پلیس برزیل دوست قدیمی بولسونارو را بازداشت کرد

به گزارش سبزوار امروز، پلیس برزیل در جریان تحقیقات درباره پرونده فساد پسر ژائیر بولسونارو یکی از دوستان قدیمی وی را بازداشت کرد.

پلیس برزیل دوست قدیمی بولسونارو را بازداشت کرد

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز، نیروهای پلیس برزیل روز پنج شنبه فابریکیو کیویروز را دستگیر کرد که سابقه خدمت در پلیس را دارد و از دهه 1980 با ژائیر بولسونارو دوست شده است.

تحقیقات پلیس برزیل درباره اطرافیان ژائیر بولسونارو اخیر شتاب زیادی به خود گرفته است. دستگیری کیویروز دو روز پس از آن صورت گرفت که نیروهای پلیس به مراکز و خانه های متحدان ژائیر بولسونارو رئیس جمهور این کشور حمله نموده و عده ای را بازداشت کردند .

این اقدام پلیس در راستای تحقیقات درباره تامین اقتصادی راهپمیایی های غیردموکراتیک در حمایت از بولسونارو اجرا شده که به ترامپ برزیل معروف است .

هواداران رئیس جمهور برزیل تقریبا هر هفته به خیابان ها می آیند تا قرنطینه و سایر محدودیت های اجتماعی برای مهار ویروس کرونا را به چالش بکشند و همچنین خواهان دخالت ارتش برای بستن کنگره و دادگاه عالی هستند. دو نهادی که به مانع بزرگی برای پیشبرد سیاست های افراطی بولسونارو تبدیل شده اند .

اعتراضات هواداران به قرنطینه در حالی است که ویروس کرونا سرتاسر برزیل را فراگرفته و این کشور پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی از منظر بیشترین قربانی و مبتلا قرار گرفته است .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 1368

به "پلیس برزیل دوست قدیمی بولسونارو را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس برزیل دوست قدیمی بولسونارو را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید