقیف خودروهای ناقض مقررات منع آمد و شد کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد که امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا برای آن تصمیم گیری می گردد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال اشباع شدن بیمارستان ها تا دو هفته آینده، اضافه نمود: ویروس جهش یافته در تمام 31 استان کشور در حال گردش است و میزان سرایت این ویروس بسیار بالا است و الان تعداد بیماران سرپایی افزایش پیدا نموده که قطعاً خطرناک است و ضریب اشغال تخت های بیمارستان ها را بالاتر می برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1959

به "گردش ویروس انگلیسی در تمام 31 استان کشور، میزان سرایت بسیار بالاست، تعداد تعداد بیماران افزایش پیدا نموده که قطعاً خطرناک است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش ویروس انگلیسی در تمام 31 استان کشور، میزان سرایت بسیار بالاست، تعداد تعداد بیماران افزایش پیدا نموده که قطعاً خطرناک است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید