واکنش شدیداللحن چین به مصوبه سنای آمریکا درباره اویغورها

به گزارش سبزوار امروز، سخنگوی وزارت امور خارجه چین مصوبه سنای آمریکا درباره وضعیت حقوق بشری اویغورها را دخالت در امور داخلی پکن توصیف نموده است.

واکنش شدیداللحن چین به مصوبه سنای آمریکا درباره اویغورها

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سبزوار امروز به نقل از چاینا دیلی، خانم هوا چانینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین پنجشنبه 12 سپتامبر (21 شهریور) در پاسخ به سوالی درباره مصوبه 11 سپتامبر سنای آمریکا با عنوان قانون سیاست حقوق بشر اویغور 2019 که از دولت آمریکا می خواهد فشار بیشتری بر چین به دلیل مسائل مرتبط با استان خودمختار سین کیانگ وارد کند، گفت: چین شدیدا با تصویب چنین طرحی در سنای آمریکا مخالف است. این طرح با قلب واقعیت به انتقاد از اوضاع حقوق بشری در سین کیانگ و سیاست های دولت چین در این استان پرداخته است. این دخالت وقیحانه در امور داخلی چین مردم چین را از [آمریکا] متنفرتر می نماید. از آمریکا می خواهیم به حقایق احترام بگذارد، به عقلانیت بازگردد و ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد. همچنین از آمریکا می خواهیم از مطرح کردن موضوعات مرتبط با استان سین کیانگ به عنوان بهانه ای برای دخالت در امور داخلی چین بپرهیزد و از قانون تبدیل کردن مصوبه سنا خودداری تا کلیت روابط میان چین و آمریکا آسیب نبیند.

مصوبه سنای آمریکا از وزارت خارجه و همچنین دفتر مدیر اطلاعات ملی این کشور می خواهد درباره آنچه تهدیدات امنیتی دولت چین در سرکوب جمعیت اویغور در استان سین کیانگ است، به کنگره گزارش دهد.

آمریکا به بهانه های مختلف از جمله اوضاع هنگ کنگ، تایوان و وضعیت استان سین کیانگ سعی در مداخله در امور داخلی چین را دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sabzevartoday.ir شناسه مطلب: 679

به "واکنش شدیداللحن چین به مصوبه سنای آمریکا درباره اویغورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدیداللحن چین به مصوبه سنای آمریکا درباره اویغورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید